HernSvt.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Hern Svt: esky slovensky
Shnte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledvn her

FREE HRY
Akn hry

Strategick hry

Simultory

Film

Arkdov hry

Adventury

Erotick hry

Logick hry

Sportovn hry

Ostatn free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HernSvt.cz
Setdit free hry podle:  nzvu    datumu    oblbenosti    potu zobrazen   

Free hry - arkdy (754)


Tiny Barbarian – neohrožený Barbar Tiny Barbarian – neohrožený Barbar
(freeware / arkdy / 4047  zobrazen / oblbenost 64%)

Jistě víte, kdo to byli Barbaři, pokud ne, tak potom jen krátce připomenu, že se jedná o historické označení, užívané Evropany pro společnosti a kultury na jiném, než průmyslovém stupni vývoje. Používalo se spolu s pojmem „přírodní národy“ a Barbaři, zejména v umělecko-historické literatuře. Toto pojmenování vzniklo již u starých Řeků, přičemž se jednalo o původní označení všech „Neřeků“, tedy cizinců, mluvících pro Řeky cizím, nesrozumitelným jazykem. Později s narůstajícím vědomím vlastní kulturní převahy získávalo toto označení pejorativní význam, byli jím označováni nevzdělanci, primitivové a nakonec i všichni ti, kteří holdovali vandalizmu v plném rozsahu tohoto slova. Jednoho z nich vám v dnešní hře tudíž představíme, zabijáka jak se patří a to dokonce v mnoha těžkých, též divokých soubojích.

Draco-princess threatened – dračí příběh Draco-princess threatened – dračí příběh
(freeware / arkdy / 5297  zobrazen / oblbenost 64%)

Přiznám se ráda, že mne velice potěšilo, když se mi ozval náš český autor freeware Ondřej Velíšek, píšící pod pseudonymem Velda a sdělil mi, že právě na začátku letošního března stvořil a vydal svoji novou freeware s pohádkovým názvem „Draco - princess threatened“. Musím vám ale připomenout, že se jedná o autora velice plodného a šikovného, pravidelní návštěvníci našich stránek určitě vědí, že jsme již zveřejnili od tohoto autora další dvě freeware a to „Barevný poklad – za vzácným pokladem“ a „Destroy All – likvidujte Ufony“ a to rovněž docela zdařilé. Dnešní hra je jakýmsi klonem legendární arkády „Dyny Blasterů nebo chcete-li Freeware Robotron. Ve hře vás potěší i její velikost, obsahuje třicet šest lokací a sekáte se i s devatenácti druhy různých nepřátel, i o zábavu na dlouhou dobu budete mít tudíž postaráno.

Sprint-King of the Jungle-král džungle Sprint-King of the Jungle-král džungle
(freeware / arkdy / 4322  zobrazen / oblbenost 64%)

Jsem stoprocentně přesvědčena, že nejenom milovníci všech druhů, a to i dravých koček, ale také příznivci arkád, rozhodně přijdou tak říkajíc „na chuť“ dnešní skákačce „Sprint-King of the Jungle“. V této hře je kromě nezbytného poskakování a přeskakování bezpodmínečně nutné sbírat také různé druhy ovoce, aby mohl váš hlavní hrdina, tedy velice šikovný a chrabrý lev, využívat všechny svoje speciální schopnosti, mimo jiné i zastrašovací řev, znějící přímo děsivě. Pomocí něho totiž dovede působit na předměty a zvířata kolem něho, což je naprosto nezbytné pro úspěšné dokončení každého levelu. Hra má dokonce možnost vybrat si ze dvou nabídnutých herních obtížností, takže si zahrají jak začínající hráči, tak i ti nároční. Hře vévodí dokonalá grafika, navíc ji doprovází i s velkým vkusem zvolená hudba, podtrhující herní atmosféru.

