HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Build a Snowman - sestavujte sněhuláky (free hra)

Build a Snowman - sestavujte sněhulákyBuild a Snowman - sestavujte sněhulákyBuild a Snowman - sestavujte sněhulákyBuild a Snowman - sestavujte sněhuláky

Je tomu na den přesně jeden a půl roku, co jsme vám nabídli dokonalou akční hru od autorů „Raiper34“, nazvanou „Space Resistance - souboj v Kosmu“, která měla u našich stálých čtenářů obrovský ohlas, a na poměry našeho webu Herní Svět i nezvykle vysokou návštěvnost a výborné čtenářské hodnocení. Osobně velice fandím našim i slovenským autorům freeware a online her, neboť rozhodně nemají tak dobré finanční a materiálové podmínky k tvorbě jejich her, tak jako ti zahraniční, přitom ale musím říci, že dávno jsou ty tam časy, kdy Češi i Slováci kvalitami svých her za těmi zahraničními zaostávali. Dnes tedy se stali již nejen vyrovnanými partnery, ale dokonalostí, originalitou i výbornými nápady, své zahraniční kolegy již mnohdy daleko předčí. Vybírají si i v kategoriích, takže dnešní freeware je pořádně obtížnou logickou hrou.

Statut: freeware

Typ: logické

Velikost: 29646 KB

Výrobce: Raiper 34 Web  Web

Zobrazení celkem: 4404

Zobrazení tento měsíc: 3708

Hodnocení oblíbenosti (1283x):

0%   25%   50%   75%   100%  
65%

Proč vám to tady vlastně všechno povídám? Je tomu totiž několik dní, co mne znovu požádal e-mailem zástupce tohoto slovenského autorského týmu Filip Gulán o zveřejnění této hry na našem serveru Herní Svět, což samozřejmě velice ráda tímto činím. Jedná se skutečně o jedinečnou logickou hru, jejíž laťka obtížnosti je nastavena skutečně až na tu nejvyšší míru. Nestává se mi tak často, abych musela nějakou freeware, nebo online hru s jejími autory několikrát konzultovat, ale tady se mi to stalo nezbytností. Nejsem jako recenzička freeware a online her a návodářka PC her, žádný začátečník, rozhodně mé recenze i návody jdou již do deseti tisíců, ale tady jsem si doslova „nabila nosák“. Z toho tedy vyplývá, že i velice zkušení hráči se u této hry pořádně „zapotí“ a procvičí si svoje mozkové závity zcela nadoraz, tak neváhejte, stahujte a hrajte, rozhodně potrápíte vaši mysl, no pojďme teď raději k obsahu a účelu hry samotné.

„Build a Snowman je logická hra, ve které je vaším cílem a tedy i úkolem, spojit dvě časti těla sněhuláka. Některé předměty vám ke splnění tohoto úkolu pomáhají, jiné vám ho nejen ztěžují, ale hru ukončují a musíte začínat znovu příslušný level. Naštěstí jednou úspěšně projité levely už zůstávají přístupné, jinak byste se zřejmě ve hře nedostali na konec nikdy. Na hrací ploše se vám objeví dvě části sněhuláka, tedy hlava a tělo, vaším úkolem je tudíž je spojit v jeden celek. Problém spočívá v tom, že obě části uvádíte do pohybu všemi kurzorovými klávesami, přičemž se ale pohybují obě dvě zároveň. Musíte tedy využívat narážek ve formě zídek, kdy jednu část opřete o tuto zídku a potom pohybujete jen tou částí, která je volná, ta opřená část o zeď samozřejmě se už nepohybuje. Pakliže ale uděláte chybu, některá část se přesune do plamenů, rozpustí se a skončili jste. Hra samotná potom obsahuje tři různé Světy, překrásné „pixelové “ grafické zpracování, při hraní vás bude doprovázet s citem a vkusem zvolená doprovodná hudby, nechybí ani jakýsi mini příběh. Hra disponuje až neuvěřitelnými třiceti levely, jeden hezčí a nápaditější, nežli druhý, jejichž obtížnost řešení, která je už na samém počátku až tak skutečně obrovská, ještě s postupem do vyšších kol, i když je to téměř k nevíře, ještě soustavně dále narůstá.

Před spuštěním hry musíte mít nainstalovaný DirectX 9c, ale pokud ho nemáte nainstalovaný, jeho instalátor naleznou hráči přibalený v balíčku po rozbalení hry „dxwebsetup.exe“, před stahováním a zejména před hraním hry, pak vypněte všechny zbytečně spuštěné programy. I když jsem na žádnou chybu, či tak zvaný „bug“ během instalace a hraní nenarazila, přesto na základě žádosti autorů, pokud něco takového zjistíte vy sami, posílejte své poznatky na mail: raipergm34@gmail.com , jako předmět zadejte "Build a Snowman bug“. Co tedy říci na závěr této recenze? Nelze mi konstatovat jinak, než že „ten kdo umí, prostě umí, kdo neumí, ten jenom čumí“. Je totiž rozhodně mnohem těžší vytvořit skutečně výbornou logickou hru, nebo adventuru, než nějakou tu „hopsačku“, či „skákačku“. Navíc se jedná o neotřelý a zcela originální nápad, alespoň já sama jsem se s něčím podobných za dlouhá léta své praxe, doposud ještě nesetkal. Musím zcela upřímně říci, že autorům k tomuto dílku skutečně od srdce blahopřeji, i když tak poněkud zchladili moje profesionální sebevědomí :-). No nakonec mi nezbývá nic jiného, než popřát celém týmu mnoho dalších úspěchů v jejich záslužné práci a těšit se, že v brzké době opět přijdou s nějakou výbornou a převratnou novinkou.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)