HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz
Setřídit free hry podle:  názvu    datumu    oblíbenosti    počtu zobrazení   

Free hry - akční (925)


Save Ultimate Wainbow Kitty –  SOS kotě Save Ultimate Wainbow Kitty – SOS kotě
(freeware / akční / 2251  zobrazení / oblíbenost 60%)

Už malé děti se v základní škole, někde už v mateřské školce učí, aby bezhlavě a bez rozmyslu nepřecházeli přes silnici, neboť dříve než do silnice vstoupí, mají se pořádně rozhlédnout na obě strany, aby je nesrazilo nějaké to motorové vozidlo. Nemají totiž v tomto případě přednost, pokud ovšem nestojí před přechodem pro chodce, ale i tady platí, že je třeba být obezřetní. Bohužel takto splašeně se chovají i mnozí dospělí, kteří pospíchají, snažíce se co nejrychleji přeběhnout přes frekventovanou silnici, ale poté skončí pod koly aut, potom již v nemocnici mají času dost, pokud neskončí ovšem rovnou v márnici. To, co tady povídám, však platí pro chodce, přebíhající silnici, jistě dobře víte sami, že přebíhat takto dálnici je zakázáno. Jak to pak všechno může dopadnout, to si můžete tudíž sami vyzkoušet v dnešní varovné hře.

Sombreros – pistolník z Mexika Sombreros – pistolník z Mexika
(freeware / akční / 2590  zobrazení / oblíbenost 65%)

Dnešní hra vás zavede do prostředí Mexika západu do dob, kdy se to tam ještě hemžilo maskovanými lupiči. Nečeká na vás žádná „lážo – plážo“ procházka, ale velice nebezpečná cesta, plná nástrah, propastí a ohromných balvanů, zejména ty posledně jmenované slouží jako dobrý úkryt pro padouchy všeho ražení, kteří tam na vás čekají v záloze, aby si na vás mohli zchladit žáhu a připravit vás o to nejcennější co vůbec sami vlastníte, samozřejmě, že tudíž o váš život. To je ovšem zcela v rozporu s vašimi zájmy a představami, takže vám nezbude nic jiného, než s připravenými kolty, které mají naštěstí neomezený počet nábojů, postupovat obezřetně vpřed a všem těmto padouchům včas udělat čáru přes jejich představy, a to dříve, než se vám dostanou na kůži, vzhůru do prérie a nenechte si své kolty vychladnout.

Ausgeschnackt – sprejem na komáry Ausgeschnackt – sprejem na komáry
(freeware / akční / 3171  zobrazení / oblíbenost 63%)

Léto je už konečně tady a s ním vždy přicházejí spousty zábavy, jako jsou koupání, plavání, opalování se, ale také některé veliké a obtížné nepříjemnosti. Stačí si přece jen lehnout vedle vody, aˇuž říčky, nebo u rybníka a hnedle se nestačíte divit, kolik bzukotu se k vám ze všech stran přiblíží. V žádném případě však nejde jen o bzukot, to byste ještě snesli, ale pokud na vás zaútočí hladová komáří samička, která potřebuje vaši krev na tvorbu komářích potomků, tedy komářích vajíček, vrazí vám do kůže svůj upíří sosák a rázem je veškerá vaše pohoda a sladké lenošení to tam. Tento vtíravý a odporný hmyz obtěžuje snad každého z nás, někteří dokonce trpí hmyzími fobiemi, dokonce jsou mezi námi i alergici na komáří štípnutí a ti pak jsou na tom hůře, než-li zcela zdraví jedinci, kteří to odnesou jen tím svědícím puchýřkem.