Come On Rabbit – jen stále výš, zajíčku Come On Rabbit – jen stále výš, zajíčku
(freeware / arkdy / 3455  zobrazen / oblbenost 64%)

Nikdy se nedívejte dolů, aspoň toto vám radí název této nové „hopsačky“, která mi po prvním jejím spuštění tedy jako „remake“, ovšem o mnoho chudší známého projektu Icy Tower, připadala. I v této plošinovce totiž zase půjde o soustavné přeskakování směrem nahoru. Jak jsem ale zjistila po chvíli hraní, můj předpoklad byl zcela mylný a opravdu se o nějakém plagiátu nedá o hře tohoto typu hovořit. Přesto některé výhrady ke hře můžete mít, určitě bude terčem vaší kritiky hlavní hezká postavička zajíčka, po stránce grafické velice hezky vypracovaná. No raději zanechám takových a podobných úvah a pohovořím o tom, co je smyslem a cílem této dnešní hry. Na první pohled jde opět o jednoduchou záležitost, vyskákat s tímto milým zaječím stvořením po různorodých plošinkách, co nejvýše, když vám cestu ale ukazuje ptáček.

Turtix: Rescue Adventures – želví potíže Turtix: Rescue Adventures – želví potíže
(freeware / arkdy / 4971  zobrazen / oblbenost 64%)

„Turtix: Rescue Adventures“ je skutečně vynikající a nápaditá, navíc zcela originální arkáda, v níž ovládáte odvážného želvího samečka jménem Turtix, který zachraňuje své nerozvážné želví kamarády. Nebude ale stačit želvičky pouze zachránit, ale musíte jim zajistit bezpečnou cestu do finálního teleportu. Je nutno tak proto laborovat s bednami, abyste zaplnili pasti s ostny, aktivovat zábrany, aby se někam želvičky nepropadly, a preventivně likvidovat nepřátele, na které na své pouti narazíte. Je tedy docela zřejmé, že se nejedná jen o pouhou skákavku, viděnou jako plošinovou hru z bočního pohledu, ale budete muset do hry, pokud ovšem chcete uspět, o čemž ani v tom nejmenším nepochybuji, zapojit do hry i vlastní mozkové závity a to už přece za zahrání vskutku stojí, navíc hra obsahuje celou řadu "vymakaných" levelů.

Rocky Memphis – dobrodružství v ruinách Rocky Memphis – dobrodružství v ruinách
(freeware / arkdy / 4328  zobrazen / oblbenost 64%)

Ve hře se ztotožníte s postavou srdnatého dobrodruhem, který prozkoumává ruiny staré, dávno již vymřelé civilizace, neboť chce najít zde ukryté poklady, neboť jeho touha po rychlém zbohatnutí, je vskutku nezkrotná. Je tedy naprosto samozřejmé, že archeologie není zrovna jeho koníčkem a předmětem jeho zájmu, ale touha po rychlém a snadném zbohatnutí jej nutí riskovat nejen zdraví, ale i vlastní život. Představa, že zbohatnutí bude snadné, ta ho po chvíli přejde, kdo ví, zda nebude svého rozhodnutí i litovat, jednou se ale již „do boje“ pustil a couvnout nechce, takže vzhůru za poklady, snad přežije a nacpe si kapsy zlatem. Celé dění pak budete pozorovat z tak zvaného „bočního pohledu“, snad se tomu ani nechce věřit, ale čeká vás projít něco kolem sedmi set lokalit, což jak uznáte sami, je až dost.

Fate of Mankind – osudy člověka Fate of Mankind – osudy člověka
(freeware / arkdy / 4060  zobrazen / oblbenost 64%)

Vůbec se nedomnívám, že tak zvané „rychlo soutěže“, nebo „nezávislé soutěže“, by byly přínosem pro tvorbu freeware ze strany autorů. Nutí je totiž vytvořit rychle hru, přičemž jsou autoři doslova tlačeni časem, nebo zadaným tématem, který jim vždy nemusí být tak zvaně „ušitý přímo na tělo“, což mnohdy vede k tomu, že konečný výsledek takové práce neodpovídá svojí podstatou kvalitě takto vytvořené hry. Přesto musím uznat, že toto moje tvrzení nelze tak docela zevšeobecňovat, neboť i přes takto ztížené podmínku pro vytvoření freeware, mnohdy svými kvalitami překvapí, možná nejen porotu, která tyto hry posuzuje a hodnotí, ale i samotné autory, konečný výtvor pak nakonec ve finále potěší a zabaví i samotné hráče. Mnozí autoři i v tak daných podmínkách dokážou vytvořit hru s dobrým originálním a neotřelým nápadem.

