HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz
Setřídit free hry podle:  názvu    datumu    oblíbenosti    počtu zobrazení   

Free hry - arkády (754)


Nekos Bouken – statečná dívenka Nekos Bouken – statečná dívenka
(freeware / arkády / 2013  zobrazení / oblíbenost 66%)

Jedná se o velice hezkou arkádu, jejíž autoři pocházejí ze Země vycházejícího Slunce, tedy z Japonska. I když je hra bohužel pro většinu z vás naprosto v cizím a zcela nesrozumitelném jazyce, základní textury jsou naštěstí v angličtině, takže není vůbec žádným problémem se v menu hry zorientovat, navíc se jedná pouze o dva řádky a nápis Exit. Japonci jsou známí, jako mistři svého řemesla a když se do něčeho pustí, pak výsledek skutečně stojí zato. Toto moje tvrzení dokazuje grafické ztvárnění hry samotné, jakož i její námět a ozvučení. Ovládat budete postavičku sympatického děvčátka, oblečeného ve stylu japonského odívání, postupně potom s ním navštívíte celkem dvanáct levelů a to ve čtyřech různých světech, přičemž se samozřejmě setkáte i s tamním bossem a čeká vás též finální souboj a notná dávka příjemné zábavy.

Run, Jesus, Run – něco pro kacíře Run, Jesus, Run – něco pro kacíře
(freeware / arkády / 1915  zobrazení / oblíbenost 63%)

Domníváte se, že nemůže desetisekundová hra soutěžit na absolutní ohodnocení? Poté se ovšem hluboce mýlíte, neboť s Ježíšem Kristem, jako hlavním hrdinou této kacířské hře, je naprosto evidentně i toto možné. Zvláště v naší vesměs ateismem proslulé zemi, je skutečně alespoň sem tam nutné připomenout, že ať je to i třeba k nevíře, naprostá většina naší Modré planety nějakou tu víru vyznává a pokud ji zrovna nevyužívá jako záminku k vzájemnému vyvražďování se s příslušníky jiných náboženství, není na tom rozhodně vůbec nic špatného. Z dnešní hry velice rychle a snadno pak pochopíte, že i náboženství lze prezentovat jako satiru, nebo dokonce kacířství, ve hře totiž skutečně za pouhých deset sekund, budete-li ovšem dostatečně rychlí a přesní, dokážete naplnit v tak krátké době celý Ježíšův život, byť jen ve zkratce.

Paper Dreams – nebezpečný nálet Paper Dreams – nebezpečný nálet
(freeware / arkády / 1829  zobrazení / oblíbenost 63%)

Na první pohled jednoduchá hříčka, na druhé straně budete mít rozhodně o podivnou zábavu na chvíli postaráno. Teď se neurazte, když se vás zeptám, zda znáte rčení „Vezmi si přilbu, začíná nálet na blbý“? Tak o něco podobného právě v dnešní hře půjde, i když přilbu si brát moci nebudete, zato ale, ať už jste chytří, nebo ne, nálet na vaši postavičku skutečně zažijete. Herní princip je naprosto jednoduchý, sestřelovat vše, co se shůry snáší na postavičku, se kterou se ve hře ztotožníte. Zpočátku to bude dosti obtížné, protože vaše zbraň střílí jen přímo nahoru, jejího vylepšení však dosáhnete sbíráním znamének plus, která občas z vašich nepřátel taktéž vypadnou, ale pozor, znaménko mínus má opačný efekt, přičemž dokonalejší zbraně jednak dokážou střílet do všech stran, jednak spotřebují mnohem méně střel.

Cubosphere – koulet a koulet Cubosphere – koulet a koulet
(freeware / arkády / 2240  zobrazení / oblíbenost 63%)

V jednoduchosti je síla a já musím dodat, že i krása a vynikající, až originální nápad. Hlavním hrdinu dnešní hry není nikdo jiný, než barevný míček, jehož pohyb musíte usměrňovat tak, abyste ho pokaždé dovedli až do cíle a tak mohli přejít do dalšího kola. Že těch kol je požehnaně, to zjistíte brzy sami, jsou jich totiž pro vás k dispozici téměř celé dvě desítky. Navíc vám musím sdělit, že jedno kolo je hezčí, nežli druhé, nápady autor hry přímo hýřil, samozřejmě, jak už tomu u podobných her bývá zvykem, s postupem do vyšších kol se obtížnost hry navyšuje. Hra bude od vás vyžadovat prostorovou, naprosto dokonalou orientaci, mnohdy vám tak trošinku zamotá hlavou. Nic jiného než koulení mnou již zmíněným balónem po různě tvarovaných plošinkách, doslova zavěšených v prostoru, vás nečeká, úkol je vždy dosáhnout cíle.

Fun and Bullets – ničte vesnice Indiánů Fun and Bullets – ničte vesnice Indiánů
(freeware / arkády / 2469  zobrazení / oblíbenost 61%)

Při hře je vaším úkolem, ostatně tak jako v každém Arkanoidzü, sbírat bonusy a všechno, z čeho se dají získat nějaké ty bodíky. Jako vždycky máte omezený počet životů, které však můžete získat nazpět chytáním šerifových hvězd a ztrácet opětovném propuštěním míčku. Trojrozměrná, navíc velice hezky a vydařeně, musím říci, že taktéž originálně vypracovaná grafika, absolutně šlechtí autory hry, i když samozřejmě, nic více jiného, než tolik známý Arkanoid vás sice nečeká, zato vás ale čeká spousta, zhola nových herních prvků a nečekaných překvapení v jednotlivých kolech. Po spuštění hry si dokonce můžete i vybrat ze tří autory nabídnutých herních obtížností a věřte mi, že pokud zvolíte tu nejtěžší, stane se hra „peckou“. Na toto téma existuje her existuje bezpočet, tvůrci se ale snažili o originalitu a pokus jim vyšel.

