HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Excalibur Dizzy - Dizzy se opět vrací (free hra)

Excalibur Dizzy - Dizzy se opět vrací Excalibur Dizzy - Dizzy se opět vrací Excalibur Dizzy - Dizzy se opět vrací Excalibur Dizzy - Dizzy se opět vrací

Bylo, nebylo, Dizzyho unesl zlý a krutý čaroděj Zaks. Vaším stěžejním úkolem ve hře je tedy vydat se na cestu a pokusit se, pokud možno úspěšně, Dizzyho zachránit a vysvobodit ze spárů čaroděje. Hra má poněkud nezvyklé ovládání, pohybujete se klávesami Z, nebo X, lze však použít i klasické pomocí všech kurzorových kláves, mezerníkem skáčete, enter slouží pro potvrzení akce a sbírání předmětů, klávesou Q se dostanete do menu hry, kde potom můžete provádět v rámci nabídnutých možností, vámi požadované změny. Zvuk lze vypnout klávesou 1, plný obraz klávesou F10, herní FPS vyvoláte klávesou F11, hra v okně se spouští klávesou F1. Standardně hra běží v rozmezí 640x480 pixelů v okenním módu na stupnice x2, i toto lze ale v odkazu setup.exe změnit. Starý dobrý hrdina Dizzy si tedy opět našel cestu zpět na vaše monitory prostřednictvím nového remake, který je navíc překvapivě, dosti vydařeným přepracováním.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 1548 KB

Výrobce: Andy Mason  Web

Zobrazení celkem: 6038

Zobrazení tento měsíc: 5710

Hodnocení oblíbenosti (1226x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Na jedněch zahraničních stránkách před časem proběhla velice zajímavá soutěž, zaměřená na populární, sice možná trochu zapomenutou herní postavičku, jménem Dizzy. Tento bude znám zejména pamětníkům, kteří doma mívali kupříkladu ZX Spektrum, na němž se tato jednoduchá „hopsačka“ objevila, její reinkarnace je minimálně stejně stylová, jako samotná předloha. Co by to bylo za remake Dizzyho, kdyby se v hlavní roli neobjevilo ono staré známé bílé vajíčko s roztaženýma ručičkama a roztomilým úsměvem. K tomu dokonce nahlédnete i do vlastního pokoje v úvodní animaci, kde budete seznámeni s možná až docela jednoduchým příběhem. Na dveře totiž v ranních hodinách zaklepe sličná Dizzyho přítelkyně, aby mu pověděla o zmizelém příteli. No a vy, samozřejmě jako správný herní hrdina a gentleman, se vydáváte po jeho stopách. Ty nás zavedou do celé řady rozmanitých lokací viděných pohledem z boku, jako je u většina arkád zvykem.

Velice, až překvapivě příjemná je i jejich vzájemná propojenost a zároveň nutnost proskakovat i do jiných úrovní, jako například pod zem. Tam vás zavedou všudypřítomné studny, které se pod zemským povrchem ukážou jako obyčejné uzoučké tunely, jimiž s protagonistou hra jednoduše propadnete. Toto vše má na svědomí i soustavné střídání herního prostředí, kdy se budete dostávat z přízemních lokací do těch, kterými vede cesta několik metrů nad zemí, a budete muset vyskákat po již připravených plošinkách. Tyto arkádové momenty budou často vystřídávány i řešením „adventurních“ problémů, které se však vyskytují po velice jednoduché linii a tak jen občas seberete za pomocí jediné akční klávesy, kterou je Enter, z podlahy minci, nebo klíč, což vám následně přijde více než vhod. Co je na Exalibur Dizzy pozoruhodné a zároveň pro všechny Dizzyho remaky společné, hlavně pak potěšitelné, je téměř naprostá absence násilí, alespoň tedy z vaší strany.

Žádné zbraně ani jiný způsob obrany totiž zde neexistuje a tak jedinou možností, jak se vyhnout zabití, je zavčas se vyvarovat kontaktům s ostatními živými bytostmi, pokud ovšem nepočítám několik málo NPC, s nimiž můžete vést dokonce i rozhovory. To vše spolu s roztomilou grafikou dotváří doslova perfektní reálnou retro atmosféru, která jistě probudí celou lavinu vzpomínek u většiny hráčů, přičemž se není vůbec čemu podivovat. „Excalibur Dizzy“ je totiž skutečně hrou, která musí potěšit a nadchnout každého hráče. „Excalibur Dizzy“ tudíž po herní stránce rozhodně nezklamal a nezklamal skutečně ani po technické a grafické stránce. Jedná se vskutku o velice vydařený a příjemný herní titul, kterých je možno na webových stránkách nalézt nepřeberné spousty, ale na druhou stranu se ale skutečně, jako jeden z mála, zcela zbytečně neshlédl v osmdesátých letech minulého století..
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)