HernSvt.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Hern Svt: esky slovensky
Shnte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledvn her

FREE HRY
Akn hry

Strategick hry

Simultory

Film

Arkdov hry

Adventury

Erotick hry

Logick hry

Sportovn hry

Ostatn free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HernSvt.cz
Setdit free hry podle:  nzvu    datumu    oblbenosti    potu zobrazen   

Free hry - logick (325)


Make A House - postavte si domek z karet Make A House - postavte si domek z karet
(freeware / logick / 4250  zobrazen / oblbenost 64%)

Určitě znáte hru, nezývanou lidově „Záchod“, která je založena na manuální zručnosti. Balíček karet položíte na stůl, zpravidla rubem karet nahoru, ale může to být i jako v dnešní hře nahoru lícem. Tato stolní karetní hra se ve skutečnosti hraje tak, že karty chaoticky roztáhneme po stole do tvaru koláče. Záchod je tradičně reprezentován stříškou vytvořenou ze dvou o sebe opřených karet (/\), které spočívají uprostřed karetního koláče na hromadě karet. Variantně je možné postavit trošičku náročnější stavbu z pěti listů, takže nejprve utvoříme šikmé stěny ze dvou vzájemně se podpírajících karet /\ . Pak dvěma kartami vytvoříme svislé boční stěny, které se budou opírat o šikmé stěny. Pátou kartu položíme vodorovně jako střechu záchodu. Hraje se to potom buďto na určitý počet proher, neb na celkového vítěze.

BloxRox – pekelně se soustřeďte BloxRox – pekelně se soustřeďte
(freeware / logick / 3465  zobrazen / oblbenost 64%)

Domníváte se, že bychom vám opět nabízeli nový „Tetris“ v inovačním hávu? Potom jste na velikém omylu, neboť ač tu je sice vzdálená podoba, jedná se doslova o logický rychlík.Dnešní velice zábavná hříčka „BloXR“ totiž přímo vyzívá k tomu, abyste se společně s vaším kamarádem snažili takříkajíc „na střídačku“ dosáhnout toho, pokud co možná největšího získání bodů. V této vydařené, i když zdaleka ne lehké hře, se sice taktéž nacházejí barevné kostky, ale každá barevná kostka má v sobě ještě malý ornament. Je tedy na vás samotných, abyste stejným způsobem, jako ve známých hrách „Pexeso“ hledali stejné obrazcové dvojice a jakmile se vám to podaří, klikněte na ně. Tyto nejenže vybuchnou, ale vezmou s sebou do pekel i další kostky stejné barvy, které se nacházejí na cestě mezi vámi nyní vybraným párem.

Sequential – pryč se čtverečky Sequential – pryč se čtverečky
(freeware / logick / 3866  zobrazen / oblbenost 65%)

Viděli jste někdy kouzelníka, který pomocí své kouzelné hůlky a zaříkávací formule „abrakadabra“ nechal přímo před vašimi zraky zmizet nějaký předmět, nebo zvířátko? Něco podobného si budete moci vyzkoušet přímo zde, navíc bez kouzelné hůlky a kouzelnických formulí a to pouze pomocí levého tlačítka vaší myši. Jedná se totiž o velice dobře vymyšlenou, originální, jednoduchou a poutavou hříčku pro ty z vás, kteří mají v oblibě logické hry a rádi je řeší. „V jednoduchosti je síla“, říká jedno z mnohých moudrých úsloví našich předků a právě toto rčení platí pro tuto dnešní hru v plném rozsahu. Navíc hra není nikterak obtížná, je lehká k pochopení, takže na její princip přijdete velice snadno a rychle po několika koksech a špatných pokusech. Takže se obrňte trochou té trpělivosti a jistě brzy přijdete hře „na chuť“ a pobavíte se.

