HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz
Setřídit free hry podle:  názvu    datumu    oblíbenosti    počtu zobrazení   

Free hry - adventury (314)


Need For Kill - multiplayerový akční skvost. Need For Kill - multiplayerový akční skvost.
(freeware / adventury / 2363  zobrazení / oblíbenost 63%)

„Quake 3 Arena“ se stala náhlým zlomem ideální modlou pro velkou většinu hráčů, a to nejen díky její vskutku špičkové technologii, ale především téměř dokonalému pojetí. Její zavilí příznivci nedají potom v žádném případě na tuto svojí modlu dopustit a ti skalní, ze všech nejskalnějších, jsou dokonce přesvědčeni o tom, že se jedná o tu nejskvělejší hru v oblasti freeware, která kdy spatřila světlo tohoto světa. Domnívám se, že na tomto jejich tvrzení není nic nepravdivého, neboť se jedná skutečně a nebojím se to říci, o veledílo. Rozebírat tento herní klenot, to by opravdu bylo oním příslovečným „nošením dříví do lesa“, jen podotknu, že zatímco v dávné minulost probíhal vývoj počítačových her od dvou ke třem rozměrům, dnes se mezi freeware hrami začíná objevovat stále více 2D remake zcela komerčních 3D her.

Blue Buddy 2 – strastiplná a nebezpečná pouť. Blue Buddy 2 – strastiplná a nebezpečná pouť.
(freeware / adventury / 2330  zobrazení / oblíbenost 64%)

V dnešní hře se tedy ztotožníte s malým, velice dovedným modrým pimprletem, kterého budete muset vést cestou necestou přes různé druhy překážek od jednoho kola k druhému. Je to cesta skutečně strastiplná a nebezpečná, navíc kromě toho, že se v podstatě jedná o arkádu, tedy o „hopsačku“, si pouze se skákáním a hopsáním skutečně nevystačíte. Abyste se tudíž dostali dál, budete muset často chvíli i přemýšlet a zatížit tak vaše mozkové závity, což se ale opravdu vyplatí. Jedná se totiž o hru skutečně nápaditou, svým provedením i originální, která rozhodně potěší nejen příznivce arkád, ale i ty z vás, kteří mají v oblibě logické hry. Bude tedy záležet pouze jen na vás, jak se dokážete „poprat“ s dlouhou řadou tajuplných chodeb, vypořádat se se spoustami pastiček a propadlišť, které číhají téměř na každém kroku.

Speculum Mortis – atmosféra hrůzy. Speculum Mortis – atmosféra hrůzy.
(freeware / adventury / 3256  zobrazení / oblíbenost 63%)

Je černá půlnoc, soustavně prší a blýská se vy se ocitáte před tajuplným domem ve svém autě. Na tom by samozřejmě nebylo nic divného, kdybyste před chvílí nezastavili neznámě stopařce, která vás nasměrovala na toto místo a hned poté zmizela jako onen příslovečný duch. Co vlastně měla za úmysl, když vás dovedla právě sem? No, nechci moc předvídat, ale vypadá to na pěkně hororovou noc. S velkým sebezapřením jste tudíž nakonec vystoupili ze svého auta a co vidíte? Temný vchod do podivného, na první pohled opuštěného domu, jehož vchod jakoby střežily kamenné sošky andělíčka a satana. Že by to byly symboly dobra a zla? Přiznejte se, že vám po zádech začal běhal mráz a naskočila vám husí kůže, navíc máte košili propocenou studeným potem. Touto úvahou tedy začíná tento strašidelný příběh hry.

