HernSvt.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Hern Svt: esky slovensky
Shnte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledvn her

FREE HRY
Akn hry

Strategick hry

Simultory

Film

Arkdov hry

Adventury

Erotick hry

Logick hry

Sportovn hry

Ostatn free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HernSvt.cz
Setdit free hry podle:  nzvu    datumu    oblbenosti    potu zobrazen   

Free hry - adventury (314)


Purgatorio - příběh zatraceného vojáka Purgatorio - příběh zatraceného vojáka
(freeware / adventury / 3584  zobrazen / oblbenost 65%)

I v oblasti freeware her se můžete poměrně dosti často setkat s hrami, vycházejícími s válečné tématiky. Jednou takovou je právě i dnešní freeware hra, nazvaná „Purgatorio“, v níž se vám nabízí poutavý příběh včetně překrásně zpracovaných lokací, které si bezpochyby vychutnáte. „Purgatorio“ je totiž další z objevů zahraniční AGS scény, který by skutečně bylo velikou škodou nechat jen tak bez povšimnutí. Přestože se jedná o autorovu zveřejněnou prvotinu, po spuštění hry brzy zjistíte, že se na hře doslova „vydováděl“ a navíc přesně věděl, co chce hráčské veřejnosti hrou sdělit. Příběh je tedy vymyšlený z vojenského prostředí a sleduje statečného vojáka, který byl na frontě zraněn, což ho zavede na ošetřovnu, odkud je vyhozen a ocitá se na pokraji pro něj zcela cizího města, které mu po projití několika ulicemi, připadne nějak známé.

The Journey Down: Over The Edge – horor The Journey Down: Over The Edge – horor
(freeware / adventury / 3996  zobrazen / oblbenost 64%)

Dnešní adventura, nazvaná velice výstižně jako „The Journey Down“, je po stránce dějově, a též i výtvarné, velice vytříbeným a zábavným dílem. Adventura je zpracovaná pomocí jamajského scénáře, s „reggae“ tématikou, a svojí kvalitou se řadí mezi hodně vyspělé, komerční techniky. Reggae je hudební styl, který vznikal v průběhu 60. let na Jamajce. Jeho nejstaršími předchůdci jsou „Ska a Rocksteady“, tedy styly spjaté s americkým „Rhythm and Blues“, jazzem a soulem, v jejich textech se zřídka kdy objevovala rastafariánská tématika. To přišlo až začátkem 70. let, spíše se texty týkaly zábavy, občas se objevila i kritika na sociální situaci na Jamajce, anebo se týkaly výtržností páchaných „Rude boys“, kteří byli taktéž milovníky této muziky, až do roku 1968, kdy se vytrácí "Rock Steady", a je nahrazovaný stylem "Reggae".

Dead Cyborg Episode 2 - po atomové válce Dead Cyborg Episode 2 - po atomové válce
(freeware / adventury / 4075  zobrazen / oblbenost 64%)

Tato freeware hra je pokračováním jejího prvního dílu, který skončil tak, že jste zanechali hlavního hrdinu této série, protagonistu Deada Cyborga, zcela napospas jeho osudu. V první části tohoto epizodického zážitku jste utekli z prapodivného vězení a poprvé v jeho, dá-li se to tak říci "životě", poznali, jak skutečně chutná i robotovi naprostá svoboda. Takže to máme jako na dlani, totiž přesně tam, kde původní hra skončila, navazuje na ní zcela volně, epizoda druhá. Technicky i hratelností naprosto dokonalý titul doslova a do písmene překonává svého předchůdce a navíc, nechává i většinu podobných her kdesi na chvostu pomyslného herního žebříčku. Stále jsem čekala, že si v tak skvělé hře budu moci zastřílet, toho jsem se ve hře nedočkala, hledání vlastní minulosti z prvního dílu, je tu nahrazeno velkou touhou o přežití.

