HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Doom the Roguelike – tahový systém bojů (free hra)

Doom the Roguelike – tahový systém bojů Doom the Roguelike – tahový systém bojů Doom the Roguelike – tahový systém bojů Doom the Roguelike – tahový systém bojů

Jistě jste již podle samotného názvu této freeware hry poznali, jedná se o přepracovanou akční střílečku tvůrčí společnosti ID Software do herního žánru, zvaného „roguelike“. Že neznáte RPG žánr označovaný jako roguelike? Tak tedy původně šlo o komplexní RPG, které se vyznačovaly mimořádnou tuhostí, ASCII grafikou, tahovými souboji, ovládáním na klávesnici a permanentní smrtí. Pokud umřete, nemůžete „loadovat“, nemůžete se oživit, můžete jen začít hrát znova. Váš úkol byl jednoduchý, postupně procházet náhodně generovaná jednotlivá patra dungeonu, na dně zabít bosse a vrátit se na denní světlo. Postupně došlo k nahrazení ASCII grafiky jednoduchými obrázky a hraní i méně zkušeným hráčům ulehčit. Přesto však například jedna z nejhranějších roguelike her dneška, „Dungeon Crawl: Stone Soup“, není ta snadná.

Statut: freeware

Typ: akční

Velikost: 80448 KB

Výrobce: Kornel Kisielewicz   Web

Zobrazení celkem: 2773

Zobrazení tento měsíc: 1984

Hodnocení oblíbenosti (648x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Není to tak dlouho, co vyšla nová verze 0.9.9.6 Doom: The Roguelike, kterou sami autoři označují jako jednu z nejvydařenějších, nyní si totiž tato hra zaslouží pozornost každého hráče. Jak již název hry sám napovídá, Doom: The Roguelike je roguelike hrou, zasazenoudo světa her Doom, tedy prvního a druhého dílu. Na začátku si zvolíte obtížnost z klasické nabídky Doom he, vyberete jednu ze tří postav a vložíte bod do jednoho ze skillů, ty například umožňují rychlejší přebíjení, lepší uhýbání střelám a jiná vylepšení. Následně se pustíte do průzkumu náhodně vygenerované vesmírné základny, ve které vraždíte monstra, sbíráte předměty a přecházíte do dalších levelů. Právě s každou novou úrovní získáte další bod pro vložení do vašich schopností, přičemž postupně se vám odemykají zajímavější možnosti, třeba na odemknutí přebíjení brokovnice při chůzi musíte mít dva body v rychlejším přebíjení.

Za zmínku potom určitě stojí, že občas narazíte na speciální úroveň, kde například budete bojovat v aréně a sami si budete moci vybrat, kdy příval nepřátel skončí. Zajímavým nápadem je i běhání, které se aktivuje se pomocí klávesy TAB, tak jej nepřehlédněte, je totiž vaším velikým pomocníkem a vymožeností. Ale popravdě řečeno, tohle toto všechno však již bylo v předchozích verzích, co tedy tak významného a převratného verze 0.9.9.6 přináší? Jako první obsahuje grafiku od známého Dereka Yu i novou hudbu, předělané zvuky a ovládání myší. Řekla bych, že právě kvůli těmto bodům je hra již přístupná prakticky všem, navíc atmosféra je opravdu vydařená a přibližuje se původním Doom hrám. Drtivá většina herního obsahu je totiž buď přímo z Doomu, nebo je jím silně inspirována. Pokud máte rádi Doom a roguelike hry, už určitě dávno DoomRL hrajete, ale i ostatní by mu určitě měli dát šanci – je na poměry roguelike her snadno přístupný, za to autoři zaslouží velkou pochvalu, a zároveň je zasazený parádního světa.

Efektní kombinace klasického zástupce stříleček z pohledu první osoby a hry na hrdiny se vyvedla skutečně na výbornou. Zábavné střílení všeho v dohledu zůstalo zachováno, přibyl inventář a nové schopnosti a vše se to obléklo do kabátku zcela bezchybně fungujícího dvourozměrného zpracování a tahového systému soubojů. Ačkoliv je vše jiné a možná i trošičku bizarní, jednotlivé složky zůstaly zachovány, a tak vnímaví hráči, kteří mají zkušenosti s hrami původní série Doom, budou možná až překvapeni, na jaké detaily je tady kladený důraz. Vše je totiž stejné, ale zároveň i zcela jiné, zábava však podstatně narostla, a to se cení. Prvky hry na hrdiny se světem Doomu prolínají všude. Každá postava má své jméno, povolání, vedenou statistiku a především jakýsi strom dovedností, a to od přesnější střelby, či razantnějších úderů na blízko, které jsou ale univerzální, až ke schopnostem omezeným na jedno ze tří možných povolání, kterými jsou voják, průzkumník, a inženýr. Cestujete tedy zcela náhodně generovanými úrovněmi a v tahovém soubojovém systému, který je však zároveň velmi dynamický a zábavný, likviduje dnes snad už notoricky známé bestie. Na začátku je možné si vybrat z celé stupnice obtížností, přičemž ty vyšší, než druhá, jsou už opravdu hráčům „vhozenou rukavicí do rynku“.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)