Super Spike Dislik - nekonečné skákání  Super Spike Dislik - nekonečné skákání
(freeware / arkdy / 3678  zobrazen / oblbenost 64%)

V dnešní hře nehledejte nic jiného, nežli pouhopouhé a soustavní skákání a hopsání, doplněné jen neustálým přeskakováním různorodých barevných, více, či méně obtížných překážek. Vaším úkolem je tudíž pomocí kurzorových kláves ovládat žlutý míček s jakýmsi ohnivým chvostem, se kterým musíte přeskákat co možná nejvíce různých překážek. Přeskakování, nebo naopak někdy i podskakování jednotlivých překážek, tedy bude vaší jedinou, zato však velice důležitou činností. To sice nezní nikterak obtížně, ale s ohledem na nepatrnou vzdálenost mezi jednotlivými překážkami, navíc soustavně nepravidelně se střídající polohou jednotlivých překážek, s nimiž nesmíte přijít do byť i nepatrného kontaktu, se stává postup hrou stále náročnější i o to více, že na všechny pokusy máte jenom jediný život.

Persian Puzzle – návrat do středověku Persian Puzzle – návrat do středověku
(freeware / arkdy / 4728  zobrazen / oblbenost 64%)

Dnes vám nabízíme další, tentokráte však exotickou arkádu , tedy „Persian Puzzle“, která rozhodně předčí všechny hry na toto téma, které jste kdy hráli. Dokonale propracovaná a do konce dotáhnutá představa a myšlenka autorů „GameTop“, je charakteristickým znakem této velkolepé arkády. Jako recenzentka nemívám vždy tolik času, abych hru dohrála až do jejího konce, ale tentokrát jsem nad touto hrou dosti času, tedy v tomto případě do posledního přístupného kola a nemohla jsem se od ní odtrhnout, neboť jsem přímo doslova hořela zvědavostí, jaká další překvapení na mne čekají v dalších následujících kolech. Jedná se totiž vskutku o velice dobře, zejména zcela nově a originálně zpracovaný klon podobných arkád, který vám rozhodně doporučuji vyzkoušet, neb se v něm nacházejí též spousty originálních herních prvků.

The Winter Solstice – zimní slunovrat The Winter Solstice – zimní slunovrat
(freeware / arkdy / 3380  zobrazen / oblbenost 64%)

Příběh dnešní freeware hry „The Winter Solstice“ se odehrává přímo na divadelním jevišti. Všichni jeho hrdinové totiž jsou zavěšeni na provázcích a nevyhlížejí nikterak přátelsky. Díky této skutečnosti, že hlavní hrdina visí na provázku, se tento může po hrací ploše libovolně pohybovat. Úkol má navíc vskutku nevídaný, přežít všechny jednotlivé akty podivuhodné divadelní hry. Ve hře účinkuje i spousta barevně zářících nepřátel, které můžete usmrtit střelbou kuličkami. Téměř vždy bude protivníky celá obrazovka zaplněná, čímž se hraní stává poněkud nepřehledné. Na druhou stranu ale „The Winter Solstice“ září všemi barvami, a tak i grafické zpracování lze pochválit, vše podmalovává vynikající hudba a reálné zvuky. Je velká škoda, že k dispozici máte jen šest levelů, avšak s několika módy, hra rozhodně za zahrání stojí.

<<  [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ]   >>

 
Nvody
Cheaty
Trainery
etiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD2005-13 Hern Svt (Kontakt)