HernSvt.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Hern Svt: esky slovensky
Shnte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledvn her

FREE HRY
Akn hry

Strategick hry

Simultory

Film

Arkdov hry

Adventury

Erotick hry

Logick hry

Sportovn hry

Ostatn free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HernSvt.cz
Setdit free hry podle:  nzvu    datumu    oblbenosti    potu zobrazen   

Free hry - adventury (314)


Monster Manor – ve strašidelném zámku   Monster Manor – ve strašidelném zámku
(freeware / adventury / 3689  zobrazen / oblbenost 64%)

Jedná se skutečně o jednu z nejlepších freeware her tohoto žánru, adventura z pohledu první osoby s názvem „Monster Manor“ z dílen zkušeného a úspěšného tvůrčího kolektivu, honosícího se názvem „Ambrosine“. Její děj je zasazen do starého panského zámku, ve kterých sídlí sedm různorodých, pohádkových bestií, jimiž jsou kupříkladu Bezhlavý rytíř, Zombie, Neviditelný muž, Kostlivec a Tříhlavý drak. O tom, že hra je pouze "oddechovou" adventurou, svědčí i její malá rozsáhlost. Celá hra čítá jen něco kolem patnácti lokací a zhruba dvaceti předmětů, takže ji dohrát nedá zase tak mnoho času. Berte však na vědomí, že všechny úkoly ve hře nebudou snadné, některé naprosto postrádají logiku, ale to už k podobným adventurám patří. Pokud nebudete vědět, jak dál, na Abeceděher naleznete též návod na hru.

Crackwell Unhinged – peklo na zemi Crackwell Unhinged – peklo na zemi
(freeware / adventury / 3533  zobrazen / oblbenost 64%)

Jedná se o adventuru, jejíž příběh, dá-li se o příběhu vůbec mluvit, je zasazen do New Yorku a odehrává se v osmdesátých letech minulého století. Herní prostředí je skutečně drsné, stejně tak, jako samotný děj hry, přičemž hlavní postavou hry je alkoholička, feťačka a prostitutka, která je schopná pro získání své drogy, tedy kokainu, udělat vše. Někdy během roku1984 se Lauren Crackwellová, tedy ústřední postava této adventury, častá feťačka a otrlá prostitutka po krátkém modrém transu, opět probudila u sebe v šatníku. Probudil ji divoký křik nějakého kojence v jejím obývacím pokoji, aniž by sama nevěděla, kde se tu to dítko vzalo a nevěděl to ani Laurenin věčný přítel Blowey, což je duch či její feťácká iluze, což ona sama samozřejmě také vůbec neví, zřejmě se bude jednat o ducha některého jejího dodavatele narkotik.

Klášter na kraji lesa - očistné putování Klášter na kraji lesa - očistné putování
(freeware / adventury / 7006  zobrazen / oblbenost 64%)

Ráda se přiznávám vždycky k tomu, že velice fandím našim, tedy českým, ale i slovenským autorům freeware. Dávno totiž již není pravdou, že by nedokázali udržet krok ve kvalitách svých her se zahraničními autory, kteří před těmi našimi měli časový předstih, neboť tvořili již v době, kdy u nás ještě nebylo o počítačích ani ponětí. Dnes naši čeští autoři, nejenže s těmi zahraničními již srovnali krok, ale v mnohém je daleko předčí, což je určitě potěšitelné. Jedním z těchto českých výborných autorů je i tvůrce dnešní hry tvůrčí kolektiv freeware Error Games, který mne potěšil nejen tím, že mi jménem Zdeňka Vídeňského napsal a požádal o zveřejnění hry na našem webu, ale skutečně i jejím, doslova skvělým zpracováním, a to jak po stránce příběhové, tak technické, takže ve mně hra zanechala neskutečně velmi hluboký dojem.