Patchwork - hrátky s teleportem Patchwork - hrátky s teleportem
(freeware / adventury / 4206  zobrazen / oblbenost 64%)

Dnešní freeware hra, nazvaná „Patchwork“, je skutečně kouzelnou výpravou do ručně kresleného světa v nádherné grafice. Tato klasická adventura vás určitě překvapí svojí originalitou, ale navíc ještě zaujme výbornou, ručně kreslenou grafikou a naprosto bezproblémovou hratelností. Vaším úkolem je jediné, projít všemi lokacemi a dokázat se z cizího, ne vždy přátelského světa vrátit zpět domů, což ovšem nebude tak docela jednoduché. Hra má nejen zajímavou zápletku, velmi pohlednou grafiku, slušnou hudbu a bezproblémovou hratelnost, ale je i chytlavá a pozoruhodná., troufám si tvrdit, že se jedná skutečně o skvělou hru z kategorie adventur. Fantastická hra „Patchwork“ je tudíž velice příjemnou a milou procházkou po nádherně a přepečlivě vykreslených lokacích, která překvapí jejím bezvadným zpracováním.

Earl Bobby is Looking for a Loo – záchod Earl Bobby is Looking for a Loo – záchod
(freeware / adventury / 4097  zobrazen / oblbenost 64%)

Známá herní postavička, tedy Earl Bobby má další problém, poté, co stále hledal boty a ztracený golfový míček, je tentokrát v ještě mnohem prekérnější situaci. Tento výstřední šlechtic se v golfovém klubu báječně najedl, bohužel cestou domů v automobilu se svým přítelem, pocítil silné nutkání přírody a zjistil, že musí co nejrychleji nalézt záchod. V okolní pastvinně se naštěstí pro něj nachází latrína, tedy „kadibudka“, jenže dostat se do ní to je úkol nad jeho síly a možnosti. Takže jistě zjišťujete s překvapením tak jako já, že tady máme námět na adventuru zcela originální a nevídaný. Tuto hru autor prodával zprvu po třech dolarech, aby ji nakonec uvolnil zcela zdarma a tak máte zadarmo k dispozici hru, která je na současné freewarové poměry skutečně mimořádná, a určitě vás zaujme, ale také velmi pobaví.

The King of The Wood - lovcem robotů  The King of The Wood - lovcem robotů
(freeware / adventury / 3767  zobrazen / oblbenost 64%)

Tato hra, nazvaná „The King of The Wood“, je velice dobře zpracovaná akční hra , která obsahuje dokonce i adventurní prvky. Její autor při tvorbě této hry byl očividně inspirován filmovým příběhem, všem jistě dobře známým sci-fi filmem „Blade Runner“. Vaším úkolem tudíž nebude nic jiného, nežli dokázat, že byste byli, nebo vlastně jste vynikajícími lovci robotů. No, ono to zase nebude tak horké, neboť hra je nejen málo náročná na grafické zpracování, ale hlavně i po stránce herní velice jednoduchá, což zřejmě uvítají především ti méně zkušení hráči. Od své zmíněné filmové předlohy, si „The King of The Wood“ nebere stylizaci, nebo dokonce herní atmosféru, ale pouze samotný koncept herní zápletky. Samotný děj, ve kterém se jako lovec umělých robotů, vydáváte na panství jednoho z podezřelých, je jednoduše prostý.

D.Nd: Poisoned – když hoši soupeří D.Nd: Poisoned – když hoši soupeří
(freeware / adventury / 3453  zobrazen / oblbenost 64%)

Nemám příliš v oblibě freeware hry a tím méně potom adventury, vytvářené pouze formou textů, mezi něž právě tato adventura, nazvaná „D.Nd: Poisoned“ patří. Přesto vám ji nabízím ke stažení, potažmo ovšem k zahrání, neboť má svoje zvláštní, osobité kouzlo a něčím mne upoutala. Hra vám nabízí hnedle několik možných zakončení, které závisejí na vašich rozhodnutích běhen hraní a dokonce jednu „lechtivou“ scénku, kterou by od hry zřejmě nikdo nečekal. Hlavními protagonisty této hry jsou dva mužští hrdinové, kteří se snaží jeden druhému dokázat, kdo z nich je lepší. Mají jedno společné, oba totiž pocházejí ze sirotčince, a jsou věčnými rivaly. Když potom dostanou za úkol vypracovat společně referát, může se jim přihodit spousta příhod. Hra je založena na textech a rozhovorech, kde právě vy rozhodujete, co si postavy řeknou.

