HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Fragment - nebezpečná vesmírná stanice (free hra)

Fragment - nebezpečná vesmírná stanice  Fragment - nebezpečná vesmírná stanice  Fragment - nebezpečná vesmírná stanice  Fragment - nebezpečná vesmírná stanice

Dnešní freeware hra, nazvaná „Fragment“, je akčním sci-fi dílkem, u kterého je však na rozdíl od klasických „stříleček“, dokonce i hodně a správně přemýšlet a uvažovat, stupidní a spontánní, bezhlavost se tedy hráčům skutečně nevyplácí. Jistě zkušení a ostřílení hráči poznají již sami po několika okamžicích, že za vzor a inspiraci k této hříčce autorům posloužila některá z mnoha epizod proslavené herní série, nazvané „Deus Ex“, řekla bych, že tedy zatím ta poslední. Hra se může pochlubit skutečně excelentní grafikou, skvělou doprovodnou hudbou, novými nápady a zejména potom tím nejdůležitějším, tedy bezvadnou a dokonalou hratelností a nikterak nadsazenou obtížností. Znovu zdůrazňuji, že u hraní musíte využívat schopností, a kapacit vašich mozkových závitů, nikoliv se hrnout zcela bezhlavě, a zbrkle do akce.

Statut: freeware

Typ: akční

Velikost: 106085 KB

Výrobce: Vancouver Film School   Web

Zobrazení celkem: 3041

Zobrazení tento měsíc: 2455

Hodnocení oblíbenosti (672x):

0%   25%   50%   75%   100%  
65%

Zpočátku vyhlíží vše jasně a přímočaře, vy představujete tu "hodnou" organizaci a likvidujete "zlé" teroristy. Velmi brzy se však začnou objevovat náznaky toho, že svět není jen tak černobílý, a objevují se první pochybnosti. Čím více se dozvídáte, tím jste ke všemu a všem méně důvěřiví, protože tajemný a napínavý příběh je jednou ze základních kvalit této, nechci vám z něj prozrazovat víc, než je nezbytně nutné. Jeho vývoj a často až velice překvapivé zvraty, budou ve hře určitě patřit k těm vašim největším požitkům. Pro náležité vychutnání však by bylo žádoucí, abyste byli vyzbrojeni dosti slušnou znalostí angličtiny, navíc doporučuji zapnutí titulků. Od hlavní příběhové linie se sice nelze příliš odchýlit, ale občas narazíte na nepříjemné odbočky, kde se vaše zážitky mohou výrazně lišit od zážitků vašich kamarádů, kteří zvolili jiný přístup. O co tedy vůbec vlastně ve hře jde? Hlavní hrdina se probouzí na velmi futuristicky zobrazeném nemocničním stole a vůbec neví, co se to vlastně stalo, kde je a jak se sem vlastně dostal.Hra neobsahuje žádné uvedení do děje, a tak je zcela na hráči, aby po prvních pár krocích sám poznal, že se nachází na vesmírné stanici vysoko na orbitě kolem Země a že tato stanice slouží z pro něj neznámých důvodu, jako výzkumnické centrum.

Vydává se tedy tak na průzkum a snaží se najít odpovědi na neodpovězené otázky. Dalo by se tudíž zcela lapidárně konstatovat, že autoři se možná až příliš vehementně snažili, aby měli hráči při procházení jejich hrou naprosto dokonalý pocit, že hraje poslední díl „Deus Ex“. Je to dáno především skutečně velice podobným stylem a designem jednotlivých úrovní a především samotnou doprovodnou hudbou, která zní naprosto přesně tak, jak si ji určitě pamatujeme ze známé série „Deus Ex“. Budete tudíž procházet celým výzkumným komplexem, sbírat střípky a útržky celého příběhu, vyhýbat se pohledům mnoha stráží a především poctivě využívat speciálních dovedností, za které by se nemusel stydět ani Adam Jensen z „Deus Ex“, ba dokonce ani fenomenální James Bond, agent 007. Celkové promyšlenosti a především všeobecné propracovanosti, svého vzoru ovšem „Fragment“ ani zdaleka nedosahuje, to je zcela evidentní. Prostředí zde totiž není ani tolik interaktivní a vybrat si herní způsob, zde také bohužel vůbec není možné. „Fragment“ se totiž soustředí na takřka „plíživý herní styl“, když dává hráčům obrovský prostor pro vyčkávání, skrývání se před zraky nepřátel a případně pro jejich nehlučnou likvidaci.

Hráči mají několik schopností, které jim pomalé, velice obezřetné a opatrně, i když někdy až příliš zdlouhavé, procházení vesmírnou stanicí hodně zjednodušují. Předně je to schopnost na velmi krátkou vzdálenost doslova „rozložit“ nepřítele na kousky. Pokud se tak hráč potichu přikrade za protivníkova záda, lze jej pomocí jediného zmáčknutí klávesy "rozložit" na několik malých kousků. Další schopností je potom možnost vytvoření jakéhosi obrazu sebe samého, řekla bych virtuálního dvojníka. Hráč na místě, kam se právě dívá, vytvoří svého dubléra, kterého lze ovládat kurzorovými klávesami a jehož úhel pohledu se zobrazuje ve výřezu v horním levém rohu obrazovky. Tuto kopii lze použít nejen k průzkumu, odlákání, nebo matení nepřátel, ale také se do ní lze doslova vtělit, tedy jakoby si s ní prohodit posty, přičemž právě na tomto principu je pak ve hře založeno především řešení hádanek. „Fragment je tudíž velice zábavná a zajímavá hra, se skvělou grafikou, atmosférou, hudbou a hrátkami se speciálními schopnostmi, což jsou základní atributy této hry, o jejichž kvalitách nelze v žádném případě ani v nejmenším případě pochybovat.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)