HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

A Magic Stone – magický kámen (free hra)

A Magic Stone – magický kámenA Magic Stone – magický kámenA Magic Stone – magický kámenA Magic Stone – magický kámen

Autoři této hry se velice úspěšně pokusili o zajímavou novinku v oblasti freeware a to spojit dohromady dva herní žánry, tedy herní principy, tak zvané RPG a adventuru. Ve hře vás čeká poněkud zapeklitý úkol, zavčas složit mapu, která vede ke kouzelnému kameni a zničit ho dříve, než se dostane do škodolibých, neoprávněných rukou, což by mohlo poté vyústit v totální katastrofu. Dnes již legendární pětidílná série, která bývá považována za skutečně to nejlepší, co kdy vyplodila slavná Sierra On-line, smíchala dovedně prvky klasické grafické „click and point“ adventury s RPG-ovým rozvojem postavy a fantasy příběhem, a na podobném postupu je založena i dnešní hra. Jedná se o hru vyrobenou za pomoci "Adventure Game Studia" pro měsíční soutěž „MAGS Competition“, bohužel od ní rozhodně nelze očekávat žádné veliké divy.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 1523 KB

Výrobce: Sinitrena  Web

Zobrazení celkem: 2725

Zobrazení tento měsíc: 2143

Hodnocení oblíbenosti (657x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Na druhé straně je zapotřebí přiznat, že v oblasti herního systému a přenášení herních prvků papírových her na hrdiny, však autoři uspěli skutečně na výbornou. Samozřejmě, že za to zaplatili autoři povinnou daní, hra je celkově poměrně krátká, grafika úměrná DOSS-ovým hrám z počátku osmdesátých let minulého století, plýtkým scénářem, přesto za tento ne tak docela zdařilý pokus, je zapotřebí autorům vyslovit díky a uznání. Příběh „A Magic Stone“ vám povypráví o mladém míšenci, jeho matka Elfka právě umřela a lidský otec má pro svého jen napůl člověčího syna důležitý úkol. Na smrtelné posteli se mu totiž žena svěřila, kde se nacházejí čtyři části mapy, které vedou k významnému artefaktu, který musí být zničen, jinak padne do nepovolaných rukou a se Země na tom pak bude hodně. Oním předmětem veškerého úsilí všech mocných světa je magický kámen, jeden z mnoha, které byly kdysi poslány na Zem.

Jedná se o mocné, ale velmi zrádné prostředky, kterými lze všem živým bytostem pomoci, ale zároveň je mohou i zničit. Příběh se už dále nikterak nerozvíjí, ani nekomplikuje, a zůstává zcela věrný fantasy klasice, zdá se, že až možná příliš, protože podobných zápletek už tu bylo skutečně mnoho a znovu poslouchat uměle strojené archaické dialogy s plným vědomím, že to po nejbližších několik desítek minut hraní nebude vůbec jinačí, je pro hráče doslova spíše utrpení, než jakýkoliv sebemenší požitek ze hry. Co je ale nutné bezesporu ocenit, je skutečnost, že „A Magic Stone“ je velice dobře zpracován po stránce ovládání hry. Na první letmý pohled sice vypadá obrazovka dosti nepřehledně, ale jsou na ní všechny potřebné ikonky, takže je ihned vidět, co má postava za zbraň, do jakého brnění je oblečena, nechybí tradiční ikonky pro adventurní akce, které lze měnit pravým tlačítkem myši.

Rozvoj postavy probíhá již ve zcela v tradičním stylu úrovní a zlepšujících se vlastností a dovedností. Hra samozřejmě obsahuje i vleklé a kruté souboje s různými nestvůrami a bestiemi, v nichž se dá velice snadno zemřít. Určitě vás bude zajímat skutečnost, že skripty pro tuto část hry jsou již vydány samostatně, takže kdo programuje v AGS, má k dispozici výtečnou pomůcku. Grafické provedení A Magic Stone je asi největší slabinou. O grafickém zpracování jsem se již zmínila výše, takže jenom dodám, že rozlišení 320 x 200 pixelů už je skutečně dneska nevyhovující a neatraktivní. Celá hra je tak velmi jakoby „kostrbatá“ a na pohled hodně nehezká. Podobně bohužel dopadlo i herní ozvučení, takže závěrem musím, byť to dělám nerada, konstatovat, že jako příspěvek do mini soutěže je to příspěvek velmi dobrý, pro všechny ostatní hráče ale takřka podprůměrná zkušenost.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)