HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

The Neverhood – pouť hocha z plastelíny (free hra)

The Neverhood – pouť hocha z plastelíny The Neverhood – pouť hocha z plastelíny The Neverhood – pouť hocha z plastelíny The Neverhood – pouť hocha z plastelíny

Tato hra, celým názvem pojmenovaná „The Neverhood Chricles“, je adventurou, ve které je celý svět, a to i včetně hlavního hrdiny vytvořen, z plastelíny. I když je tato adventura již hodně postaršího data, je její příběh z formelového, tedy z plastelíny vytvořeného světa, až kromobyčejně zábavný a přitažlivý. Díky jeho prapodivné, dalo by se říct až přímo téměř pološílené animaci, zcela naivním postavám a neobvyklým hudebním doprovodem, vyhrála tato originální a ojedinělá hra řadu různých cen a má doposud celou řadu svých vlastních a věrných fanoušků, přestože se již řadu roků na herním trhu neobjevuje. Přestože se na první pohled můžete mylně domnívat, že se jedná pouze o „pitomost“ pro malé děti, ve skutečnosti je tomu právě naopak, neboť jde o dost náročnou adventuru, v níž si budete muset moc věcí poznamenávat.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 219603 KB

Výrobce: John Doe  Web

Zobrazení celkem: 3327

Zobrazení tento měsíc: 2202

Hodnocení oblíbenosti (723x):

0%   25%   50%   75%   100%  
70%

Tráva je stále nádherně pastelově zelená, ptáci krouží po obloze tak líně a tak pomalu, jak jim to přitažlivost planety jen dovolí a voda cáká velké mastné kapky po celý rok, a protože zlenivělý Neverhood jistojistě hned z počátku zapudil veškeré myšlenky na rotační pohyby, troufala bych si říct na celý čas. Klaymen ráno poté, co jej probudíte, stojí před obrovským úkolem. Jak je tomu již v adventurách stálých zvykem, i on musí zachránit planetu před zhoubným vlivem mocného mága, jehož úmyslem je celý Neverhood ovládnout, aby na něm mohl páchat nejrůznější zla a zlotřilosti. Zabránit mu v tomto jeho počínání můžete samozřejmě pouze vy samotní. Povětšinou se vaše úkoly skládají z logicky propojených mechanismů, kdy přímo klasicky musíte někde něco pozapínat, abyste se někde jinde někam jinam dostali, což ovšem ani zdaleka všechno. K otevírání některých bran musíte i složit puzzle, nebo dokonce vyřešit hudební rébus, když abyste otevřeli jedny z dveří, musíte naladit pomocí pěti píšťal vše tak, aby zahrály zadanou melodii.

Jakožto poměrů neznalí pozemšťané na Neverhoodu, se také můžete poučit o historii Neverhoodu a to hnedle ve dvou formách.Můžete po cestě posbírat video diskety a dějiny Neverhoodu si v rychlosti přehrát formou televizního vysílání, nebo si můžete udělat čas v místní síni historie a celou kroniku si přečtete vytesanou do plastelíny. Samotný příběh a cíl hry není však v tomto případě nikterak důležitý. Kdykoli se vám něco povede, jsou vám odměnou perfektně animovaná a neskonale dobře graficky vyvedená videa, ovládání je velice jednoduché a snadné, klasicky prosté klikáním myší. Na rozdíl od jiných podobných adventur tu však máte dva pohledy na situaci. Chodíte-li totiž po jednotlivých místnostech, jste pozorovatel, hrajete z pohledu takzvané třetí osoby, nacházíte-li se však ve venkovním prostřed, všechno vidíte z Klaymenova pohledu, což je skutečně vcelku originální a navíc dosti praktické. Všechny plastelínové figurky jsou prakticky nesmrtelné a jako každé dobře animované bytosti léčí, svá zranění dofouknutím, nebo třeba pouhým pohlazením, každé jejich zranění se projevuje změnou tvaru těla, nebo některého jejich orgánu.

Na rozdíl od většiny jiných adventur ve hře nenaleznete téměř žádné dialogy, Klaymen, váš hlavní protagonista hry, je totiž téměř na všechno sám, nikdy mluví, s opravdovou výjimkou jediné části až téměř na samém konci hry. Musíte tedy navigovat Klaymena skrz jeho svět klikáním na tlačítkách, pákách, a jiných interaktivních předmětech, nalézajících se na hrací ploše, takže se může stát, že mnohdy budete muset dlouze a pečlivě přemýšlet, jak se dostat dál. Hra vyžaduje od hráčů skutečně velikou trpělivost, dobrý úsudek a doslova mnohdy i bujnou fantazii a to hlavně při řešení různých tajuplných rébusů a puzzle. Pokud byste se ocitli v tísni, na našich sesterských stránkách ABECEDAHER http://www.abecedaher.cz/index.php?page=navod&page2=zobrazit&id_hry=0000002318 naleznete i návod k této perfektní, ale docela obtížné adventuře. Mohu-li vám poradit, pak se tam jukněte skutečně až v krajním případě, neboť byste se ošidili o skutečně ojedinělý zážitek ze zcela netypické a vydařené adventury.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)