HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Return To The Sky - návrat do nebe (free hra)

Return To The Sky - návrat do nebeReturn To The Sky - návrat do nebeReturn To The Sky - návrat do nebeReturn To The Sky - návrat do nebe

Studenti z amerického „DigiPen Technology Institutu“ mají, jak je všem určitě známo, veliký smysl pro poetiku a symboliku, rozhodně jim nechybí tvůrčí inspirace a smysl pro originalitu což jim nikdo neupře. Ve hře „Return To The Sky“ se tyto jejich vlastnosti a schopnosti doslova zaskvěly v plné míře a rozsahu. Zhostí se role dívky, která v kostýmu super hrdinky, vyhlížejícím jako Superman, zachraňuje svoji civilizaci před strašlivou smrtí v podobě ekologického vyčerpání planety a jejího totálního znečištění. Vypráví příběh o velice ctižádostivém živočišném druhu, který vybudoval mocná města a po využití všech zdrojů energie se stal obětí vlastního pokroku a vražedného monstra, které sám nezodpovědně vytvořil. Hlavní hrdinka hodlá vrátit na kdysi jasnou noční oblohu všechny Hvězdy a Měsíc, které zahalil neprúhledný kouř a smog.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 33809 KB

Výrobce: DigiPen Institute of Technolog  Web

Zobrazení celkem: 3338

Zobrazení tento měsíc: 2832

Hodnocení oblíbenosti (980x):

0%   25%   50%   75%   100%  
61%

Toto dílo je tedy opět vydařeným výtvorem studentů z amerického „DigiPen Technology Institutu“, totiž skvělou a napínavou "hopsačkou", která má v sobě zabudovaný v současnosti velice moderní ekologický motiv s klasickým tématem orientálních pohádek. Jednoduchá a velice lehká hratelnost v podobě skákání po střechách budov, bez nijak přemrštěné herní obtížnosti, a stálého unikání před rozzuřeným a krvelačným monstrem, vytvořeným nezodpovědnou civilizací, je skutečně velice zábavná a udrží vás v bdělosti a napětí, vzrušení nevyjímaje, tak přibližně na půl hodinky, což je zřejmě doba, za které hru lze úspěšně dohrát. Samotné grafické zpracování se může někomu jevit jako šedivé, ale nutno připomenout, že přece obloha je zahalena smogem a kouřem, čemuž potom grafika zcela odpovídá.

Celou dobu vás potom, kromě realisticky znějících zvuků, bude ještě doprovázet skutečně s velikým vkusem a přehledem vybraná a zvolená doprovodná hudba, jejíž ráz je orientální, spíše možná přímo arabský. Až překvapivě zhurta, budete přímo vrženi do hry, která se skládá z mnoha poměrně malých lokací, které jsou zakončeny zcela specifickým „teleportem“ do následující lokace. Hlavní hrdinka dokáže něco hned tak jen nevídaného, mimo dlouhatánského skoku umí také lézt po stěnách domů a proskakovat mezi úzkými prostorami mezi domy, a dostat se tak až na ty nejvyšší úroveň střech. Mimo první kapitoly, již berte jako seznamovací, je jí neustále v patách obří, děsivá lebka, která se ji snaží zmarnit, přičemž toto monstrum je tudíž symbolickým vyjádřením právě onoho znečištění. Hlavní protagonistka hry tak běhá po střechách vysokých domů a sbírá malé, svítící krystaly, což jsou kousíčky hvězd.

Tyto potom způsobují, že monstrum je podstatně zpomalováno, takže dívenka získává před ním vždy opět tolik potřebný náskok. Je však zapotřebí provádět obratné, až akrobatické kousky, utíkat směrem od příšery a využívat krystalů, které přidávají navíc také cenné sekundy života. „Return To The Sky“ je tedy skutečně hrou, plnou pozoruhodných metafor. Zajímavý příběh a ekologický podtext, jsou ve hře tohoto typu vskutku neobyčejným a neokoukaným zážitkem, což je pro hru rozhodně velice dobrá a žádoucí vizitka. Popravdě ale řečeno, na druhou stranu není dílo v oblasti samotné hratelnosti a technického zpracování, nikterak novátorské, neboť prostě stále pouze jenom skáčete a utíkáte před děsivou příšerou v pěkně vykreslených, ale na detaily poměrně dosti chudých lokacích. Na těch již zmíněných, předpokládaných třicet minut hraní, však „Return To The Sky“, však bezesporu představuje slušnou a cílevědomou zábavu pro hodně hravé a navíc i náročné hráče.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)