HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Purgatorio - příběh zatraceného vojáka (free hra)

Purgatorio - příběh zatraceného vojákaPurgatorio - příběh zatraceného vojákaPurgatorio - příběh zatraceného vojákaPurgatorio - příběh zatraceného vojáka

I v oblasti freeware her se můžete poměrně dosti často setkat s hrami, vycházejícími s válečné tématiky. Jednou takovou je právě i dnešní freeware hra, nazvaná „Purgatorio“, v níž se vám nabízí poutavý příběh včetně překrásně zpracovaných lokací, které si bezpochyby vychutnáte. „Purgatorio“ je totiž další z objevů zahraniční AGS scény, který by skutečně bylo velikou škodou nechat jen tak bez povšimnutí. Přestože se jedná o autorovu zveřejněnou prvotinu, po spuštění hry brzy zjistíte, že se na hře doslova „vydováděl“ a navíc přesně věděl, co chce hráčské veřejnosti hrou sdělit. Příběh je tedy vymyšlený z vojenského prostředí a sleduje statečného vojáka, který byl na frontě zraněn, což ho zavede na ošetřovnu, odkud je vyhozen a ocitá se na pokraji pro něj zcela cizího města, které mu po projití několika ulicemi, připadne nějak známé.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 90771 KB

Výrobce: Johanas   Web

Zobrazení celkem: 2427

Zobrazení tento měsíc: 1866

Hodnocení oblíbenosti (598x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

Nyní tedy bude záležet na něm samotném a samozřejmě i na vás, kteří jej ve hře povedete, aby zjistil, kde se to tedy ve skutečnosti právě nachází. První, co skutečně stojí za zmínku, je velice netradiční a překvapivý vstup do hry, jenž je pojat komiksovým způsobem, ovšem s realisticky pojatou grafikou a zcela bez známých bublin a jiných nejapných rozhovorů. Jedinými zvuky ve hře jsou ty, které doprovázejí animace, jako je například ta hodně vydařená u výbuchu, což je velice jednoduché, efektní, ale i zajímavé, což je nutné autorovi hry přičíst k dobru. Jinak je ale „Purgatorio“ zcela klasickou „click and point“ adventurou, tak jak je znáte ze staré, adventurní školy, znalci už tedy dobře vědí, že to znamená ovládání pouze za použití vaší počítačové myši, kterou nejen zacilujete objekty na hrací ploše, ale také kliknutím levým jejím tlačítkem provádíte akční kroky.

Jednotlivé akční možnosti jsou všechny umístěny na malé ikonce kurzoru a vedle již klasického a dobře známého „jdi“, „mluv“, „prohlédni si“, či „použij“, nečekejte žádné nové příkazy, prostě klasika. Většina předmětů, které je nutné sebrat, nebo alespoň použít, není zřejmá na první pohled, tímto vám autor zřejmě zcela záměrně tak ztížil vaše počínání, neboť tak se může často stát, že nebudete vědět, jak dále, navíc pohnout a přesunovat lze zpravidla jen objemné a zřetelné předměty, což potom naopak vaše tápání podstatně ulehčuje. Zavítáte tedy do velkého množství lokací, jak externích, tak interiérových, kde na vás bude čekat řešení mnoha adventurních hádanek, jejichž vyřešení vám vždy poodhalí další střepinky celé skládanky, kterou musíte celou poskládat. Hra „Purgatorio“ je tudíž skutečně velice kvalitní adventura, kterou si určitě stáhněte, potažmo tedy zahrajte, neboť minimálně alespoň za vyzkoušení rozhodně stojí.

V dnešní adventuře se tedy vžijete do role Franka O'Shea, vysloužilého vojenského veterána, který to během jedné z vojenských misí pěkně „koupil“ a má skutečně těžké zranění, kterého natrvalo poznamenalo až do konce jeho života. Krutý osud ho zavede do jednoho hodně zajímavého města, které jak se postupně ukáže, však neviděl tak úplně poprvé. Při procházce po městě to opravdu bude vypadat jako vyrovnávání se s vlastní minulostí a procházka to bude opravdu nemalá. Adventuru samotnou potom lze hodnotit jako dosti těžkou s poměrně slušnou hrací dobou, chybět nebude ani řešení poměrně častých „puzzlů“, jen se připravte na nezvykle velikou rozsáhlost samotného archivu.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)