Desktop Dungeons – souboje s monstry Desktop Dungeons – souboje s monstry
(freeware / akční / 3122  zobrazení / oblíbenost 61%)

Plné hry s tématikou akčních RPG jsou rozhodně herní kategorií, která má u hráčské veřejnosti velikou popularitu a jsou i velice jimi oblíbené, zvláště pokud se jejich tvorba autorům vydaří. To se týká i dnešní freeware „Desktop Dungeons“, která patří skutečně k těm hrám vskutku zdařilým, napínavým a řekla bych, že i originálně námětově zpracovaných. Akční RPG je se strany aur´torů herní kategorií tak trochu opomíjenou, o to víc ale přitažlivou, neboť obyčejných krvavých stříleček, najdete na webových stránkách skutečně až neuvěřitelné množství. Hra usadila jinak často velice rozsáhlé RPG na jedinou, minimalisticky zpracovanou lokaci plnou chodeb, čímž dosti mění jinak již zaběhnutou hratelnost žánru a její základy přenáší do skoro logické platformy. Autoři hry tak tedy vytěžili z této hry skutečné, nefalšované maximum.

Underground Tour - stařec nebojsa Underground Tour - stařec nebojsa
(freeware / akční / 3069  zobrazení / oblíbenost 63%)

Když jsem začala hrát tuto hru, napadla mne kverulantská myšlenka. Dnešní politici, mimo jiných lidu škodícím zákonů, připravují a to s přesvědčením, že zákon projde, prodloužení věku pro odchod do důchodu. Zřejmě jim nestačí, že už z velké části tohoto cíle dosáhli už v přítomnosti, zdá se, že jim důchodci stále leží v žaludku. Proč o to takto mluvím? Při hraní této hry mne velice zaujal její hlavní hrdina, který již očividně o mnoho překročil důchodový věk, ale vitální sílu má na rozdávání i pro mnohé mladíky. Navíc je statečný, chrabrý, myslí mu to, nebojí se žádných nebezpečí, jde stále vpřed za svým cílem, samozřejmě, že pod vaším odborným vedením. Příběh hry se odehrává ve sklepeních tajuplného hradu, kde žijí strašidla, kostlivci a draci, nad kterými musí zvítězit, pomáhejte mu tedy, a nenechejte ho zmárnit.

Ranger - záchranná mise Ranger - záchranná mise
(freeware / akční / 2714  zobrazení / oblíbenost 65%)

Ve Vesmíru došlo k tragické události, vesmírná loď, vyslaná ze Země na cizí planetu havarovala a zachránilo se několik kosmonautů. Z mnoha adeptů, kteří se měli zúčastnit záchranné akce, jste byli vybráni samozřejmě vy. Vydáte se tedy na zmíněnou planetu, přistanete na ni, z vaší vesmírné lodě poberte zbraně a několik lékárniček, teprve potom můžete loď opustit a vydat se hledat ztroskotance. Máte ale skutečně velice omezený výhled, takže nepřátele nevidíte, dokud se vám sami neukážou na dostřel. Prozradím vám, že ztroskotanec se nachází na severu, kam se budete muset ovšem prostřílet. Kryjte se za stromy, které nepřátelé neprostřelí, ale i vy musíte v pravý čas vykouknout, jinak nepřítele přes stromy rovněž neskolíte. Pak, co ztroskotance naleznete, musíte ho odvést nazpět k vašemu korábu.

Pathway to the Pollux - vesmírná sága Pathway to the Pollux - vesmírná sága
(freeware / akční / 2852  zobrazení / oblíbenost 63%)

A je to tady znovu, Vetřelci opět útočí. Tentokráte se však píše rok 2237, což by bylo celkově jedno, pokud by to měl být pouze tento jediný rok, který u hry strávíte. Star Opus je totiž jeho autory naplánován jak sériové pokračování, což však zatím ještě tak docela jisté není. Ať už je to pravda, nebo jen plané sliby autorů této hry, tento první díl je natolik vydařený, že čekání na další epizodu si počkat rozhodně se vyplatí, ne nadarmo se přece říká, že „trpělivost přináší růže, i když škarohlídci tvrdí, že „trpělivost přináší dlouhé vousy“. Postupně tedy budete prolétávat různými solárními systémy a bojovat s Vetřelci na jejich planetách. V rámci jednoho solárního systému můžete levely hrát v libovolném pořadí, ale přeskakovat z jednoho systému do druhého, to se vám umožní až po dobití všech planet na dalekých cestách vesmírem.

