HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

We Want YOU – válka je holt blbec (free hra)

We Want YOU – válka je holt blbec       We Want YOU – válka je holt blbec       We Want YOU – válka je holt blbec       We Want YOU – válka je holt blbec

Nebývá to vskutku tak často, aby se témata freeware her zabývala spornými celospolečenskými tématy tak, jako je tomu právě v dnešní vydařené hře. Dnešní freeware hra je totiž ve své podstatě hrou s protiválečným tématem, i když se jedná o hru akční, tudíž o „střílečku“. Už samotný politický komentář vás zcela jistě donutí k zamyšlení, přičemž hlavním trhákem hry „We Want YOU“, je totiž právě snaha přesvědčit vás, že válka je vždycky stejně hnusná a sama o sobě zvrácená. Ve svém základním principu je „We Want YOU“ málo oslnivou, z bočního pohledu hranou arkádou, ve které, jako člen výsadkářského paradesantu, jste shozeni na nepřátelské území a máte bojovat v anonymním válečném konfliktu. Občas narazíte na cizího vojáka, kterému skočíte rovnou na chrbát a rozdrnkáte ho v rytmu množství vašich střel.

Statut: freeware

Typ: akční

Velikost: 42308 KB

Výrobce: Quicksand Games  Web

Zobrazení celkem: 2566

Zobrazení tento měsíc: 1966

Hodnocení oblíbenosti (606x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

Tvrdím-li, že pokračujete stále níž, mám na mysli pokračování v dalším svislém sestupu příslušnou lokací, přičemž příležitostně se vyskytující bedny skrývají často nové zbraně a to vše se neustále opakuje. Co ale v bednách vůbec nenaleznete, to jsou tolik oblíbené „lékárničky“, což rovněž svědčí o tom, že se „We Want YOU“ podstatně odlišuje od tradičních akčních „stříleček“. Jakýkoliv zásah, který váš hlavní hrdina schytá, mu zůstane až do samotného konce, a lze jej vyléčit pouze v několika stanech a to ještě ne úplně. Výsledkem toho všeho je, že zranění vašemu parašutistovi vydrží mnohdy až do totálního konce, navíc hru bohužel nelze ani ukládat. Dalším trapnou odlišnosti jsou všude rozeseté novinové titulky, které ironicky komentují průběh války: „OSA ZLA: kdo bude napaden záhy?“, nebo „Sledujte naše naprosto nezaujaté válečné zpravodajství“, popřípadě i poznámky tištěné na okraji strany textu typu „Která Cola bude sponzorovat naše muže?“ Zní to tak nějak docela povědomě a přesně to vystihuje absurditu častých válečných propagand.

Celý trvalý a vleklý sestup jediným generovaným levelem, zde totiž jakoby symbolizuje několikaletý průběh oné anonymní války. Po několika plošinách klesání začne sněžit, a počnou se objevovat nepřátelé v zimních, maskovacích stejnokrojích, poté sestoupíte ještě níže a zima znenadání končí, místo ní pak přijdou jarní přeháňky. Poté se zčista jasna objeví titulek, který ironicky komentuje váš první rok ve válce. Tento má zpravidla někde poblíž další mediální zprávu, jako třeba „Prezident chválí vlastence a vyzývá k trpělivosti“. Kousavě ironický komentář hry je nejvíce evidentní ve chvíli smrti hlavního protagonisty hry, věřte mi, že ta dříve, nebo později, určitě nastane, ostatně úplná nemožnost tady vyhrát a přežít válku, je již sama o sobě nevyvratitelným argumentem o válečných tendencích. Takže, hrajte hru stále dokola, kolikrát se vám umane, stejně jako já, se vítězství zřejmě nedočkáte.

Doporučujícím řešením, jak možno co nejdéle ve hře vydržet naživu, je již tradiční rada, kterou je držet se při zemi a vyhýbat se co nejvíce všemožným střetům a konfliktům“. Kdo z vás si tu totiž bude chtít hrát na hrdinu, namíchne především sama sebe samotného, a skončí fiaskem. Nemusíte být zrovna zapřisáhlými pacifisty, ale rovněž si nedělejte klamné iluze. Válka je totiž teror a násilí, i když převážná většina her vykresluje jako velice zábavnou historku, ve které si beztrestně můžete vystřelit do každého, koho si umanete. Existuje ovšem i několik ryze protiválečných her, které vsadily především na zcela realistické vykreslení nadměrného šílenství bojů, jako na atomovou válku, kde není vítězů, ani poražených. „We Want YOU“ je skutečné realitě a pravdě na míle vzdálená hra, a spíše jde o satirickou podobu ve vztahu k reálnému dění, přičemž nic z toho hře to ale neubírá na působivosti, důvtipu a pravdivosti. Je opravdu až skutečně přímo neuvěřitelné, že více podobných her nevzniká mnohem častěji, neboť probouzejí ve vás totiž úvahy o nesmyslnosti veškerých válečných a tudíž naprosto zbytečných, válečných konfliktů, a právě proto by jich bylo zapotřebí mnohem více.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)