HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz
Setřídit free hry podle:  názvu    datumu    oblíbenosti    počtu zobrazení   

Free hry - adventury (314)


Cosmic Ball – vesmírný Arkanoid. Cosmic Ball – vesmírný Arkanoid.
(freeware / adventury / 2564  zobrazení / oblíbenost 63%)

Ano je to tak, máte pravdu, s hrami na námět Arkanoid se opravdu roztrhl pytel, existují jich určitě stovky, o tom není pochyb. Není však všechno zlato, co se blýská, ne každý autor freeware se i nad tak omšelým námětem zamyslí, aniž by se snažil do svého dílka vložit nějaké nové hrací prvky, které by hráče zaujaly a tak ho ke hře připoutaly. To však se vůbec ani v tom nejmenším nevztahuje na autorský tým „MyRealGames, neboť tudíž musím tvrdit, že výjimka potvrzuje pravidlo a „Arkanoid Cosmic Ball“ se podle mého názoru doslova prodral do čela všech Arkanoidů, které jsem doposud hrála, tedy vlastně recenzovala. Umístit tuto tolik známou hru do kosmického prostředí, to se skutečně tak honem jinde neuvidí, i když jednu podobnou, nikoliv však stejnou jsme vám již na našich stránkách nabídli k zahrání.

The Infinity String – téměř nekonečný řetězec. The Infinity String – téměř nekonečný řetězec.
(freeware / adventury / 2905  zobrazení / oblíbenost 66%)

Od vytvoření dnešní hry sice už nějaký ten pátek uběhnul, ale protože se jedná o adventuru s velice podivným, přímo až neuvěřitelným hororovým „scifi“ příběhem, domnívám se, že stále je aktuální a má vám co říci. Jedná se o hru na poměry freeware až velice rozsáhlou, takže rozhodně nepočítejte s tím, že ani pokud jste skutečnými přeborníky v hraní adventur, byste ji zvládli, tedy mám na mysli dohráli za pár hodin. Hra má spousty klasických hádanek a pokud se chcete dostat až na samý konec, budete muset mít nejen velikou trpělivost, ale také vyřešit až neobvyklé množství logických problémů. Děj hry se odehrává v Antarktidě, na místě pozůstatků příliš domýšlivé mimozemské společnosti, což už samo o sobě dává hře pikantní nádech. Jedná se tudíž o hru, která rozhodně zaujme všechny příznivce hororových sci-fi her.

Earl Mansin: The Breakout - utečete z vězení? Earl Mansin: The Breakout - utečete z vězení?
(freeware / adventury / 3230  zobrazení / oblíbenost 64%)

Pokud byste se dostali do vězení, což vám samozřejmě vůbec nepřeji, jistě by vám alespoň na chvíli napadla myšlenka, jak se z vězení dostat, každého vězně, zvláště pak ty odsouzené na delší dobu, tato myšlenka rozhodně napadne. Už příběh samotný vám nabízí zajímavou zápletku, jsem přesvědčena, že pokud se do této adventury pustíte, budete chtít zjistit, jak to všechno vlastně dopadne a ani vás ve snu nenapadne hru nedokončit. Po spuštění hry se před vámi objeví zarostlý chlápek ve známém pruhovaném vězeňském tílku, což jak vás určitě ihned napadne, je vězeň, kterému se právě v hlavě zrodila myšlenka na útěk. Není se co divit, dozvíte se, že se jedná o dopadeného a uvězněného masového vraha, který byl odsouzen téměř na třicet let do žaláře a není vzhledem k jeho věku divné, že se chce dostat na svobodu.

RTFS Adventure Episode One - známý Rayman opět na scéně. RTFS Adventure Episode One - známý Rayman opět na scéně.
(freeware / adventury / 2584  zobrazení / oblíbenost 62%)

Kdo by neznal známého a legendárního hrdinu Raymana a jeho dobrodružné příběhy? Pokud toto veselé hopsající stvoření neznáte, čemuž bych se ale velice divila, potom vám připomenu, že i na našich satelitních stránkách Abecedaher najdete na celou Raymanovskou sérii návody k těmto CD hrám. Jedná se o klasickou hru Rayman, další díl Rayman 2: The Great Escape, najdete tam také Rayman 3: Hoodlum Havoc, dokonce i Rayman M. Zmiňuji se o těchto hrách proto, že nyní vám nabízíme tohoto hrdinu v pohádkovém provedení jako freeware, kdy se jedná o adventuru z mnoha akčními prvky, kterou by bylo škoda nechat bez povšimnutí, hlavně pro ty z vás, kteří se již s tímto sympaťákem seznámili ve výše uvedených CD hrách a navíc si ho oblíbili. Jestliže tedy patříte do této skupiny, potom je hra určena především vám.

Roudnický příběh - špionážní zápletka. Roudnický příběh - špionážní zápletka.
(freeware / adventury / 4508  zobrazení / oblíbenost 64%)

„Roudnický příběh“ je prvotinou dnes již poměrně známého tvůrčího českého kolektivu GAMAX, i když původní herní verze této hry měla od dnešní podoby, kterou vám předkládáme, hodně daleko. Tento autorský kolektiv, sídlící jak jste již jistě pochopili sami v Roudnici, zpracoval tuto skvělou a nápaditou adventuru ve velice zručně kreslené formě a zasadil její příběh, jak také jinak, do jejich rodného městečka. Ve hře navštívíte přes mapu, která je k vám k dispozici, několik různých lokací, které se vám však otevírají na mapě až po splnění úkolů z předcházejících lokací. Tak postupně navštívíte restauraci Renda, další restauraci U Wágnerů, podíváte se ke Gymnáziu, zahrajete si v herně, ocitnete se i v opravářské dílně. Zkrátka a dobře, lokací je hodně a je jen na vás, abyste je všechny prošli.