The Final Stronghold - likvidujte Zombie The Final Stronghold - likvidujte Zombie
(freeware / akční / 2682  zobrazení / oblíbenost 68%)

Tvůrci akčních her, to je skutečně velice podivná a záhadná skupina autorů freeware. Jejich hobby je vytvářet pokud možno co největší skupiny nepřátel a navíc i v těch nejpodivnějších vzhledech. Jejich nejoblíbenějšími nepřáteli pak jsou již příslovečně známé, nebezpečné a krvelačné Zombie, jejichž jedinou a výhradní potravou, ba přímo pochoutkou, je teplá lidská krev. Od této skutečnosti se tedy odvíjí i dnešní příběh hry, kdy se ocitnete v roli osamoceného střelce, lépe řečeno statečného vojáka, jehož napadají celé houfy krvelačných Zombií. Pokud tedy hledáte něco, kde byste se pobavili a hodně zastříleli, ocitli jste se bez pochyby na tom správném místě. Hlavní hrdina se bohužel nemůže pohybovat, je doslova přikován na jednom místě, pomozte proto vojákovi uhájit jeho život v této sice jednoduché, ale též zábavné akční hře.

Vexed Hedgehogs – roztrpčení ježci Vexed Hedgehogs – roztrpčení ježci
(freeware / akční / 2707  zobrazení / oblíbenost 65%)

Jsem stoprocentně přesvědčena o tom, že kdybych vám položila otázku, kdo je nejznámějším ježkem v oblasti plných her, odpověděli byste mi jednoznačně a bez váhání, že jím je ježeček Sonic, jehož popularita je vskutku světová. Proč se tady o tom zmiňuji? To tedy souvisí právě s dnešní, skutečně zajímavou, až chytlavou hrou, jejímiž hlavními hrdiny jsou právě ježci a kupodivu i oni jsou modří. Tito hrdinové se vydali na cestu a jejich cílem je likvidace celých hord různorodých nepřátel, na které mají, bůh je ví proč, spadeno. Herní princip není také žádnou novinkou, dovolím si tvrdit, že je okoukaný z jiných, podobných her a je založený na principu střílení z praku. Úkol se nemění, vaším cílem je zneškodnit všechny zelené hlavy rozmístěné v levelech, jistě vám ale přijdou vhod různé předměty a speciální bonusy.

Invaders Corruption - vetřelci  útočí Invaders Corruption - vetřelci útočí
(freeware / akční / 2693  zobrazení / oblíbenost 67%)

Rozhodně budete se mnou souhlasit, pokud řeknu, že her na téma „Vetřelci“, nebo na „vesmírné bitvy“, existují stovky, ne-li dokonce tisíce a domnívám se, že to je pouze můj skromný odhad. Přesto se mezi nimi najdou i takové, které přicházejí s něčím novým, zcela originálním a k těm patří právě i tato dnešní hra „Invaders Corruption“. Jedná se totiž o skutečně nádhernou a velice zábavnou hru, neboť boj s mimozemšťany, tedy s „Vetřelci“, je v ní skutečně podán zábavnou, až hodně chytlavou formou. Nezůstanete ani ochuzeni o klasický „briefing“ s popisem misí s nějakým tím vysvětlujícím dějovým textem. Obtížnost hry se poměrně rychle zvedá, což se ovšem dalo při takovýchto hrách, jakou je i ta dnešní, předem předpokládat. Domnívám se, že se jedná téměř o strategickou hru, to však posuďte sami.

<<  [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ]   >>

 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)