HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz
Setřídit free hry podle:  názvu    datumu    oblíbenosti    počtu zobrazení   

Free hry - logické (325)


Peklik – procvičte si mozek Peklik – procvičte si mozek
(freeware / logické / 3790  zobrazení / oblíbenost 64%)

Dovolím si tvrdit, že s hrami na téma "spoj tři stejné" se doslova roztrhl pytel. Jedno však měly všechny tyto varianty vždy společné, přesněji řečeno kromě grafického zpracování byly často na chlup stejné. Právě tento nedostatek se podařilo eliminovat českému freeware dílku „Peklik“, které si vzalo jenom ty kvalitní stránky ze zmiňované klasiky a obohatilo je svými originálními prvky a nápady. Pod hru se podepsal jeden z nejnadanějších českých grafiků "Likandro", od podobných klonů se dnešní hra výrazně liší svým originálním herním prostředím a novým, až lukrativním nápadem. Barevné kuličky se totiž nepohybují po předem určených trasách, ani nejsou vyskládané po celé herní ploše. Obrazovka se skládá z několika obručí, které kuličky nesou. S těmi je nutno hýbat tak, aby se k sobě dostalo co nejvíce stejnobarevných.

Attack of the Ooze – vetřelci útočí Attack of the Ooze – vetřelci útočí
(freeware / logické / 2902  zobrazení / oblíbenost 60%)

Je to k nevíře, ale naše Země je opět napadena mimozemskými Vetřelci. Hra obsahuje neuvěřitelných čtyřicet tři levely, kterými musíte postupně procházet. Vaším úkolem je přitom vždy zničit předem určený počet mimozemšťanů na hrací ploše, kteří jsou však mnohdy schováni za překážkami a vůbec těch obranných atributů, majících za úkol zmařit vaše snažení, bude ve skutečnosti ještě mnohem víc. Neporadí si s nepřáteli jen zbraňový arzenál, který máte k dispozici. Naopak, u tohoto souboje budete muset přemýšlet a v duchu přeměřovat trasu, po které svou střelu vyšlete, samozřejmě, že za předpokladu zničení co nejvíce vesmírných Vetřelců. Obtížnost hry pak zmírňuje fakt, že nejste omezeni žádným počtem životů, až se vám daný level podaří splnit, tak se vám to holt podaří, přičemž je jedno, jestli to bude hned.

Psychoballs – logický rychlík Psychoballs – logický rychlík
(freeware / logické / 3245  zobrazení / oblíbenost 66%)

Dnešní logická hra „Psychoballs“ je skutečně velice zábavná logická hra, která naprosto dokonale prověří vaše strategické uvažování a jednání. Vaším úkolem v ní je dopravit různobarevné magické koule na předem určená místa. Koule se pohybují bludištěm, tedy jakýmsi potrubím a vaším úkolem je pomocí správného, rychlého, ale navíc i přesného logického uvažování, dostat je na ta jediná správná místa, což zase ale zdaleka není tak jednoduché, jak by se vám to mohlo jevit na první letmý pohled. Každá špatně umístěná kulička vám totiž může odsoudit k záhubě celý level a tudíž i vaše předchozí úporné snažení. Navíc času nebudete mít nikdy nazbyt a v časově omezených kolech budete muset vymáčknout ze své počítačové myši při klikání na ni maximum, pozor, ať ji nezavaříte, přesnost, i rychlost jsou zde prioritami.

Soup du Jour – vařte s šéfkuchařem Soup du Jour – vařte s šéfkuchařem
(freeware / logické / 3046  zobrazení / oblíbenost 63%)

Myslíte si, že umíte dobře vařit? Že to vůbec neumíte a u plotny jste ještě nikdy nestáli? Nevěšte ale hlavy, zde v této hře se o to můžete směle pokusit, i když kulinářské zásady a metody jsou vám naprosto cizí a vzdáleny od vás na sto honů. Vaším úkolem bude uvařit super polévku, ale docela jiným způsobem, než ji připravují mistři tohoto tolik váženého řemesla. „Bon appetit“, tak nějak by znělo přání vyhlášeného francouzského kuchaře, kterým by vás počastoval přáním dobré chuti po předložení jeho speciality. Tento podivný kuchař však vaří zcela osobitým stylem a řadový strávník, natož pak vyhlášený gurmán, by si na jeho výtvorech vůbec nepochutnal. Do připraveného hrnce totiž počnou padat nikoliv polévkové přísady, ale divné, různobarevné a jinak tvarované ingredience, musíte je odstraňovat a tak vytvářet prostor pro nové.

Xmas Puzzles - předvánoční skládanka Xmas Puzzles - předvánoční skládanka
(freeware / logické / 3253  zobrazení / oblíbenost 62%)

Na téma „Puzzle“ existují desítky, ne-li dokonce stovky freeware, v tom vám dám rozhodně zapravdu. Přesto vám tento klon, či chcete-li jednu variantu této velice známé hry, rozhodně doporučuji k zahrání, má totiž několik atributů, které ji zvýhodňují před ostatními hrami na toto téma. Nemávejte nad touto hru rukou, má něco do sebe, je velice hezká, graficky dobře zpracovaná, sice objemově náročnější, ale je dokonce i ozvučená a to rovněž velice vkusně a povedeně. Autoři vám taktéž navíc nabídli možnost volby herní obtížnosti a spousty předloh, které můžete poskládat, navíc se jedná o skládanku s Vánoční tématikou, která vás rozhodně pobaví. Puzzle je jednou z nejstarších her, které se hrály v dobách, kdy o počítačích nemělo lidstvo ani zdání. Připomeňte si tedy Vánoce nad spoustami obrázků s jejich tématikou.