Bato Tibetan Puzzle - tibetské puzzle Bato Tibetan Puzzle - tibetské puzzle
(freeware / arkády / 2502  zobrazení / oblíbenost 66%)

Bato je místní označení kmenového vůdce, v dnešní hře se této funkce ujmete a budete se muset vydat na dobrodružnou cestu Tibetem Autoři zde použili množství velmi zajímavých a taktéž zcela nových originálních prvků, které vynikají svojí pozoruhodností a tak dávají hře velice příjemný spád a co je hlavní a o co jde především v každé hře, zvyšují tak přitažlivost hry samotné. Nechci, ani nebudu tvrdit, že se jedná o něco úplně světoborného, přesto se musím přiznat, že mne hra velice zaujala a to jsem už hezkou řádků Arkanoidů odehrála a samozřejmě především recenzovala. Zkrátka a dobře, pokud si tuto hru stáhnete, rozhodně neprohloupíte a sami zjistíte, že jsem své hodnocení hry nepřeháněla. Ujišťuji vás, že se hned tak od ní neodtrhnete, navíc tu můžete uplatnit vlastní šikovnost a postřeh, rychlost a rozhodnost.

Abomination – skákající Zombie Abomination – skákající Zombie
(freeware / arkády / 2195  zobrazení / oblíbenost 62%)

Pokud nejste fanouškové krví nasáklých pohádek s oživlými mrtvolami, přijdete si na své a hru vám můžu vřele doporučit. Já sice milovníkem podobných záležitostí zrovna nejsem, ale přesto jsem si Zombií docela hezky užila. Je to kus dobře odvedené práce, který dokáže pobavit, pokud na jeho pravidla přistoupíte. Žádné do očí bijící kostrbatosti se nekonají, klišé se omezují na nutnost, nebo v nejhorším případě na snesitelnou míru a najde se i pár momentů, které mi přišly celkem neotřelé a které jsem ještě nikdy neviděla. Popisuji takto stručný děj této hry ze dvou důvodů, jednak proto, abych s ním seznámila vás, kteří jste podobnou hru tento ještě nespatřili, druhý důvod je potom mnohem prozaičtější, není totiž pochyb o tom, že autor této hry byl mnou inspirován filmem, což zjistíte už ze samotného herního příběhu.

Bounce quest – nastavujte plošinky  Bounce quest – nastavujte plošinky
(freeware / arkády / 2489  zobrazení / oblíbenost 62%)

V dnešní, zcela originální a vydařené hře „Bounce quest“, jejímiž autory je i vám už známý zahraniční a proslulý tým tvůrců freeware a online „MayPlayCity“, budete ovládat kuličku, jejíž tvar a vzhled si předem můžete vybrat z nabídky p spuštění hry. Pokud se domníváte, že se jedná o arkádu, potom jste se zmýlili, neboť tato hra si klade dosti vysoké nároky na vaše vlastní mozkové závity, tedy zkrátka řečeno jedná se o hru logickou. Úkol je na první pohled zcela prostý a jednoduchý, kuličku, která je od začátku hry v neustálém pohybu musíte dopravit ke dveřím, které vedou do dalšího levelu a po cestě posbírat všechna světélka. K ovládání kuličky vám poslouží přestavitelné a přetáčivé překážky, pomocí nichž měníte směr kuličky. V hře se nacházejí též i dřevěné bedny, které vám mohou pomoci dosáhnout vámi vytčeného cíle.

Strike ball – trojrozměrný Arkanoid Strike ball – trojrozměrný Arkanoid
(freeware / arkády / 2957  zobrazení / oblíbenost 64%)

Přinášíme vám tu dnes další předělanou klasiku, i tentokrát se jedná o všem známý Arkanoid, tentokrát však zasazený do rozmanitých trojrozměrných světů. Po grafické stránce je hra o notný kus dále, nežli všechny předcházející varianty, bohužel musím konstatovat, že Arkanoid zůstane navždy jenom Arkanoidem a byť by se autoři snažili sebevíce, tento dnes již hodně okoukaný druh zábavy ke hře málokoho připoutá. Jedná se vskutku o velice dobře, zejména zcela nově a originálně zpracovaný klon Arkanoidu, který vám rozhodně doporučuji vyzkoušet. Autoři zde použili mnoho nových, zajímavých bojových prvků, které tak dávají hře příjemný spád a co je hlavní a o co jde především v každé hře, zvyšují tak přitažlivost hry. Musím přiznat, že mne hra zaujala a to jsem už hezkou řádků Arkanoidů zrecenzovala.

Au Sable – najděte ztracené město Au Sable – najděte ztracené město
(freeware / arkády / 2438  zobrazení / oblíbenost 62%)

Čeká na vás skutečně temná pouť tou nejčernější, vaším úkolem je vyhledat ztracené město s poetickým názvem Harmonia. Ztotožníte se tudíž s podivnou dívčí postavičkou, připomínající jakési malé, ale statečné pimprle, mnoho toho však dokázat neumíte. Abych byla přesná, dokážete pouze chodit zprava doleva a naopak a k tomu ještě navíc i vyskočit, to je vše, váš akční potenciál tedy vskutku příliš bohatý není. Hru je možno roztáhnout na celou plochu obrazovky, což vám mohu jen vřele doporučit. Hra je sice zpracována způsobem, který naleznete v mnoha jiných arkádách, přesto ale musím říci, že obsahuje i mnoho zcela originálních a doposud nevídaných nových prvků. Budete muset překonat všechny překážky a dojít do cíle, který představuje svítící červená plocha, která je ale vlastně teleportem pro přejití do následujícího levelu.

<<  [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ]   >>

 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)