HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Zaboodles - hbité ptáče, dál doskáče (free hra)

Zaboodles - hbité ptáče, dál doskáčeZaboodles - hbité ptáče, dál doskáčeZaboodles - hbité ptáče, dál doskáčeZaboodles - hbité ptáče, dál doskáče

Tato hra je skutečně velmi vydařená „skákačka“, v níž obdržíte i spousty bonusů za povedené přeskoky, která vás rozhodně zaujme, pobaví a podchytí. V samotné jednoduchosti je obrovská síla, říká se v jednom českém úsloví, s pro tuto freeware hru to platí v plném rozsahu. „Dobrý nápad je nad zlato“, říká jiné české úsloví a i tento příměr na tuto hříčku skutečně sedne. Znovu jsem se totiž musela pozastavit nad tím, co už jsme mnohokráte tvrdila, neboť opět mi bleskla hlavou myšlenka, „kam na ty nápady autoři freeware vůbec chodí“. Inu zřejmě je to tak, že „komu není shůry dáno, v apatyce to nenakoupí“, což je samozřejmě další, a jak vidno, české pravdivé úsloví. Hra je dosud nevídaným originálem, je zábavná, chytlavá, jen tak honem se neomrzí, je dokonalá, něco podobného jsem vskutku nerecenzovala.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 40543 KB

Výrobce: Team Zaboodles  Web

Zobrazení celkem: 2075

Zobrazení tento měsíc: 2055

Hodnocení oblíbenosti (572x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Hra s podivným názvem „Zaboodles“ však není přímo skvělá pouze svým nápadem, ale i velice zdařilým nápadem. Ovládat budete postaršího chlapíka s černým knírem, někoho mi velice připomíná, ale nevzpomenu si koho. Tento mužíček má jednu důležitou a obrovskou vlastnost, neumí sice chodit, zato však skáče jako žabák a tak se přesunovat za vaší pomoci z místa na místo, což je pro něj doslova životně důležité, neboť bez této jeho dokonalé vlastnosti, by dlouho nepřežil. O jeho život totiž usiluje spousta nesmlouvavých nepřátel, před nimiž se dokáže ubránit tím způsobem, že před nimi uskakuje do stran a to na jedno z pěti políček, které se ve hře nacházejí. Vybrat si musíte vždy to, na které nedopadá žádný nepřítel, jinak byste rychle skončili. Občas se od shora ale spouští mimo nepřátel i nějaký ten bonus, který je naopak nutné sbírat, neboť vašemu „knírači“ dodává nové vlastnosti a dovednosti, jen pozor na to, že ne všechny bonusy přinášejí kýžený užitek, mezi nimi se totiž najdou i takové, o které není radno stát.

To už ale musíte zjistit sami během hraní, vychytat všechny fígle a poté vám již nic nebude bránit v dalším úspěšném pokračování ve hře. Samotným účelem a cílem hry přitom je získat co nejvíce bodů, a to dříve, nežli přijdete o všechny tři životy, které vám autoři hry do ní pro začátek nachystali. Do hry je také navíc zamontovaná i časomíra, která hru činí dynamičtější, vždy po třiceti sekundách se vám naskytne možnost spatřit na hrací ploše nějaký doposud nevídaný nepřítel, nebo také překážka, či bariéra. Pokud některému skočíte na „lep“, začíná váš čas ubíhat znovu od samého začátku, ale získané body neztrácíte, ty byste ztratili jen tehdy, pokud byste nechali chlapíka svému osudu, tedy zemřít. Z tohoto mého popisu jste jistě už sami pochopili, že „Zaboodles“ v sobě spojuje hned několik základních. Kouzlo této hry pak spočívá především v tom, jakým způsobem se musí vše provádět. Důležitá tedy je samotná, správná herní strategie, můžete buďto unikat, nebo se bránit, zběsile útočit, či riskovat a tak navyšovat skóre po celých stovkách bodů, vše záleží pouze na vás samotných, jste pány vašeho štěstí.

Po stránce grafické nutno uznat, že i tady se autorům dílo podařilo. Kouzelná, ručně zpracovaná, barevná, komiksová, dvojrozměrná grafika, vyhlíží skutečně dobře a podtrhuje tak dokonalost celé hry. Snad jen jedno lze hře vytknout, ale to není nic zásadního, co by snížilo její kvalitu a hodnocení. Celá hra se totiž odehrává pouze v jediné, stále se opakující lokaci, škoda, že autoři hry nepřidali nějakou tu lokaci navíc. No do toho autorům hry ale mudrovat nebudu, jistě věděli, co chtějí a konečný výsledek rozhodně stojí za to. Jen zřídka se na freeware scéně objeví hra s tak dokonalou grafikou, výtečným nápadem, originálně ozvučena a svým technickým zpracováním přímo ohromující. Samotnou hru pak nelze hodnotit jinak, než jako skutečný unikát.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)