Stroj #257 - polidštěný robot Stroj #257 - polidštěný robot
(freeware / adventury / 4265  zobrazen / oblbenost 64%)

Tentokrát se mi ozval slovenský autor Branislav Paulis, který našim věrným čtenářům, rozhodně není neznámým pojmem. Na našem webu Herní Svět naleznete již čtyři jeho hry, jednu hezčí, než druhou a to Útek zo samého seba: Ostrov, a Myself 2 – adventura téměř hororová. Všechny jeho hry měly u našich čtenářů na poměry našich stránek velikou odezvu a dočkaly se od nich i poměrně vysokého hodnocení. Na našich stránkách také naleznete i rozhovor s tímto, dovolím si tvrdit, šikovným, cílevědomým a velice úspěšným autorem freeware, doporučuji vám si rozhovor přečíst. Dozvíte se tam o jeho plánech a cílech a dnes vám mohu říci, že si jej napůl splnil. Po tříletem studiu musí obhájit svoji bakalářskou práci a získat titul bakalář, chce studovat další dva roky a získat titul magistr. Brano tedy "maká" dál, držme mu palce!!!

BRUNO 3 - Bruno letecký ztroskotanec    BRUNO 3 - Bruno letecký ztroskotanec
(freeware / adventury / 5406  zobrazen / oblbenost 64%)

Český a dovolím si tvrdit, že i výborný a úspěšný autor freeware her, jménem Pavel Straka, tvořící svá díla pod pseudonymem Pawlis, není pravidelným návštěvníkům našich stránek rozhodně neznámým pojmem. Naleznete od něj u nás už čtyři jeho hry, vskutku jednu lepší, než druhou, jsou to hry s názvy Vejce - přepravujte vajíčka do hnízd, Neandrtálec Bruno - potrestaný ožrala, BRUNO 2 - únos rodiny, Šnek - udatný a chytrý nebojsa a dnešní hru s názvem BRUNO 3 - Bruno letecký ztroskotanec, která je tedy jeho pátou a zatím poslední. Jeho specialitou jsou adventury, jejichž tvorbu mistrně ovládá, což dokazuje právě tato jeho adventura. Graficky je zpracována ve velkém stylu, je také opatřena česky namluveným dabingem takže milovníci adventur si přijdou „na své“, prostě řešeno, „kdo umí, ten umí, kdo ne, ten pak jen čumí".

Professor Neely - podvedený vynálezce Professor Neely - podvedený vynálezce
(freeware / adventury / 3978  zobrazen / oblbenost 64%)

Musím se přiznat, že ze všech kategorií freeware i online mám nejraději adventury, neboť se v těchto hrách nenalézají potoky krve, ani se nezabíjíte vzájemně, jako na běžícím pásu. U adventur je nutno přemýšlet, popustit uzdu vlastní kombinaci, vžít se do autorových představ a záměrů, přičemž je většinou i zapotřebí obrnit se pořádnou porcí trpělivosti. Jsou adventury vynikající, některé jen dobré, ale i v této mnou oblíbené kategorii her, se najdou i naprosto ztřeštěné. To poslední platí právě pro dnešní adventuru s dlouhým názvem „Professor Nelly and The Death Ray of Doom – We're doomed“, v níž sice naleznete poměrně mnoho humorných scének, ale smysl a příběh hry jakoby se vytrácel do ztracena. Hlavní hrdina hry je vysokoškolsky vzdělaný profesor, tedy aspoň podle příběhu, ale povím vám, že je naivní, jako dítě.

Sea Journey - bitevní námořní plavba Sea Journey - bitevní námořní plavba
(freeware / adventury / 4958  zobrazen / oblbenost 64%)

Staňte se námořníkem a budete moci rozhodovat o budoucnosti lodi, což bývá snem mnoha mladých lidí. Nyní si tudíž můžete zkusit bojovat proti nepřátelským lodím, ale poněkud docela jiným způsobem. Budete totiž moci hrát hru, kde musíte přehazovat mezi sebou různé symboly tak, aby jeden symbol složit řadu minimálně ze tří stejných. Také hodně záleží na tom, jaké symboly propojíte, poněvadž každý symbol dodává vaší lodi jiné vlastnosti. V dávných dobách to námořníci neměli vůbec lehké a jednoduché, jejich lodě sice vyhlíželi na první pohled velmi nádherně a velkolepě, byly však poměrně dosti spolehlivé, takže co potom zmohli proti nepřízni počasí, který na ně přihnal vlny, bouře a nepříznivé bezvětří. Nedej potom Bože, aby potkali loď, kde se ve větru třepetá ta známá pirátská vlajka se symbolickými zkříženými hnáty.

