HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Papers Please - život celníka v totalitě (free hra)

Papers Please - život celníka v totalitěPapers Please - život celníka v totalitěPapers Please - život celníka v totalitěPapers Please - život celníka v totalitě

Máte chuť alespoň na chvíli okusit dusivou atmosféru totalitního režimu? Potom si vyzkoušejte tuto vskutku inteligentní a zároveň zábavnou freeware hru, která vynikajícím způsobem věrně simuluje tvrdou a zodpovědnou práci úředníka pasové kontroly v komunistické zemi. Je to především vysoce originální a inteligentní titul, zahalený do chmurné atmosféry drsného, totalitního, politického režimu. Hra „Papers, Please“ tedy simuluje těžkou úřednickou práci a s tím spojený obtížný život. Mimořádně originální téma celníka ve fiktivní komunistické zemi zpracovává s až neuvěřitelnou mírou realismu a s velkým smyslem pro vykreslení chmurné nálady, přitom zábavně a inteligentně. Stanete se úředníkem pasové kontroly na hranicích fiktivního komunistického státu Arstotzka, který ukončil dlouholetou válku se sousedícím státem.

Statut: freeware

Typ: simulátory

Velikost: 12563 KB

Výrobce: Lucas Pope   Web

Zobrazení celkem: 10452

Zobrazení tento měsíc: 9787

Hodnocení oblíbenosti (1335x):

0%   25%   50%   75%   100%  
66%

„Arstotzka“ tedy po skutečně velice dlouhé době otevírá hranice pro cizí návštěvníky i vlastní občany, kteří během konfliktu emigrovali. Na první pohled až hodně optimisticky vyhlížející situace, však ve tvrdé realitě, vyznívá docela jinak. Hráč se tedy vždycky nachází u celní přepážky, přičemž v horní části hrací plochy má z ptačího pohledu vyobrazenu nekonečnou řadu lidí a kliknutím na tlampač tak zavolá k přepážce dalšího z dlouhé řady. Osoba vám podává pas, propustku a vstupenku do „Night clubu“, pán potom tvrdí, že je vedoucím tohoto nočního podniku a hráči nabízí volný vstup, ale žádná protekce v „Arstotzce“ neexistuje. Vstupenku si hráč nechává, nebo vrací, to záleží pouze na hráčích. Pečlivě kontroluje pas a propustku, pas se zdá být v pořádku, ale brzy mu propadne platnost. Propustka se rovněž zdá být v pořádku, její přítomnost znamená, že daná osoba není občanem Arstotzky.

Hráč již vytahuje stvrzovací razítko s nápisem "vstup povolen", ale na poslední chvíli si všimne, že na propustce je napsáno, že osoba se ve státě zdrží pouze dva týdny. Zkontroluje tedy záznam ze zařízení, které zapisuje, co lidé u přepážky říkají. Muž tvrdil, že zde bude jen tři dny. Úředník se ho proto optá, proč chce zůstat jen po ty tři dny, když může zůstat na dva týdny. Muž se zdráhá odpovědět, je tedy zřejmé, že propustka nejspíš nebude jeho. Takže stačí jediné zmáčknutí tlačítka a muže ihned odvádí ozbrojená hlídka k tvrdému výslechu.“ Papers, Please“ je vynikající, až neočekávaně originalitou přetékající titul. Je skutečně až s podivem, že tak nudná a nezajímavá a rutinná práce, jako je celní úředničina, může být tak lákavě zpracována. Chmurná atmosféra těžkého režimu a obtížného života v komunismu má za následek, že hráč cítí povinnost vůči své fiktivní rodině i vůči vašemu státu. „Papers, Please“ tedy však v žádném případě neodpouští hráčské chyby a je ideální hrou pro přemýšlivé hráče, kteří chtějí od her mnohem více, než jen lacinou a povrchní zábavu.

Život v Arstotzce není tedy skutečně žádná procházka růžovým sadem. Uděláte-li jen jednu, třeba i docela malou chybičku, přehlédnete-li jedinou položku v pasu, tak se může se stát něco nenapravitelného, protože každá chyba se projeví stokrát větší silou. Budete tedy například i svědky toho, jak podezřelá žena, kterou před malou chvílí jste pustil dovnitř, hází po strážném granát a ten v potom v krutých bolestech umírá. Další den nato jsou bezpečností opatření ztrojnásobená. Po každé šichtě si hráč vydělá něco málo dolarů, z nichž musí uživit celou rodinu, neboť každý den platí za jídlo, vodu a dodávky tepla. Ve chvíli, když nenadále hráči onemocní jeho syn, musí zaplatit pro něj nutné léky. Pokud si na ně ale tolik nevydělal, potom může jeho syn v nemoci často i umřít. Častokrát se vám stane, že přijde člověk s neplatným pasem a vy si toho bohužel nevšimnete a to nemluvím o spustě dalších věcí, které po vás bude hra chtít v dalších fázích. Pokud tedy pustíte člověka s neplatným pasem či vízem, dostanete pokutu, což se projeví tím, že vám ji strhnout z platu, přičemž plat a počet lidí, které odbavíte, je velice důležitý, protože musíte platit nájem, topení a jídlo, aby se vaše rodina měla dobře.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)