Focus – vstříc velikému dobrodružství Focus – vstříc velikému dobrodružství
(freeware / logick / 3437  zobrazen / oblbenost 64%)

Váš hlavní hrdina sice na první pohled vyhlíží, jako by neuměl napočítat do pěti a tváří se jako chudáček, kterému byste ihned a velice rádi podstrčili vaši poslední pětikorunu. Záhy ale zjistíte sami, že pod vaším přesným vedením, podpořeným tou vaší nejlepší logickou úvahou ve spolupráci s rychlým rozhodováním, dokáže tento nevzhledný panáček provádět kousky, nad kterými určitě nepřestanete žasnout. Umí totiž skákat a přeskakovat, lézt po žebřících, otevírat si portály a přecházet dál pomocí teleportů, dokonce je vybaven i vlastní zbraní, která je pro něj nezbytným a věrným spojencem, ne-li přímo nezbytnou potřebou. Při používání teleportu dochází i ke zpomalení času, čeká vás celá série lineárních levelů, každý o velikosti jedné lokace, ale v každé z nich musíte eliminovat žluté terčíky, aby se vám mohla zpřístupniti cesta dále.

Underwater Puzzle - mořská víla a její zahrádka Underwater Puzzle - mořská víla a její zahrádka
(freeware / logick / 4252  zobrazen / oblbenost 64%)

Dnes tedy zavítáme společně s mořskou vílou do vodních hlubin, která chce vyhrát ve vyhlášené soutěži o nejhezčí podmořskou zahrádky, kteroužto soutěž vyhlásil sám Mořský král. Zahrádku vaší víly tedy můžete vylepšovat pouze získanými penízky, které jsou ve hře nazývané jako „tolkeny“, což je zřejmě platidlo, užívané v podmořském království. V podstatě nejde ve hře o nic jiného, než o pravidlo, známé z mnoha jiných dalších podobných her, musíte v časovém limitu klikat na minimálně vedle sebe se nacházející tři stejné obrazce, tak z plochy zmizí a jsou nahrazeny jinými. Ve hře však narazíte na mnohem větší seskupení stejných znaků, ty je třeba likvidovat přednostně, abyste se „vlezli“ do časového limitu. Občas se dokonce také potkáte s hru zpestřující minihrou, kde je vaším dalším jiným úkolem poskládat obrázek.

Season Match – když se Paní Zima dopálí Season Match – když se Paní Zima dopálí
(freeware / logick / 4504  zobrazen / oblbenost 63%)

Ač to zní téměř neuvěřitelně, i jednotlivá roční období vůči sobě pociťují rivalit, ba dokonce nenávist. Stále stejně se na světě střídají různá roční období, tedy jaro, léto, podzim a zima, každé z nich má svoje kladné vlastnosti i zápory, každý člověk má v oblibě jiné a nikdo tento koloběh přírody nemůže změnit, alespoň ne ve skutečném životě. Autorům her, jak už jsem toto mnohdy konstatovala, je povoleno všechno, záleží jen a pouze na nich, jaký herní námět je zaujme a jak se rozhodnou sami jej do hry realizovat. Ne nadarmo se zimní období mnohdy častuje přívlastky Paní Zima, nebo Krutá Zima, zdá se tedy, že zima má nad ostatními obdobími velikou moc. V této hře se Paní Zima namíchla a rozhodla se ostatní období zlikvidovat a bude záležet jenom na vás , zda se jí to podaří, anebo zvítězí zaběhnutý řád.

