HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Null Divide - vesmírný souboj (free hra)

Null Divide - vesmírný soubojNull Divide - vesmírný soubojNull Divide - vesmírný soubojNull Divide - vesmírný souboj

Po stránce technické, grafické i zvukové, je tato dnešní hříčka retrospektivním dílkem, připomínajícím freeware hry, jaké jste měli možnost hrát na konci let minulého století. Tato velice rychlá akční arkáda s vesmírnou stíhačkou v hlavní roli, je skutečně velmi příjemnou a milou vzpomínkou na již dávno uplynulé časy. Akční hra Null Divide+ se sice vzdáleně, ale přece jenom, podobá klasice žánru akčních arkád „Raptor“. Také tady totiž budete ovládat létající válečný prostředek, ve kterém se vydáte na nebezpečné mise plné roztomile hranatých nepřátel, výbuchů, barevných projektilů a také retro hudby, kterou byste čekali tak nanejvýš u hry tak před dvaceti léty. To vše dohromady vytváří směs, kterou si každý milovník dávno zašlých časů rád užije. Váš kosmický koráb se vrací z průzkumné mise, která se ale poněkud zvrtla.

Statut: freeware

Typ: akční

Velikost: 33804 KB

Výrobce: MTMB Studios   Web

Zobrazení celkem: 13115

Zobrazení tento měsíc: 12749

Hodnocení oblíbenosti (2102x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Důsledkem toho je až nebezpečně kriticky nízká zásoba pohonného paliva. Abyste se ještě někdy mohli vůbec podívat domů, je tudíž zapotřebí hodně improvizovat a najít nějakou pomoc v podobě kanystrů s palivem v opuštěné vesmírné základně. Avšak hnedle od prvních okamžiků vám bude zcela jasné, že základna zase až tak docela opuštěná není. Obranné mechanismy stanice jsou totiž stále spuštěny a po palubách se potulují spousty robotů, kteří nemilosrdně a bez přemýšlení pálí po všem, co se jim dostane na dostřel. Takže ovládáte stíhačku z ptačího pohledu přesně tak, jako již v mnou zmíněném „Raptora“, jedna veliká změna ale nastala, oproti němu totiž můžete ovlivňovat směr a rychlost letu. Po barevně velice pestrých podlažích celé kosmické základny je nutné otevírat dveře pomocí klíčů a likvidovat roboty, z nichž někteří jsou až neuvěřitelně dotěrní, vtíraví a hlavně hodně nebezpeční.

Vaše loď vystřeluje smrtící dávky projektilových střel, které zaměřujete pomocí myši, ale mnohdy je daleko lepší „bojovou“ strategií utéct všem robotům pomocí „warp“ pohonu. Problém totiž spočívá právě v tom, že na mnoha místech se nepřátelé po chvíli objeví znovu. To se ostatně děje také v případě, že jste totálně zlikvidováni a musíte začínat od nejbližšího místa uložení. Mnohem větším problémem se však jeví skutečnost, že nepřátelé se takto obnovují i v tom případě, když se ocitnou mimo hrací plochu. V té chvíli, kdy po sobě střílíte jednu salvu za druhou a nepřítel se ocitne za hranicemi vašeho pohledu, tedy hrací plochy, je automaticky v plném zdraví znovu obnoven na startovní pozici.

Pomalé, soustavné ubírání zdraví daleko silnějších a odolnějších robotů, se tak stává zcela nemožným. Na druhou stranu to má kladný následek, neboť hra vás takto nutí k rychlé, ale dokonale promyšlené akci, takže zbrklost a unáhlenost, se rozhodně nevyplácí. „Null Divide+“ je tudíž sice hrou jako ze škatulky, ale z více než dvacet roků staré. Staromilce a nostalgiky rozhodně velice potěší grafické zpracování a audio, všechny milovníky herního adrenalinu zase na mozkově závity, zcela nenáročná akce se skutečně docela slušným spádem. Jo, a abych nezapomněla, na oficiálních stránkách hry je možné stáhnout si i verzi pro alternativní operační systémy, a to i včetně Androidu.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)