Kostky – poutavá skládačka Kostky – poutavá skládačka
(freeware / logické / 3606  zobrazení / oblíbenost 58%)

Tak to je další pecka od známého českého autora, píšícího pod pseudonymem „Tatko“. Dejme tedy slovo samotnému autorovi, o co se ve hře vlastně jedná. „Je to vlastně taková skládačka, jako byly kdysi kostky dřevěné, ale tyto dnešní nejsou dřevěné, ale počítačové. Klasicky si vybereš adresář a je v něm pět obrázků. Ten se ti zamíchá podle toho, jak si vybereš, jestli hodně nebo málo. A pak už jen klikáš myší. Můžeš si taky vybrat velikost kostek, ale to se ti pak zamíchá zase znovu. Je tam i nápověda, jednak se ti kostky přeskupí, jak patří, a pak zase zpátky, aby si mohl hrát. Dále je tam náhled, který můžeš mít otevřený stále, a poslední pomůcka jsou čísla kostek. No jak jsem říkal, ovládá se myší a stahujte a hrajte, má to zabalené asi 11MB, což dneska není nic moc“. Tolik tedy o této originální hře říká sám autor.

Gallic Puzzle – do Francie středověku Gallic Puzzle – do Francie středověku
(freeware / logické / 5514  zobrazení / oblíbenost 61%)

Je to téměř až k nevíře, ale je tomu skutečně tak, neboť až do Francie středověku vás zavádí příběh dnešní hry, v níž opět budete muset spojovat tři stejné symboly. Z autorské dílny světově proslulých „Gametop“ vám dnes nabízíme jejich nejnovější hru. Jedná se zase opět „jen o remake“ hry, neboť freeware her na toto téma existuje skutečně bezpočet a to i od jiných autorů, vesměs však zahraničních. Je tedy očividné, že spojování třech stejných symbolů je tématem, které autory freeware přitahuje doslova jako světlo noční můry. Nejedná se tedy ve své podstatě o žádnou světobornou novinku, ale o již poměrně zaběhlý a známý herní koncept, kdy v každém úspěšně dokončeném kole, získáváte část artefaktu. Vydáte se do středověké Francie a příběh hry se bude otáčet kolem rytířů, princezen a středověkých hradů.

SUNbulbZ – rozsvěcujte žárovky SUNbulbZ – rozsvěcujte žárovky
(freeware / logické / 2752  zobrazení / oblíbenost 69%)

Bez elektřiny, ale hlavně v důsledku toho bez světla si dnes už náš každodenní život zřejmě nedovedete představit. Využíváme ho jako pouliční osvětlení v temných ulicích, a to doslova na každém kroku. Ale pozor, vždyť i taková na první pohled běžná věc může být nástrojem k potlačení ohromného nebezpečí. Hrátky s elektřinou mohou být opravdu velmi často až přímo nebezpečné. Přece jenom mnoho lidí kvůli úrazům elektrickým proudem již přišlo o život a není to tedy žádná legrace. Troufáte si tudíž v roli elitního vojáka zachránit tento svět, bojkotovat teroristickou organizaci a zapojit desítky žárovek na správná místa? Jestli ano, pak se do hry rychle pusťte. Vaším hlavním úkolem bude projít celým příběhovým módem, zabývajícím se teroristickou organizací, jež zneužila technologii firmy TESLA k napadení Vatikánu.

Aquitania – pozvání do země snů Aquitania – pozvání do země snů
(freeware / logické / 5216  zobrazení / oblíbenost 65%)

Zveme vás srdečně do pohádkové, mystické země, která se nachází mezi vaším domovem a snem. Vydáte se na dávno zapomenutou cestu do starých, zašlých časů, kde stromy přesahují výšku tamních zvířat, nejsou přitom vůbec plachá, takže vás nechají naprosto bez povšimnutí a nechají vás zcela v klidu věnovat se trikům a hrám. Řešte tedy taje a hádanky, objevujte tak dávno ztracená města, ochraňujte lidi a prozkoumejte celé prostředí Aquitqnie. Zní to tedy velice dobrodružně a tajemně, v podstatě však se jedná o známý herní princ, který bych nazvala „spojuj vždy tři stejné znaky“, ale jedno je jisté, hledejte a prozkoumávejte v tomto vysněném pohádkovém prostředí všechny lokace a nalezněte tak všechny ztracené artefakty. Prohledejte tak všech jedenáct světů, z nichž každý má kolem pěti až sedmi prostředí.

Opertus - s míčkem do jamky Opertus - s míčkem do jamky
(freeware / logické / 3109  zobrazení / oblíbenost 62%)

Opertus je velice zábavná logická hra, ve které je vaším jediným úkolem dostat míček do jamky, která je ve skutečnosti jakýmsi teleportem pro přechod do dalšího, tedy následujícího levelu. V tomto bohulibém počínání vám však velice vehementně brání vaši nepřátelé, také neúprosně ubíhající čas a ve skutečnosti i poměrně dosti členitá mapa. Hra vám nabízí celkem jedenáct rozmanitých úrovní, dobrou kvalitní doprovodnou hudbu a zdařilé zvukové efekty, šest achievementů, vše zpracováno v českém jazyce a mnoho dalších zcela originálních „vychytávek“. Pokud hru ukončíte, nebo prohrajete můžete od posledního levelu dál pokračovat rovnou z menu pomocí tlačítka „Dokončené levely“, všechny dokončené levely lze samozřejmě spustit znovu bez nutnosti opakovaného dokončení ostatních předcházejících, což je příjemné.

<<  [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ]   >>

 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)