Uplighter – nebojte se tmy Uplighter – nebojte se tmy
(freeware / logick / 3746  zobrazen / oblbenost 64%)

Slepota je určitě to nejhorší, co může člověka, ale i ostatní živočichy v životě postihnout. Jen zkuste na chvíli zavřít oči a říci si, že takhle by to mohlo zůstat napořád, určitě je to děsná představa, naskočí vám rozhodně husí kůže a na chvíli vás zachvátí děs. Taky můžete zkusit vyjít v noci někam, třeba do hustého lesa a zjistíte, že bez naražení do některého ze stromů, nebo zakopnutí o nějakou nerovnost se nevyhnete a budete litovat, že jste si sebou nevzali baterku. Právě o tom je tedy dnešní, zcela originálně a zajímavě založena tato dnešní hra. Pokud jste se někdy tedy tmy báli, tady vám to nehrozí, neboť právě tu baterku budete mít při procházení jednotlivými bludišti k dispozici, i když nikterak daleko nesvítí, stále je lepší něco, nežli nic. Ale budete muset světlem šetřit, moc záleží na tom, kam přídavné světlo umístíte.

Halloween Night Pumpkin Match – Halloweenová noc Halloween Night Pumpkin Match – Halloweenová noc
(freeware / logick / 3452  zobrazen / oblbenost 64%)

Halloween je svátek, který se slaví 31. října, většinou dětmi, které se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu nebo Vám něco provedu) a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu. v Česku se Halloween ještě tak moc neslaví. Původní název byl Hallowe'en zkratka z anglického All-hallow-even (Doslova: Předvečer / vigilie všech svatých / první nešpory), Halloween vychází původně z pohanského (keltského) svátku Samhain - pohanského nového roku (konce pohanského léta). Užívá se také název předvečer svátku Všech svatých, má tedy návaznost na křesťanský svátek Všech svatých. Tato hra je tedy odvozena od tohoto u nás ne tak slaveného svátku.

ASCIIpOrtal – procházení přes teleporty. ASCIIpOrtal – procházení přes teleporty.
(freeware / logick / 3398  zobrazen / oblbenost 64%)

Dnešní hra je skutečně velice vydařenou, až fascinující originální logickou hříčkou, i když po prvním spuštění hra na to vůbec nevypadá díky sice rovněž originální, ale jinak ne ohromující grafice. Ovládat budete velice jednoduše ztvárněnou figurku jakéhosi podivného panáčka, se kterým se budete muset dostávat stále dál do dalších levelů. Po spuštění hry můžete nabýt mylného domnění, že se jedná o velice jednoduchou až lehkou záležitost, ovšem brzy zjistíte sami, že ve skutečnosti tomu tak vůbec není. Vaším úkolem je tedy vést vámi ovládanou figurku v každém kole tak, abyste ji přes mnohé různé překážky dostali až do místa, označeného jako „E“, což je symbol pro „EXIT“. V některých lokacích si pohrajete i s gravitací, neboť jak rychle do portálu skočíte, tak stejně rychle z něj vypadnete, na směru přitom nezáleží.

MarbleJongg - odebírejte stejné placičky. MarbleJongg - odebírejte stejné placičky.
(freeware / logick / 4365  zobrazen / oblbenost 64%)

Mahjong je skutečně jednou z mála logických her, u kterých dokážete sedět déle než několik minut a pořád budete mít co hrát a o čem přemýšlet. Sem tam se totiž na Internetu objeví plné hry, které se naprosto vymykají běžnému pojetí ze strany tvůrců freeware. Liší se od jiných her především tím, že jsou zcela originální, nápadité a tudíž naprosto neotřelé. Na rozdíl od všemožných „hopsaček“ a „stříleček“ je na nich hned na první pohled očividně zřejmé, že autor hry, dříve než se pustil do její tvorby samotné, hodně přemýšlel, jaký mustr hře dát. Takovou hrou je tudíž i dnešní hra „MarbleJongg“ od autora Moraffa, který vytvořil po důkladné logické úvaze a přípravě tuto vydařenou logickou hříčku, kterou lze bezesporu nazvat „unikátním logickým zpracováním“. Tak příznivci „Mahjongů“, vyzkoušejte si i tuto skvělou nabídku.

<<  [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ]   >>

 
Nvody
Cheaty
Trainery
etiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD2005-13 Hern Svt (Kontakt)