Jimmy The Troublemaker – Jimmy výtržník Jimmy The Troublemaker – Jimmy výtržník
(freeware / adventury / 3054  zobrazen / oblbenost 64%)

Neznám nikoho, kdo by se rád oháněl koštětem a jinými zametacími prostředky, i já sama nerada uklízím, i když je to mnohdy nezbytné. Velice často tak naleznu dávno ztracené cěci, s jejichž existencí jsem se již definitivně rozloučila, zapadlé na těch nejnemožnějších místech, kde by je skutečně nikdo nehledal. Začínám takto podivně proto, že hlavní hrdina a protagonista dnešní adventury, jménem Jimmy, počal prohledávat půdu domečku jeho dědečka, v domnění, že nalezne nějaké cennosti, či památky, které by mohl výhodně zpeněžit, neboť jeho děda byl cestovatel a světoběžník a takovíto lidé seberou a nakoupí na cestách ledasco. Byť pátral hodně usilovně, nalezl však Jimmy pouze knihu, jejíž přečtení se mu stalo osudné, ocitl se tak na zcela neznámém místě a v jiném čase, čímž příběh této adventury začíná.

Where No Fear Was - kde není strach Where No Fear Was - kde není strach
(freeware / adventury / 3216  zobrazen / oblbenost 64%)

Titul „Where No Fear Was“ je klasickou adventurou, s nádherným grafickým zpracováním, s překvapivou zápletkou, v němž hlavní roli hraje poletující monstrum a který vás rozhodně překvapí a zaujme, originální, osobitou stylizací a samotným příběhem. Na kvalitě jinak vysoké, vám bude vadit velice krátká hrací doby, přesto hra představuje, i když pouze jednoaktové dějství o lásce, pomstě a především vás přesvědčí i o tom, že pravda nebývá skutečně vůbec jednoduchá, prostě shrnuto jedná se o docela slušnou a nenáročnou zábavu pro milovníky adventur. Jak tvrdí samotní autoři této podivně působící hry, děj této klasické adventury prý zobrazuje jejich vlastní zkušenost z dovolené. Přesto se domnívám, že v letovisku, ve kterém dovolenou strávili, není setkávání s monstry, démony, a duchy, tak docela na denním pořádku.

The Neverhood – pouť hocha z plastelíny The Neverhood – pouť hocha z plastelíny
(freeware / adventury / 4525  zobrazen / oblbenost 64%)

Tato hra, celým názvem pojmenovaná „The Neverhood Chricles“, je adventurou, ve které je celý svět, a to i včetně hlavního hrdiny vytvořen, z plastelíny. I když je tato adventura již hodně postaršího data, je její příběh z formelového, tedy z plastelíny vytvořeného světa, až kromobyčejně zábavný a přitažlivý. Díky jeho prapodivné, dalo by se říct až přímo téměř pološílené animaci, zcela naivním postavám a neobvyklým hudebním doprovodem, vyhrála tato originální a ojedinělá hra řadu různých cen a má doposud celou řadu svých vlastních a věrných fanoušků, přestože se již řadu roků na herním trhu neobjevuje. Přestože se na první pohled můžete mylně domnívat, že se jedná pouze o „pitomost“ pro malé děti, ve skutečnosti je tomu právě naopak, neboť jde o dost náročnou adventuru, v níž si budete muset moc věcí poznamenávat.

<<  [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ]   >>

 
Nvody
Cheaty
Trainery
etiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD2005-13 Hern Svt (Kontakt)