The House - v pekelné pasti. The House - v pekelné pasti.
(freeware / adventury / 2829  zobrazení / oblíbenost 63%)

Adventury jsou rozhodně nejvyhledávanějším žánrem všemi hráči plných her. Jakpak by také ne, vždyť taková a navíc vydařená adventura určitě vynahradí desítky bezhlavých stříleček. Spousty hráčů si nad hrou raději protáhnou a potrápí mozkové závity, než by se pustili do nějakých otřelých a dávno okoukaných soubojů, kde nejde o nic jiného, než pobít co nejvíce nepřátel. Navíc adventur a to ještě s napínavým příběhem, není zase tolik, abychom si dovolili nechat ji bez povšimnutí. Dnešní hra tedy patří mezi ty vskutku originální, s příběhem bezesporu až hororovým, takže milovníci tohoto žánru si přijdou na své. Hned na samém začátku se ocitnete ve strašidelném domě, odkud se na první pohled zdá, není úniku. Ponurá temná atmosféra je způsobena tím, že okna jsou zazděná, najdete sami cestu ke svobodě?

Prince of the Yolkfolk – statečný princ-vajíčko. Prince of the Yolkfolk – statečný princ-vajíčko.
(freeware / adventury / 2207  zobrazení / oblíbenost 64%)

Dnešní hra se zúčastnila veliké velikonoční soutěže v oblasti tvorby her „Dizzy“, umístěné na Enginu DizzyAGE. Autorem této vydařené pohádkové hry je velice dobře známý a dobrodružstvími malého prince-vajíčka proslulý autor freeware Peter Teal. Nejde sice o originální hru, ale „pouze“ o remake stejnojmenné hry, ovšem důkladně vylepšenou. Jedná se opět o adventuru, graficky zpracovanou z bočního pohledu v 2D, doplněnou o mnoha zábavných a nápaditých prvků, které hře dodávají teprve ten správný „šmrnc“. Hra obsahuje i větší množství arkádových prvků, což ovšem není vůbec na škodu, ale naopak činí hru napínavější a řekla bych, že dokonce i chytlavější. Sbírat budete tedy muset různé předměty, používat je na správném místě a vyhýbat se spoustám smrtících překážek, pastí a pastiček.

Brána – záhada na plošině. Brána – záhada na plošině.
(freeware / adventury / 2124  zobrazení / oblíbenost 65%)

Stručný a jednoduchý název náleží jednoduché ale přesto zajímavé adventuře z české dílny. Hned po prvním otevření vás nespíš zaujme příjemná grafika, nepříliš náročná a přesto v mnohém i detailní. Dobře sladěné a úmyslně trochu ponuré barvy působí příjemně, hra navíc oplývá zajímavou detektivní zápletkou. Protože právě na vás bude zjistit proč se porouchalo místní přenosové zařízení zvané brána a kam tak záhadně mizí lidé z plošiny.

Out Of Order - v imaginárním světě. Out Of Order - v imaginárním světě.
(freeware / adventury / 2289  zobrazení / oblíbenost 63%)

Od vytvoření dnešní hry sice už nějaký ten rok uběhnul, ale protože se jedná o adventuru s velice podivným, přímo až neuvěřitelným „scifi“ příběhem, domnívám se, že stále je aktuální a má vám co říci. Jedná se o hru na poměry freeware až velice rozsáhlou, takže rozhodně nepočítejte s tím, že ani pokud jste skutečnými přeborníky v hraní adventur, byste ji zvládli, tedy mám na mysli dohráli za pár hodin. Hra má spousty klasických hádanek a pokud se chcete dostat až na samý konec, budete muset mít nejen velikou trpělivost, ale také vyřešit až neobvyklé množství logických problémů. Začínáte v noci, kdy se odeberete do ložnice ke spánku a po probuzení a provedení několika prvních úkonů projdete nazpět do ložnice, abyste ke svému údivu zjistili, že jste neznámým a divným způsobem opustili tento váš reálný svět.

Sunset Over Imdahl - západ Slunce nad Imdahlem. Sunset Over Imdahl - západ Slunce nad Imdahlem.
(freeware / adventury / 2013  zobrazení / oblíbenost 65%)

Dnes přinášíme něco pro milovníky adventur, tedy hru „Sunset Over Imdahl“ od vcelku téměř neznámého osmnáctiletého autora, která je zřejmě jeho prvotinou a zároveň téměř jistě i „zatím“ jeho posledním, avšak velice zdařilým dílkem. Nejen proto, že se jedná o adventuru, do jejichž tvorby se autoři freeware pouštějí jen velice neradi, protože je mnohem jednodušší vyrobit rychle nějakou tu střílečku, ale hlavně proto, že se jedná o dílko zasluhující si vaší pozornost, je to dost dobrý důvod k tomu, že by bylo opravdu škoda je nechat bez povšimnutí. Hra je sice zpracována v Game Makeru, tedy programu, který má své příznivce i odpůrce, musím ale říci, že za stažení a zahrání stojí. Je vytvořena v malém herním rozlišení, pokud však kliknete na klávesu F4, podstatně si obraz zvětšíte, což rozhodně nezapomeňte udělat.

<<  [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ]   >>

 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)