Vulvara – co všechno neudělá sedlák pro Becherovku? Vulvara – co všechno neudělá sedlák pro Becherovku?
(freeware / adventury / 4044  zobrazení / oblíbenost 64%)

Jestliže máte v oblibě v plných hrách žánr adventur, potom jste se ocitli na tom nejsprávnějším místě. Ono adventur, navíc ještě vydařených a také v češtině, není zase tolik, abyste jimi mohli jen tak pohrdat. Pakliže ještě navíc jste příznivci lahodného moku Becherovka, potom už vůbec neváhejte, stahujte a hrajte. Jedná se sice o hru již poněkud starší, byly vytvořena již v roce 2004 a zúčastnila se soutěže Becher Game 2004 a přestože v ní příliš neuspěla, i tak se domnívám, že alespoň za malou pozornost skutečně stojí. Pokud pocházíte navíc z Moravy, potom jistě přijdete na chuť skutečně originálnímu hanáckému dialektu, podávanému jak v textové, tak i v mluvené verzi hry. A že se i přitom velice pobavíte, na to už předem můžete vzít jed. Je tedy na bíle dni, že zvuková stránka hry je excelentní a předčí i její grafiku.

Život je boj – pokračování hospodského příběhu. Život je boj – pokračování hospodského příběhu.
(freeware / adventury / 4323  zobrazení / oblíbenost 65%)

Adventura "Život je boj" je přímým pokračováním mini-adventury "Bez peněz do hospody nelez". Jak jste si jen ti, co jste dohráli BPDHN mohli všimnout konec, BPDHN byl zcela nedořešen, neboť od doby co vás postřelil chlápek, si nic nepamatujete a ocitáte se v jakémsi komplexu, jednu ruku máte připoutanou a nohu prostřelenou skrz na skrz. Vaším úkolem je dostat se z těch míst a zachránit si život. Musím vám jen připomenout, že první díl této vydařené a hlavně české adventury, jsme vám pod názvem "Bez peněz do hospody nelez" nabídli teprve nedávno, takže vám doporučuji, abyste si před spuštěním této dnešní hry, pokud jste tak ještě neučinili, spustili a odehráli její první díl, neboť pokud příběh neznáte od samého začátku, zřejmě byste se moc a moc divili, jak a proč jste se ocitli ve této hře s vaší prostřelenou nohou.

Bez peněz do hospody nelez! – chce to mít Filipa. Bez peněz do hospody nelez! – chce to mít Filipa.
(freeware / adventury / 3381  zobrazení / oblíbenost 62%)

Ještě před zahájením vývoje Dark Side, jak říkají sami autoři hry, vznikla adventura s názvem BPDHN, tedy „Bez peněz do hospody nelez“ a to z důvodu seznámení se jejími tvůrci s „Enginem WME“. Jedná se tudíž o tak zvanou „roomovou“ mini adventurku, ve které je vašim úkolem sehnat náhradu za ztracené peníze a zaplatit váš vzniklý dluh, tudíž vaši doposud způsobenou útratu v hospodě, tedy u hospodského. Jedná se však skutečně o mini hru, jejíž dohrání vám zabere pouhých několik minut, ale jak doufají autoři, snad vás alespoň na chvíli pobaví. Sami autoři potom přiznávají, že jde nejen o pokus, ale též o hru, na které „pracovali“ pouhých dvacet hodin, osobně se domnívám, že za tak krátký čas toho udělali ještě relativně dost. Pokuste se vaši kritickou situaci vyřešit, nemělo by vám to dát moc práce.

Bermen – ukradený recept na Becherovku. Bermen – ukradený recept na Becherovku.
(freeware / adventury / 5419  zobrazení / oblíbenost 63%)

Adventury rozhodně patří v oblasti freeware mezi autory méně vyhledávaný žánr, neboť je rozhodně lehčí stvořit nějakou tu „střílečku“, či „hopsačku“, než adventuru. Přesto ale adventury mají veliký okruh svých příznivců, protože dobrá adventura se hned jen tak na Internetu nenalezne. Pokud však přece ano a navíc ještě od českých autorů, potom nelze jinak, než ji nabídnout vám k zahrání, zvláště pak jedná-li se o hru vydařenou a navíc i s detektivní zápletkou. Příběh dnešní hry tedy pojednává o detektivovi, který má právě na stole velice zapeklitý případ. Recept na Becherovku byl totiž neznámým pachatelem odcizen a dodán konkurenčnímu výrobci, původnímu vlastníkovi tak unikají zisky. Kdo za celým tímto komplotem stojí? To je tudíž úkol pro vás, kteří se s mnou zmíněným detektivem v této dnešní hře ztotožníte.