Mr. Smoozles Goes Nutso – šílený kocour Mr. Smoozles Goes Nutso – šílený kocour
(freeware / adventury / 3979  zobrazen / oblbenost 64%)

Jen si to tak zkuste pro sebe představit, totiž zcela idylický svět, kde zvířátka a různí roztomilí a rozmanití tvorové žijí pohromadě a v naprosté symbióze. Tuto takřka rozkošnou pohodu však naruší krutí mimozemšťané, tedy tak dobře známí Vetřelci, kterým nejde o nic jiného, než zcela zpustošit tento mírumilovný svět. Pochytají tedy všechna stvoření a rozmístí je v barelech, nebo obestřou silovými poli a změní realitu a vzhled vašeho světa takovým způsobem, že jej již ani nepoznáte. Navíc vypustí do světa kocoura, který načisti zblbne a hodlá laserem zničit vše, co se jen trošičku pohybuje. V důsledku toho se hlavní hrdiny hry, taktéž kocour, vydá na strastiplnou cestu, aby zachránil jeho přátele ze spárů zlolajných Vetřelců. Tak se na první pohled zábavná hra již rychle změní v urputný souboj za účelem přežití civilizace.

Povídka o opilém Santovi - nepij Santo Povídka o opilém Santovi - nepij Santo
(freeware / adventury / 3954  zobrazen / oblbenost 64%)

Nabízím vám dnes hru od známého českého autorského týmu "Undying Team". Na herní scéně se pohybujeme již od roku 2007 a je zaměřen především na tvorbu adventur. Za sebou má tento vskutku výtečný již tři malé adventury, první "Bez peněz do hospody nelez", druhou "Život je boj" a nyní stvořil jejich nejnovější adventuru "Povídka o opilém Santovi". Výše jmenované hry tohoto úspěšného tvůrčího týmu rovněž naleznete na našich stránkách a věřte mi, že skutečně za zahrání stojí. Na hru mne upozornil vedoucí tohoto týmu Michal Virkovský, alias Virus a zároveň mne požádal o její zveřejnění. I když zrovna nejsou Vánoce, i tak jsem jeho přání s radostí vyhověla, takže berte hru jako nostalgickou vzpomínku na minulé Vánoce, tak poznáte, co se v nich skutečně i dělo. Santa jako opilec, toto tu ještě vskutku nebylo.

A House in California – dům v Kalifornii A House in California – dům v Kalifornii
(freeware / adventury / 4677  zobrazen / oblbenost 64%)

Hned na samém začátku vám musím říci, že není hra, jako hra, tím více už ne adventura, jako adventura. Hlavním hrdinou, stvořeným pouze pitelovou formou, tedy po grafické stránce „nic moc“, je bádavý a zvědavý mladík, honosné se neobvyklou a podivnou vlastností, rád se totiž honí za světluškami a to velice zarputile. Tato hra je sice typickou adventurou v systému „click and point“, přesto má svá specifika, která ji od podobných adventur odlišují. Hra začíná rozhovorem bázlivého chlapce s jeho starou babičkou, které se svěří, že má strach jít ven, neboť je tam tma, jako v pytli. Babička má však nápad, takže mu promptně poradí, aby si nachytal několik světlušek, které mu rády, ochotně a bez nároků na odměnu, pomohou, rozumějte, že na cestu mu posvítí. Tak chlapec projde při honbě za světluškami cestou, plnou překvapení.

<<  [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ]   >>

 
Nvody
Cheaty
Trainery
etiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD2005-13 Hern Svt (Kontakt)