HernSvt.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Hern Svt: esky slovensky
Shnte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledvn her

FREE HRY
Akn hry

Strategick hry

Simultory

Film

Arkdov hry

Adventury

Erotick hry

Logick hry

Sportovn hry

Ostatn free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HernSvt.cz

Nam – těžká řežba v umělecké grafice (free hra)

Nam – těžká řežba v umělecké graficeNam – těžká řežba v umělecké graficeNam – těžká řežba v umělecké graficeNam – těžká řežba v umělecké grafice

Dva svalnatí bojovníci spolu bojují na život a na smrt těžkými sekyrami, jejich krev a vnitřnosti létají všude dokola a lesem se rozléhá divoký, sem tam však také bolestný, válečný řev. Že takovéto scény mají své kouzlo a šarm, to zcela okázale dokazuje dnešní freeware hra, nazvaná velice krátce „Nam“, která je ale zároveň posledním klonem klasické freeware „Barbarian“. Dva obří, dobře vyvinutí, svalnatí a přitom se zcela vylízanými mozky v lebeční dutině, tedy Barbaři, stojí na krajích paseky, ničí si vlastní hlasivky bojovými pokřiky a demonstrativně máchají nad hlavou těžkými sekyrami. Poté se k sobě až nevídaně rychle rozběhnou, a zuřivě spádu seká jeden do druhého, až krev a vnitřnosti létají kolem. Scéna, jak vystřižená z fantasy filmu, byla základem úspěchu bojovky „Barbarian“, a stejně funguje i u dnešní „Nam“.

Statut: freeware

Typ: akn

Velikost: 10214 KB

Vrobce: Games Freak   Web

Zobrazen celkem: 3549

Zobrazen tento msc: 3003

Hodnocen oblbenosti (1102x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Tato freeware, s poněkud nešťastně zavádějícím názvem „Nam“, je tudíž rovněž jedním zajímavých soutěžních příspěvků, protože to, co na své originalitě ztrácí v rámci systému, to si dokonale vynahrazuje v grafickém zpracování, které je všeho všudy jejím hlavním trumfem, ale řekněme si nejprve něco o herní hratelnosti. „Nam“ vám nabízí jednak single playerový "příběhový" mód, který je ale jen sérií bitev proti stále silnějším nepřátelům v jedné ze strany viděné aréně. Zábavnější je však bezesporu hra proti lidskému oponentovi, což lze hrát společně uskutečnit na jedné klávesnici vašeho počítače. „Nam“ vám nabízí velice slušné možnosti pohybů, Barbar může chodit zleva doprava a naopak, dělat kotrmelce a přískoky směrem k nepříteli, nebo od něj, zvládá bojové pozice, dokáže vysoko vyskočit, udeřit soka hlavou, nebo tnout mečem třemi různými směry, jeden z nich vede v případě správného provedení dokonce k velice efektní useknutí hlavy soupeře.

Ale pozor, vaše vítězství si vyžaduje notnou dávku taktiky a umění koordinace pohybu soupeře a vhodného používání vlastních úhybných manévrů, přičemž ze samého počátku se může zdát i v single playeru, laťka obtížnosti nastavena skutečně hodně vysoko. Naštěstí po seznámení se s ovládáním a trošce tréninku, si ale i málo zkušený začátečník na vše zvykne a začne si bitevní vřavu čím dále, tím více, vychutnávat. Základem vašeho úspěchu je totiž pochopit strategii boje, neboť „Nam“ počítá nejen s ubývající hodnotou života, což znázorňuje červený sloupec v horní části hrací plochy, ale též s únavou bojovníka, což je pro změnu sloupec modrý, takže bezcílné mávání sekyrou sem a tam prostě nemůže vést k žádnému cíli. To je samo o sobě velice chytré a správně to zvýhodňuje ty, kteří se dokážou rychle zorientovat a volit ty nejvhodnější údery a tesy. Tak jsem se tedy dostala k tomu nejdůležitějšímu, tedy k doslova skvostné grafice. „Nam“ je celý nakreslený na papíře, a to samozřejmě vodovými barvami, což vypadá na první pohled jaksi nepřehledně, ale už na ten druhý velice mile a příjemně.

Je zcela samozřejmé, že animací tím pádem mnoho nehrozí, ale přesto nelze grafice „Nam“ toho mnoho jen vytknout. Její grafika se totiž velice výrazně odlišuje od tuctových bojových her, což samozřejmě už samo o sobě už není vůbec málo. Přidá-li se k tomu dobré, až nadprůměrné ozvučení, je naprosto jasné a očividné, že dnes mají hráči od nás k dispozici bojovou hru, která uspokojí i „fajnšmekry“ a mistry bojových umění a her. Nutno konstatovat, že po stránce game designu, tedy grafického zpracování, doslova jako klíště drží svého velkého vzoru, bojovky „Barbarian . No statně se není čemu divit, neboť „Nam“ je jedním z celkem až neuvěřitelných osmdesáti soutěžních příspěvků do letošního ročníku soutěže Retro Remakes, kterou vyhlašuje stejnojmenný server, který, pokud máte zájem, naleznete na linku webu www.Remakes.org. Ovládání hry je poněkud netradiční, ale autoři to vyřešili přímo skvěle a s přehledem. Po rozbalení hry si otevřete balíček „Nam-instrucions.doc“, a bude vám vše ihned jasné a tak se popisem této náležitosti zabývat nebudu.
 
[Zpt]


 
Nvody
Cheaty
Trainery
etiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD2005-13 Hern Svt (Kontakt)