HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Billario – podoba s Mariem čistě náhodná (free hra)

Billario – podoba s Mariem čistě náhodnáBillario – podoba s Mariem čistě náhodnáBillario – podoba s Mariem čistě náhodnáBillario – podoba s Mariem čistě náhodná

Dobrodruha, instalatéra jménem Mario, vám určitě představovat nemusím, bylo by to skutečně oním příslovečným „nošením dříví do lesa“, neboť je notoricky znám všemi příznivci freeware a online her. Dnes vám ale chci představit jemu podobnému nového hrdinu, jménem Billario, který mu sice není podobný, ale něco společného spolu mají. Tak jako Mario, i on sbírá po cestě zlaté mince a své nepřátele likviduje stejným způsobem, jako náš instalatér, skokem rovnýma nohama na jejich kebule. Jak se tento nový hrdina dokážete vypořádat se spoustou výborných, ale s postupně narůstající obtížností mnoha levelů, to již záleží jenom na vás. Rozhodně se však dobře pobavíte a určitě nebudete zklamání, čeká vás skutečně kupa dobré zábavy. Pakliže je vaším oblíbeným hrdinou Mario, tak budete s dnešní freeware hrou nadšeni.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 3172 KB

Výrobce: Smoked Software   Web

Zobrazení celkem: 2503

Zobrazení tento měsíc: 1903

Hodnocení oblíbenosti (726x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

Už po zhlédnutí prvních screenshotů přímo hry, jsem pochopila, že se jedná vskutku o vydařenou hru, která je zajímavou a kromobyčejnou arkádou, ihned po rozbalení souboru, který má něco přes tři MB, jsem se ve vlastním přesvědčení jenom utvrdila. Z něho se totiž nevyklubalo několik souborů, jak tomu obvykle bývá zvykem, ale místo nich jsem totiž narazila na tři stejné složky, které se od sebe odlišovaly jen různým očíslováním. Samozřejmě, že jsem spustila složku očíslovanou jedničkou, tak jsem spustila první díl této freeware hry. „Billario“ je totiž rozdělen na tři, zcela samostatné díly, které si však nemůžete zahrát v pořadí, jak se vám umane. Tyto díly se od sebe odlišují nejen strukturou grafického zpracování, ale i herní obtížností. Začínáte samozřejmě tím prvním, tedy nejlehčím, dílem, chcete-li pak tedy lokací, který je nutno dokončit, což vám zřejmě dojde i beze mne. Jakmile doskáčete s naším hrdinou poslední level první lokace, hra končí a středně velké okno, ve kterém hra probíhá, vystřídá malé, ze kterého si musíte zapamatovat heslo, které použijete pro vstup do následující lokace, přičemž není ale vůbec jednoduché, toto heslo obdržet. Heslo nezadávejte nikterak zbrkle, jinak si předchozí lokaci zopakujete.

Jakmile tedy spustíte první soubor, budete si muset chviličku počkat, než se hra načte. Poté se vám už na obrazovce objeví okno, ve kterém se vám na chvilku představí autoři, a pak již následuje herní menu, ze kterého získáte několik potřebných údajů a informací. Dozvíte se, že klávesou X si hru spustíte, klávesa F1 náleží nápovědě, klávesa F4 fullscreenu (nedoporučuji používat, podstatně se zhorší grafika), no však si to zjistěte sami. Hned po samém spuštění hry vás překvapí a uchvátí vskutku dokonalé grafické zpracování, po chvíli se dokonce můžete s ožitkem zaposlouchat do velice příjemně znějící doprovodné hudby, která se změnou herního prostředí, mění spolu s ním, takže se vám neomrzí. Abyste vašeho hrdinu rozpohybovali, používejte kurzorové klávesy, klávesa Z, vám pak poslouží ke skokům. Během vašeho sáhodlouhého dobrodružství budete nacházet jakási létající průhledná kolečka, která je nutno rozbít, z nich se poté vysype hromada zlaťáků, které se ale rozutečou do všech stran, ty je nutné rychle posbírat, neboť po chvíli nenávratně zmizí.

Za jejich sebrání jste samozřejmě patřičně bodově ohodnoceni, místo penízků se ale někdy z koleček může vysypat nějaký ten bonus, který vám vždy dodá jeden z upgradů. Schopnost střelby je u každého samozřejmostí, ale k dispozici jsou ještě delší skoky, které vám zajistí větrný mužík, v něhož se občas proměníte, tyto skoky pak provádíte klávesou V. Autoři do Billaria „přimašlili“ spousty různorodých nestvůrek, se kterými se budete muset co chvílí vypořádávat. Všem už asi dobře známé chodící hlavy nikoho nepřekvapí, stejně tak ostnaté želvy, i létající ryby jsou jistě samozřejmostí, z nichž některé lze velmi snadno zlikvidovat. Na prvního a třetího škůdce můžete jednoduše skočit a oni zmiznou, u želv byste s tímto obligátním skákáním moc nepochodili. Na výběr máte tedy ze dvou způsobů jejich možné likvidace. Buď se je pokusíte přeskočit, což ovšem nemusí vždy dopadnout co nejlépe, anebo zvolit tu druhou možnost, tedy střelbu, která je o mnoho pohodlnější a jistější, spustíte ji pomocí mezerníku. Střílení ovšem platí na všechny nepřátele, kromě ohnivých koulí a největších příšer celé hry. Stejně tak, jako u klasického Maria, kde na konci každého světa čekal drak plivající ohnivé plameny, i zde se takových, podobných příšer samozřejmě dočkáte. V každém ze zmíněných tří dílů se budete muset utkat s nějakým tím monstrem, které je nutno odstranit, aby se mohlo pokračovat dále. Výjimku tvoří ta poslední, nejsilnější a nejodolnější příšera, a to samotný drak. Po jeho smrti už nenásleduje nic, již vám jenom bude poblahopřáno k úspěšnému dokončení celé hry.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)