HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry




TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

The Journey Down: Over The Edge – horor (free hra)

The Journey Down: Over The Edge – horor The Journey Down: Over The Edge – horor The Journey Down: Over The Edge – horor The Journey Down: Over The Edge – horor

Dnešní adventura, nazvaná velice výstižně jako „The Journey Down“, je po stránce dějově, a též i výtvarné, velice vytříbeným a zábavným dílem. Adventura je zpracovaná pomocí jamajského scénáře, s „reggae“ tématikou, a svojí kvalitou se řadí mezi hodně vyspělé, komerční techniky. Reggae je hudební styl, který vznikal v průběhu 60. let na Jamajce. Jeho nejstaršími předchůdci jsou „Ska a Rocksteady“, tedy styly spjaté s americkým „Rhythm and Blues“, jazzem a soulem, v jejich textech se zřídka kdy objevovala rastafariánská tématika. To přišlo až začátkem 70. let, spíše se texty týkaly zábavy, občas se objevila i kritika na sociální situaci na Jamajce, anebo se týkaly výtržností páchaných „Rude boys“, kteří byli taktéž milovníky této muziky, až do roku 1968, kdy se vytrácí "Rock Steady", a je nahrazovaný stylem "Reggae".

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 97850 KB

Výrobce: Skygoblin   Web

Zobrazení celkem: 2721

Zobrazení tento měsíc: 2110

Hodnocení oblíbenosti (638x):

0%   25%   50%   75%   100%  
67%

Adventura je skutečně vypracována ve velikém stylu, má velice zajímavý a podivný, vyznačuje se vysokou stabilitou hraní a navíc doslova oplývá interesantními a velice bohatými lokacemi. Milovníci všech druhů a kategorií her, ale především ti, kteří citelně pociťují skutečný nedostatek vskutku kvalitních, klasických adventur, mohou tedy být spokojeni, ne-li přímo nadšeni. Tato první epizoda z připravované ságy „The Journey Down“ se povedla přímo vynikajícím a naprosto dokonalým způsobem. Osobitý šarm, stylizace a velice zábavná hratelnost, to vše je zabaleno do zajímavého, tak trošku lenivého a ztřeštěného příběhu a vydařeného tempa hry, a tak udrží pozornost hráčů po celou dobu hraní, a to i přesto, že nápad není nikterak nový, neboť vše ve hře působí svěže a zajímavě. Vše je to dáno především tím, že je patrné, že na hře se autor doslova "vyhrál", což lze vidět třeba na animacích a detailním prostředí, kdy každá obrazovka je svým způsobem skutečně jiná a přitom zajímavá. O co tedy ve hře vůbec jde?

Jste člověk, jmenujete se Bwana a se svým kamarádem Kitem, se dostanete do víru akce, napětí a naprosté korupce. Nebudu vám už nic víc napovídat, protože dostávání se ve hře do příběhu je opravdu zajímavé, dovolím si tvrdit, že je až úžasné. Grafika sice vyhlíží tak trochu retro, ale přitom je na freeware hru až neuvěřitelně hodně kvalitní, čeká na vás přehršel textů, občas vtipných, které občas potrápí vaše mozkové závity. Je zcela samozřejmé, že dobrá adventura potřebuje i předměty a těch najdete ve hře rovněž mnoho, ne ale zase tak moc, aby vám to znepříjemňovalo hraní, ale prostě tak přiměřeně. Co vás ale mile překvapí, je potom bezesporu samotná délka hraní, neboť vám zabere minimálně několik hodin, tedy pokud nepoužijete nějakou nápovědu, i těch totiž naleznete na Internetu dost. Hra je rozdělena na několik epizod, no alespoň se můžete na co těšit.

Vše se točí kolem „rastafariána“, což je jamajský náboženský směr, jménem Bwana, který pracuje se svým kamarádem v přístavu u benzinové pumpy. Jak už to tak bývá, Bwana má spoustu zálib, ale práce k nim nepatří, a dalo by se říct, že ani chytrosti bohužel mnoho nepobral. Voodoo a rastafariánské tématiky vás hra do konce nezbaví, a tak jsou dialogy hlavního hrdiny prostoupeny i slangovými výrazy. Celou tuto dějovou a stylovou šlamastyku obestírá specifická hudba, jak jinak, než jamajského původu. „The Journey Down: Over The Edge“ je tedy první epizoda z připravované série a ačkoliv je možné si tuto zahrát zdarma, počítá se do budoucna s jejím komerčním prodejem. Pokud však autoři udrží kvalitu i v dalších pokračováních, pak se máte i tak skutečně na co těšit. „The Journey Down: Over The Edge“ je tudíž skvělá adventura s přitažlivým příběhem, který nenudí, aniž z první ch minut hraní neodhadnete, jak se bude děj nadále vyvíjet. Svou osobitostí a stylem může tedy směle konkurovat i jiným, "grandióznějším" projektům velkých firem a jediný zápor, který lze na celé hře najít, je tak naprostá absence nadabování všech herních postav.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD











© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)