HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Lumber Island - na záhadném ostrově (free hra)

Lumber Island - na záhadném ostrověLumber Island - na záhadném ostrověLumber Island - na záhadném ostrověLumber Island - na záhadném ostrově

Dnešní freeware hra, nazvaná jejími autory jako „Lumber Island“, je skutečně velice pohledný představitel zcela moderní vlny hororů z takzvaného pohledu první osoby. Má velice slušnou hrací dobu, výbornou a dokonalou atmosféru, originální ponurý příběh, a nechybí ani hráče iritující děs. Co tudíž chtít od strašidelné hororové hry ještě více? Tento herní titul navíc sebou přináší velmi poctivý kus dobře odvedení práce. Skvělá atmosféra a hrůzu nahánějící prostředí opuštěného ostrova jsou podporovány výborným, atmosféře hry odpovídajícím grafickým zpracováním a pomalu se vynořujícím hororovým příběhem. Několik málo drobných chybek, především technického charakteru, autorům jistě rádi odpustíte, neboť hra je dostatečnou hororovou procházkou pro děs milující hráče a je i pokračováním v tradici moderní vlny hororů.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 120595 KB

Výrobce: Dean Forge  Web

Zobrazení celkem: 3317

Zobrazení tento měsíc: 2513

Hodnocení oblíbenosti (688x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Dalo by se tedy směle konstatovat, že jejichž nejznámějším zástupcem je dnes již kultovní „Slender“, Lumber Island je však na rozdíl od tohoto as dalčích podobných herních titulů, zcela zdarma, a tak ho mohu směle srovnat s komerční hrou „Slender“, což se mi jeví zcela logickým příměrem. Ale pozor, zdarma je pouze tato první část „Lumber Island“ a za další, které jsou již ale ve vývoji, už autorům budete, pokud o ně ovšem projevíte zájem, nějaký ten peníz již zaplatit. Hráč se v tomto hororu ocitá sám a opuštěný na vratké záchranné loďce. Není ale vůbec jasné, co se to přihodilo, není ani zřejmé, kam míří, a už vůbec ani není jasné, odkud „vane vítr“. Hlavní hrdina se tak po určitém času probouzí na kamenitém pobřeží a již hned při prvním pohledu je zcela zřejmé, že zde ztroskotal a není pro něj cesty nazpět. Ale to ani tak nevadí, protože ostrov, který se stal jeho nedobrovolným útočištěm, je vlastně docela hezkým, novým bydlištěm.

„Lumber Island“ je však pouze první epizoda, a tak od ní nelze očekávat, že vám hraní vydrží déle, než několik desítek minut, přesto ale i tak jde o celkem poměrně slušně dlouhou hru, když vezmeme v potaz, že tato hra je zcela zdarma. Autor freeware hry „Lumber Island“ odvedl co do grafického zpracování zcela dokonalou práci, vše na ostrově je krásně zaostřené, textury a osvětlení jsou více než kvalitní a například svit Měsíce je skutečně až tak uklidňující, že hráč může i zapomenout, že mu jde o život. Ruku v ruce s dokonalou grafikou jde také herní ozvučení, ani jemu totiž nelze toho mnoho vytknout. Je sice pravda, že na hudbu je hra poměrně dosti chudá a většinou je jakákoliv melodika nahrazena pouze jakýmsi, podivným hororovým "hučením" prostředí, ale vše ostatní je vskutku skvělé. Krákání vran, houkání sov, šumění listů a trávy při poryvech větru, to vše je zde velmi hezky provedeno, a všechno dohromady pak působí tak, že před sebou máme atmosféricky dokonale ztvárněnou hru.

Kromě několika snadno přehlédnutelných a odpustitelných chybiček, spíše technického rázu, kdy se například monstrum občas až neskutečně loudá a někdy jako by plachtilo nad terénem, což ovšem v některých případech může být i autorův, zcela úmyslný záměr, není hře moc co toho vytknout. Samozřejmě, že ti hráči, kteří nemají horory nikterak v lásce, by se hře měli obloukem vyhnout, ale ti zbývající, kteří jsou už po delší dobu hodně lační po super kvalitním mrazení v zádech, a naskakující „husí kůži“ po těle, zde skutečně naleznou skvělý, zábavný kousek, který je nadchne a pobaví. Celkově tedy musím říci, že autorům se hra kromobyčejně vydařila, nechybí ji dobrá hratelnost, téměř nulová obtížnost, napětí a tolik hráči ceněná originalita. Jistě se mnou budete souhlasit, že tato kombinace vlastností hře svědčí a samotná hra pak skutečně za zahrání stojí.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)