Sam & Max Episode 4 - Abe Lincoln musí zemřít! Sam & Max Episode 4 - Abe Lincoln musí zemřít!
(demo / adventury / 3544  zobrazení / oblíbenost 63%)

Kdepak, k erupci na slunci nedošlo. Doopravdy si můžeme zadarmo zahrát jeden z příběhů psa-detektiva Sama a jeho nerozlučného kamaráda a věčně roztlemeného zajíce Maxe. Čtvrtá Epizoda první řady těchto humorných příběhů vychází spíše jako reklama na další díly. Jelikož před spuštěním a po vypnutí hry se otevře jakési „informační“ okno o ostatních epizodách této legendární série her. Samozřejmě se setkáte se spoustou starých známých postaviček z předchozích dílů, jako například ruský prodavač Bosco, nebo podivínka Sybil, která (jak už je patrné na ceduli před jejím skromným podnikem) vystřídala již řadu profesí. Na našich zvířecích detektivech bude záviset osud celých spojených států Amerických, neboť s prezidentem USA něco není úplně v pořádku a vaším úkolem tedy bude zachránit Ameriku.

Everyday Is Halloween - trochu strachu neuškodí. Everyday Is Halloween - trochu strachu neuškodí.
(freeware / adventury / 2438  zobrazení / oblíbenost 64%)

Být nemocný a ležet v nemocnici, to jistě není pro nikoho nic příjemného a žádoucího, snad jen ležet na hřbitově v hrobě je ještě horší. Navíc ležet v této nemocnici, ve které se odehrává děj této hororové hry, je navíc ještě strašidelné, neboť tato nemocnice je skutečně jakási podivná. Nejde jen o to, že zde probíhají bez zjistitelné příčiny stále se opakující výpadky elektrického proudu, ale dokonce se odtud ztrácejí i pacienti, což už samo o sobě vám musí nahánět strach v podobě vám naskakující „husí kůže“. Liduprázdné prostory, spousty krvavých skvrn, blikající osvětlení, podivné prchající stíny, spousty duchů, kteří před vámi cosi „tutlají“, snad děsivější atmosféru si již ani nelze představit. Zde totiž „Halloween“ nikdy neskončil, zde přežívá neustále, napjaté a takřka husté prostředí trvá a na tom nic nezměníte.

Barn Runner 4 - zapomnětlivý řidič. Barn Runner 4 - zapomnětlivý řidič.
(freeware / adventury / 2545  zobrazení / oblíbenost 61%)

Zapomnětlivost v běžném životě se nevyplácí stejně tak, jako v této dnešní adventuře. Vyjeli jste si do přírody, vystoupili jste si z auta a neprozřetelně jste za sebou zapráskli dveře. Tak to jste tedy skutečně neměli dělat, ve vašem voze totiž zůstaly v zapalovací skříňce klíčky od vašeho auta, takže se nyní zpět ani zaboha nedostanete. Všude kolem vás je plno sněhu, zima a mráz se vám vtírají pod kůži a v okolí nikde ani živáčka. Takže tohle se vám tedy povedlo dokonale, co s tím ale uděláte? Tak nějak tedy začíná příběh dnešní hry, na jejímž začátku byla vaše neopatrnost, zapomnětlivost a zbrklost. Inu, zbytečně se u nás neříká, „dvakrát měř a jednou řež“, ale také se v jedné moudré větě praví, že „pozdě je bycha honit“. Protože toto je přesně váš případ, jistě jste pochopili mé ponaučení, tak se můžete směle pustit do této hry.

<<  [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ]   >>

 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)