HernSvt.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Hern Svt: esky slovensky
Shnte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledvn her

FREE HRY
Akn hry

Strategick hry

Simultory

Film

Arkdov hry

Adventury

Erotick hry

Logick hry

Sportovn hry

Ostatn free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HernSvt.cz

Hexagem - šestiúhelníkový hlavolam (free hra)

Hexagem - šestiúhelníkový hlavolamHexagem - šestiúhelníkový hlavolamHexagem - šestiúhelníkový hlavolamHexagem - šestiúhelníkový hlavolam

Dnes tady nabízíme něco vskutku výborného pro milovníky logických her, samozřejmě, že nejenom pro ně, ale i pro všechny ostatní. Jedná se o inteligentní hru, hodně zajímavou a zcela originální, a pokud tedy patříte mezi ty, kdo si rádi procvičují vlastní mozkové závity, pak jste právě zde na tom nejsprávnějším místě. Jak už samotná název hry prozrazuje, budete v ní mít co do činění nejen s objekty tvarů šestistranných, ale také s pestrobarevnými kamínky, kterými se též někdy přezdívá gemy. „Hexagem“ naštěstí není žádnou přemrštěně obtížnou logickou hrou, při jejímž hraní by se vám mohl zavařit mozek, ale patří mezi takové ty jednoduché, lehce pochopitelné, ale navíc dostatečně zajímavé, neotřelé hry s výbornou pointou, a potěší tak hráče svým více než kvalitním technickým i dobrým grafickým zpracováním.

Statut: freeware

Typ: logick

Velikost: 1699 KB

Vrobce: ArchMage ZeratuL  Web

Zobrazen celkem: 5150

Zobrazen tento msc: 4549

Hodnocen oblbenosti (1570x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

To, čím se tedy od sebe odlišují, je jejich rozdílné zabarvení, a právě na této skutečnosti je založen veškerý princip celého vašeho „hexagemového“ snažení. Uprostřed hrací plochy se nachází jedno malé políčko, které jako jediné není obsazeno všudypřítomnými gem, je to totiž políčko, jehož neustálým a zcela náhodným přesunováním dosáhnete seskupení stejnobarevných „gemů“ k sobě. Řečeno lapidárně, s jeho pomocí můžete požadované gemy přemístit na místo, kam se vám to právě zrovna hodí. Pokud jste s výsledkem vlastní činnosti spokojeni, stačí pak pouze pravým tlačítkem myši kliknout na jeden z gemů stejnobarevné řady a poté už jenom pozorovat, jak se jejich zbarvení mění na šedivou barvu. S šedivými gemy už sice následně nelze hýbat, nicméně zase na druhou stranu jejich přeměnou získáváte body do kasičky, jejíž hodnota by se měla vytáhnout alespoň na jednu z hodnot v informačním pásku po pravé straně hrací plochy.

Špatným a nepředloženým ukvapeným přeměňováním gemů, si případně můžete například zablokovat strategicky důležité prázdné políčko, bez něhož potom už nelze kamínky dále přesouvat, nebo taky oddělit jednu část obrazovky od druhé a skončili jste. Toto všechno samozřejmě souvisí s tím, jak jste schopni bleskově a přesně předvídavě kombinovat a taktéž rozumě gemy přesunovat. Nejčastější neodpustitelnou chybou, které se můžete byť nechtěně i omylem dopustit, je odklepnutí řady pouze tří gemů dané barvy. V takovém případě hra pro vás skončila a vám zůstává pouze tolik bodů, kolik jste jich do této tragické chyby stihli posbírat. Dalším omezením už tak vaší nelehké úlohy v této hře potom spočívá v hodně šibeničním časovém limitu, jakmile tento totiž zcela uběhne, hra pro vás rovněž skončí neúspěšně. Máte tedy vždy jen třicet sekund na to, abyste buďto přeměnili kteroukoliv řadu stejnobarevných gemů na jejich šedé protějšky, nebo hru nedobrovolně vzdát. Úspěšným přeměněním gemů se vám samozřejmě limit znovu v plné výši třiceti sekund opět doplní, a vy můžete spokojeně pokračovat ve hře dál.

To, že může být i obyčejná logická hra pořádně stresující, se můžete tudíž lehce přesvědčit právě tady. Pakliže máte rádi hry tohoto typu a navíc se domníváte si, že sem tam vůbec není na škodu „mít nervy tak trochu v kýblu“, rozhodně musíte zkusit i tuto vydařenou hříčku. Vašim úkolem je pak posunovat gemy různých barev tak, aby bylo dosaženo vždy minimálně čtyř, pochopitelně, že zde platí zásada, „čím více, tím lépe“, které by se alespoň jednou stranou dotýkaly. Ty potom zrušíte klepnutím pravého tlačítka myši na jeden z nich, za což dostanete jednak bodové ohodnocení, ale hlavně pak navíc sekundy, neboť začínáte s limitem třiceti sekund, a pokud se vám do té doby nepodaří vytvořit minimálně jednu čtveřici, neslavně končíte Hra ovšem není tak jednoduchá, protože musíte už od začátku přemýšlet, jak zmíněné skupiny gemů rozmístit, aby bylo zešedlo co nejvíc kamenů, protože časem se holt stane, že některé jsou už beznadějně zablokovány. Hra je doprovázena opravdu dobrou hudbou a grafika rozhodně nikoho neurazí.
 
[Zpt]


 
Nvody
Cheaty
Trainery
etiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD2005-13 Hern Svt (Kontakt)