HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Ascension – nanebevstoupení (free hra)

Ascension – nanebevstoupeníAscension – nanebevstoupeníAscension – nanebevstoupeníAscension – nanebevstoupení

„Ascension“ je psychologická hra plná hrůzy a děsu, ve které se ztotožníte s hlavním protagonistou hry jménem Atticus, který je hlídačem území, a přiměl svoji těžce nemocnou dceru k tomu, aby zvelebovala po odeznění velké katastrofy, jeho stavení. Na své cestě pak musí přežít hordy monster a bestií, a to sám, bez jakékoliv jiné cizí pomoci a vrátit se bezpečně zpět do svého domu. Hra je téměř dokonalou ukázkou vyspělé techniky, bez jakéhokoliv kazu na kráse, je velice zábavná, probíhá v napjaté a vzrušující atmosféře, což všechno dohromady lahodí vašemu oku a navíc i působí velice profesionálně. Je doprovázena vkusně vybraným, až dynamickým hudebním doprovodem, příběh sice nepůsobí nikterak překvapivě a nikterak neohromí, snad jen délka hraní je poněkud strohá a rozhodně však mohla být delší.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 10845 KB

Výrobce: Magnesium Ninja Studios   Web

Zobrazení celkem: 2213

Zobrazení tento měsíc: 2096

Hodnocení oblíbenosti (725x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

Přes některé tyto malé výhrady ale nutno konstatovat, že nic z toho hře neubírá na její, bezesporu vysoké, kvalitě. „Ascension“ je tedy dobrodružná, téměř hororová adventura, skutečně s téměř dokonalým, technickým zpracováním. Jde o přímo nádhernou, až skvělou ukázku designérského umu autorů, jejich přístupu ke hře samotné a v neposlední řadě i o jejich pevné odhodlání, vytvořit hru vskutku jen tak nevídanou a navíc vydařenou. Shrnuto a sečteno, „Ascension“ je prostě naprosto dokonalá hra, která svým zpracováním, herní hratelností, napínavou provedením a svojí originálností, tak zcela vybočuje ze zaběhnutých adveturních standardů, se kterými se v této branži velice často setkáváte.

Jsem velikou příznivkyní adventur, neboť nejen, že je ráda hraji, potažmo ovšem i recenzuji, ale jsem si dobře vědoma toho, že vytvořit dobrou adventuru je pro autory freeware mnohem těžší a náročnější, nežli „ušít horkou jehlou“ nějakou tu akční střílečku, jejíž děj nemá ani hlavu, ani patu a kde se nacházejí jen potoky krve a hemží se to v nich uťatými hlavami a údy. Skutečně jsem se už dlouho s podobnou, dobře promyšlenou a originální freeware adventurou nesetkala, neboť tato dnešní se bezpochyby vyrovná, ba i v mnohých případech předčí, i tak zvané „komerční tituly“. Už samotný děj je úchvatný, i když trochu podivný, ale do toho rozhodně autorům mluvit nechci, a ani nebudu. Hlavní protagonista hry, jménem „Atticus“, je strážcem a hlídačem obrovského mrakodrapu. Jednoho dne však dojde k nevysvětlitelné katastrofě, a on ve zcela opuštěné výškové budově zůstává sám, přičemž jeho jedinou snahou je najít svoji nemocnou dceru, která zmizela za oněch záhadných okolností.

Ve své zoufalé snaze najít svou zmizelou dceru, tedy sám „Atticus“, absolvuje celou řadu příběhových animací, které dokreslují a vysvětlují samotný psychologicko-hororový příběh, a tímto způsobem samotná atmosféra dosahuje pozoruhodně co nejvíce možného maxima. Koridory mrakodrapu, zející prázdnotou, jsou osvětlené jenom rychle se vybíjející baterií kapesní baterky, jsou tudíž velice vhodným místem pro takřka dramatickou hratelnost, u které pak „první housle“ hraje především přímo dokonalá a skvělá atmosféra, v níž celé toto dílko vrcholí. Velice často, až nepříjemně a mnohdy i nečekaně, narazíte na prapodivná, neidentifikovatelná monstra, jelikož v prvopočátcích nevlastníte žádnou zbraň, musíte je tudíž obcházet, teprve po dosažení prvních zbraní je budete moci jimi i eliminovat. Při obcházení zmíněných monster máte možnost, a tu je třeba využívat, zadržovat vlastní dech, tak se ztišit a nedat tak bestiím možnost vás zlikvidovat. Podobných nápadů a možností je ve hře více, takže se máte skutečně na co těšit.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)