HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Plan M – zachraňte svět před opicemi (free hra)

Plan M – zachraňte svět před opicemi    Plan M – zachraňte svět před opicemi    Plan M – zachraňte svět před opicemi    Plan M – zachraňte svět před opicemi

Tak poněkud praštěný, snad i dosti tradiční příběh bez nápadu, na druhé straně ale skutečně bezproblémová a zcela klasická hratelnost, tak nějak by bylo možné charakterizovat dnešní adventuru, která mnoho moudra nepobrala. Přesto nutno ale přiznat, že pro milovníky adventur bude tato prapodivná hra téměř dokonalou, i když tak dosti praštěnou zábavou. Jedná se jenom o další herní titul, v němž opět budete zachraňovat Svět před pohromou velice podivných podmínek. „Plan M“, v němž písmeno M zastupuje zkráceně „Monkey“, tedy po česku Opice, už samo o sobě dosti napovídá, s čím se ve hře setkáte. O co tedy ve hře jde? Právě v takováto zvířata, ze kterých, dle vědeckých poznatků homo sapiens pochází, se rozhodl hlavní protagonista přeměnit lidstvo na Zemi v opice a přeměnit Zemi na Planetu opic.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 16717 KB

Výrobce: Murray Lewis&David Blake   Web

Zobrazení celkem: 2244

Zobrazení tento měsíc: 2244

Hodnocení oblíbenosti (600x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

Adventura „Plan M“ je ve své podstatě samotné tak vlastně všechno, co byste od ní mohli a chtěli, očekávat. Jedná se o klasickou adventuru se skutečně hodně praštěnou zápletkou, nasáklou štiplavou ironií, která je navíc doslova prolezlá kulturními a jinými narážkami převážně typu „černého humoru“. Na této bázi ne tak všemi přijatelného humoru, potom hra staví a s ním taktéž i upadá. Nemusíte se ale vůbec předem děsit, neboť dvojice detektivů, z nichž jeden se „potrhle“ domnívá, že je duchem zemřelého, se „producíruje“ po četných lokalitách, v nichž se lidé změnili v opice, je docela slušně připraveným základem téměř na komickou grotesku. Samotná hra je přitom vlastně až neobyčejně jednoduchá, hráče nikterak nepotrápí a hraje se doopravdy velice svižně. Lokace nejsou totiž přeplněny interaktivními předměty a tak je na první pohled zcela naprosto zřejmé, co se od vás, jako hráčů, očekává.

Jeden zcela šílený pavědec se rozhodl přeměnit celé lidstvo na opice, a získat si takto jednoznačně první příčku jako nejchytřejší člověk na celém světě. Jenomže něco mu nevyšlo a dva detektivové byli této prokleté proměna ušetřeni a mohou se tudíž vydat vyřešit tento prapodivný případ. Bohužel, na světě, kde jsou už jenom opice a dva lidé s tuze podobnou inteligencí, nepůjdou věci až příliš hladce. „Plan M“ je tudíž klasickou „clil and point“ adventurou, ve které sbíráte předměty, používáte je na příslušná místa a navíc se snažíte vyřešit několik hádanek, které nejsou nikterak složité a především jsou postaveny na logickém uvažování. Dochází i na několik rozhovorů a kopec „špeků“ ve zcela skvělém, až přehnaném humoru. Autoři této adventury, tedy již proslulí Murray Lewis a David Blake, znovu dokazují, že není třeba vznešeného grafického zpracování, ale že se oceňuje především dobrý nápad.

Adventura „Plan M“ je další z projektů zmíněných autorů, které vznikly v rámci soutěže „Ludum Dare“, přičemž celá hra dle „přiznání“ autorů samých, vznikla za pouhých sedmdesát dvě hodiny, takže konečný výsledek, s přihlídnutím k tomuto faktu. Lze hodnotit skutečně jako výtečný. Nutno ale navíc říci, že ačkoliv není „Plan M“ v ničem neobvykle výjimečným, je přesto velmi slušnou zábavou pro všechny milovníky adventur. Nenabízí totiž především enormní zátěž na mozkové závity hráčů, nemá ani nikterak komplikovaný průběh, jde především jenom a pouze o zábavu, která je docela vtipná, i když poněkud dosti „praštěná“, nicméně to je přesně ono, co od adventur většina jejich příznivců očekává. Je jenom škoda, že hra je poměrně krátká, vydrží vám tak na necelou půlhodinu herního času. Na druhé straně nutné uznat, co byste chtěli víc za sedmdesát dvě hodiny jejího stvoření? Z jakého důvodu se tedy všichni lidé v této adventuře proměnili na opice? Proč si však lidskou podobu a myšlení zachovali pouze dva detektivové? Od tvůrců „SubAtomic“ se vám nabízí další vlna „černého humoru“ a pološílených hlášek v této jejich nové adventuře.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)