HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Crawl - zašlá sláva, polní tráva (free hra)

Crawl - zašlá sláva, polní tráva     Crawl - zašlá sláva, polní tráva     Crawl - zašlá sláva, polní tráva     Crawl - zašlá sláva, polní tráva

Tato freeware hra, nazvaná „Crawl“, což by mohlo být přeloženo do naší mateřštiny jako „Plížení“, je skutečně hezká hříčka, s minimalistickým grafickým zpracováním, výborně a s velkým vkusem zvolenou doprovodnou hudbou, rychle se měnícím herním prostředím, která všem pamětníkům připomene dávné staré časy her na hrdiny. „Crawl“ je v podstatě známým herním typem, tedy „dungeonem“, což jak jistě víte i sami, je hra tak zvaná „z prvního pohledu“. Z jiného pohledu je však freeware hra „Crawl také i velice zvláštní kombinací několika jinak zcela odlišných herních žánrů, tudíž „krokovací hry“ na hrdiny ve stylu starých dungeonů, vydařené průzkumnické adventury a v neposlední řadě i logické hry. To všechno je zabaleno do velmi přitažlivého „retro“ kabátku", který připomíná první, stařičké trojrozměrné hry na hrdiny.

Statut: freeware

Typ: logické

Velikost: 77425 KB

Výrobce: Výrobce JMRante  Web

Zobrazení celkem: 3900

Zobrazení tento měsíc: 3489

Hodnocení oblíbenosti (1257x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Dnešní „Crawl“ se tudíž skutečně velice podobá starým dobrým hrám na hrdiny z vlastního pohledu, tedy tak zvaným „dungeonům“ a připomene vám již dávno zapomenuté klasiky herního pravěku, navíc i přes poměrně dosti vysokou obtížnost, vás dokáže velice úspěšně pobavit. Po spuštění hry se ocitnete v pohádkovém, jakoby vysněném světě. Ve skutečnosti ale vše, co kolem sebe vidíte, je opravdu jenom sen. V kratičkém úvodu do příběhu je tak trochu naznačeno, že hrajete za odborníka na psychologii, který se pomocí pokročilých lékařských metod a praxí, dostává hluboko do mysli pacienta, aby mu ulevil od všech strachů, fobií a hrůz. Poněkud obtížně se můžete pohybovat jenom po čtvercích, stejně tak, jako ve hrách na hrdiny z pohledu vlastních očí někdy z počátku devadesátých let minulého století. Na první pohled je Crawl, alespoň co se týče jeho vizuálního zpracování, až okatě podobný „Minecraftu“, jedné z nejrozšířenějších her na světě, ve které můžete prakticky dělat téměř vše, co vás jenom napadne.

Dalo by se skutečně říci, že první výjev z „Crawl“ je naprosto totožný se zmíněným „Minecraftem“, tedy pěkné a pohodové prostředí v nádherném retro stylu, veselé cvrlikání ptactva, zvuky tekoucí vody a šumění stromů v poryvech větru. Na rozdíl od „Minecraftu“ je však „Crawl“ velmi lineární záležitost a nenabízí tak svobodu a volnost pohybu, vždy nabídne jenom maximálně tak dvě až tři hodně ohraničené cesty, kudy se můžete vydat. To je zajímavé obzvláště už proto, že „Crawl“ si hodně zakládá na průzkumnických prvcích při nutném průzkumu okolí. Třebaže není možné se vydat mimo vyznačenou stezku, existuje nesčetný počet všemožných odboček, na jejichž konci se povětšině nachází truhlice s nějakou tou odměnou, či bonusem. Těmi pak jsou buďto jeden z fragmentů mysli, které je třeba sbírat a jejichž nalézání tvoří jediný úkol ve hře, nebo život, či nějaká nová schopnost, nebo vlastnost.

Těch je celkem devět a v podstatě fungují jako magie, jejichž pomocí je možné otevírat zamčené truhly a dveře, pomocí kouzla „blok“ pak například doslova zablokovat blížící se projektil a mnoho dalších všemožných kouzel. Velkým problémem je však hodně vysoká herní obtížnost. Na nezvyklé a jakoby chaotické ovládání, je třeba si zvyknout, přičemž každá smrt hráče velice citelně zabolí. Zabije vás v podstatě cokoliv, a protože počet vašich „životů“ máte omezený, dostali jste na dokončení celé hry pouze několik pokusů, nehledíc na to, že po konečné smrti musíte začínat celou úroveň znovu. Mnohdy je tudíž nutné celou akci velice přesně načasovat, jako například při uhýbání před smrtícími pastmi, což je mnohdy skoro nesplnitelné. Pokud ovšem vám vysoká obtížnost nevadí, ten nalezne a uvítá ve hře „Crawl“ zcela novou a originální zábavu v nádherném grafickém provedení, navíc je hra dostatečně dlouhá, aby vás upoutala na poměrně dlouhé a napínavé, dobrodružné, hraní.


 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)