HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Hledač pokladů – potápěč, sběrač pokladů (free hra)

Hledač pokladů – potápěč, sběrač pokladůHledač pokladů – potápěč, sběrač pokladůHledač pokladů – potápěč, sběrač pokladůHledač pokladů – potápěč, sběrač pokladů

Českého, velice plodného autora freeware, jménem Ladislav Tomaštík, tvořícího své hry pod alias Tatko, vám rozhodně nemusím představovat, na našem webu Herní Svět od něj naleznete již tolik jeho většinou vynikajících her, jako od žádného jiného českého autora. Jen namátkou mohu jmenovat freeware hry „Planeta příšer 2“, „Strážce brány“, „Krvavá mise“, „Sektor XIV se odmlčel 3D“ a „Ponorka“, což je ovšem pouze zlomek jeho her, které vám na našem webu Herní Svět nabízíme k zahrání. Dnešní jeho freeware, nazvaná „Hledač pokladů“, je tudíž jeho dalším novým dílem, které po delší odmlce opět přivedl na svět. Hned na samém začátku musím konstatovat, že se opět, což u Tatky není nic výjimečného, jedná o originální, a chytlavou hru, kterou vám mohu jen doporučit, i když nepatří mezi ty freeware zrovna nejlehčí.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 7973 KB

Výrobce: Tatko  Web

Zobrazení celkem: 3622

Zobrazení tento měsíc: 2094

Hodnocení oblíbenosti (776x):

0%   25%   50%   75%   100%  
75%

Tato hra je skutečnou novinkou, neboť spatřila „světlo tohoto světa“, teprve v lednu roku letošního roku, jak zatím poslední dílo autora „Tatko“. Jako vždy byla vytvořená v Delphi7 a undelphiX, což je velice oblíbený programovací jazyk tohoto význačného českého autora freeware her. Hra je skutečně originální nejen svým námětem, ale i několika jinými, kladnými vlastnostmi, mezi něž patří i dokonalé technické a grafické zpracování, realistické ozvučení, vcelku jednoduché, ale účelné ovládání, skvělá hratelnost a chytlavost hry, i když, alespoň tak se to jeví mně, laťku její obtížnosti, ostatně jako u většiny jeho her, Tatko nastavil poměrně opět dosti vysoko. Na druhé straně je však hra skutečným a nefalšovaným originálním počinem, který uvítají zejména ti z vás, kteří nemají v lásce pouze bezhlavé pobíhání a poskakování po jednotlivých lokacích, ale chtějí u hraní do ní zapojit i vlastní mozkové závity a tady tu příležitost dostali.

Autor hry do ní „zamontoval“ i důkladný a podrobný popis ke hře, jak hrát, vše důležité a podstatné tedy naleznete ve složce hry „ctimne.txt“, takže doporučuji všem hráčům po stažení hry a jejím rozbalení, si nejdříve, než začnou hrát, informace z této složky pečlivě přečíst, a tak se s hrou dokonale seznámit, určitě tak předejdete mnoha zbytečným zákysům a nedorozuměním. O co tedy ve hře vůbec jde? Vzhledem k tomu, že vše naleznete ve zmíněné složce, budu tentokráte při popisu mnohem stručnější. Po spuštění hry se vám objeví na hrací ploše ponorka, v níž je ukrytý potápěč, který je zároveň nenasytným hledačem pokladů. Ve hře se nachází na různých místech, z nichž některá jsou skutečně dostupná jen s největší opatrností, celkem pět kusů beden, v nichž je ukryto pohádkové bohatství. Ty všechny musíte postupně nalézt a pokladu se zmocnit a to tak, že doplujete s ponorkou co nejblíže k nalezené bedně, kde vypustíte potápěče, který posbírá poklady do pytle, který pak musí vysypat do ponorky.

Obecně platí zásada, že musíte dbát na to, abyste zbytečně nepoškozovali ponorku, nezraňovali potápěče, včas ukládali získané poklady do ponorky, postarali se o včasnou obnovu vzduchu pro ponorku i potápěče samotného, vyhýbali se skaliskům a po okolí plujícím rybám, tedy všem nástrahám, překážkám a úskalím. Celkový stav vždy jistíte na ukazatelích vlevo dole na hrací ploše, které máte k dispozici po celou dobu hraní, takže jste pořád tak říkajíc „v obraze“ a můžete zavčas reagovat, abyste předšli zničení ponorky včetně potápěče. Buďte tedy neustále ve střehu, nežeňte se bezhlavě za poklady, neboť jakmile si zničíte ponorku, nebo přijdete o potápěče, budete si muset k vaší smůle příslušný level zopakovat znovu od samého počátku, což může být pro mnohé z vás, zvláště po několika se opakujících restartech, poněkud iritující. Přesto se nenechejte odradit a hru dokončete, neboť hra skutečně za úplné dohrání vskutku stojí.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)