HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

PacMan Portal - skloubení s Pacmanem (free hra)

PacMan Portal - skloubení s Pacmanem    PacMan Portal - skloubení s Pacmanem    PacMan Portal - skloubení s Pacmanem    PacMan Portal - skloubení s Pacmanem

Her na téma „Pacman“, naleznete i na našem webu skutečně bezpočet, ale i to je jenom malý zlomek těchto freeware na známé a téměř zprofanované výše zmíněné téma. Nemávejte však nad touto dnešní hrou mávnutím rukou, s dovětkem „to už znám“, tato hra je totiž svým pojetím opravdu výjimečná. Představuje se vám totiž dokonalým a zcela originálním spojením skloubením dvou základních principů, přičemž jeden je starý jak Metuzalém, který se podle Bible dožil až devíti set tet, s tím druhým se dokonale doplňuje. Ten druhý pak spočívá v několika možnostech, jak si usnadnit postup v úrovni pomocí jakých si objevujících se teleportů, jinak ve hře naleznete vše, co již znáte z předchozích her na toto jinak dost „profláknuté“ téma. Jsou zde nepřátelští duchové, poměrně dost složitá hratelnost a nakonec i onen už velice známý, a legendární zvuk, který váš hrdina vždycky vydá, když spořádá nějaký ten zlatý penízek.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 7991 KB

Výrobce: Indie Games  Web

Zobrazení celkem: 2214

Zobrazení tento měsíc: 1876

Hodnocení oblíbenosti (658x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

Velice zajímavě je zpracována možnost objevování se teleportů. Na některé narazíte při pobíhání po hrací ploše, kde utíkáte před žravými nepřáteli, jiné si můžete kdykoliv během hraní vytvořit sami. Nejdříve klikněte na pravé tlačítko myši, poté pak na levé a můžete nato ihned proběhnout novým teleportem, který jste si takto šikovně vytvořili. Tato možnost a dovednost vám určitě přijde nejvíce vhod tehdy, pokud se k vám přibližují nepřátelští žrouti z obou stran a není již jiná možnost před nimi utéci. Už méně příjemná však je potom skutečnost, že po sesbírání určitého množství zlatých penízků a tím samozřejmě i po získání na to navazujícího počtu vámi získaných bodů, tuto schopnost od vás doslova „odkoukají“ i vaši nesmiřitelní nepřátelé a začnou ji téměř dokonale aplikovat i proti vám.

PacMan Portal tedy rozhodně není vůbec žádná stará, tedy archaická vykopávka, není tedy jenom ona již více než třicet let stará klasika, kterou zná snad opravdu už každý z vás, ale je i inspirujícím námětem pro další spousty již obecně známých freeware her, které by chtěly původní otřepané herní téma pomocí něčeho z „gruntu“ inovovat. Ruský autor freeware her, tvořící pod alias „Dj_smart“, vsadil na kooperaci „PacMana“ a „Portalu“ a nejenže se tak „trefil do černého“, ale vytvořil hru, která určitě bude inspirací pro všechny autory freeware her, tím nemyslím další „PacMaany, ale mám na myli zobecnění samotného principu kooperace, tedy spojení dvou, zdánlivě spolu vůbec nesouvisejících her. Zdejší nepřátelští duchové jsou totiž dosti inteligentní, velice promyšleně a chytře vám nadbíhají, většinou v pekelné vzájemné souhře z obou stran, rozhodně nejednají nahodile, či spontánně. Rozhodně byste velice brzy zemřeli, neboť prvotních životů mnoho nemáte, nebýt právě možnosti, vytvářet si v nouzi nové telerporty.

Je tedy možno s určitostí říci, že tato obranná možnost, tedy zmíněné vytváření stále nových teleportů, byla převzata právě z proslaveného „Portalu“. Většina z hráčů si hru určitě pamatuje, utíkáte před duchy, sbíráte potřebné bodíky a domníváte se, že vás nic nechytí. Přece jen ale zcela nečekaně ocitnete v slepé uličce, nebo vám cestu zatarasí krvežízniví duchové. V originálních PacManech by to pro vás znamenalo jistou smrt, ale v „PacMan Portal“ tomu tak není, můžete totiž využít obousměrného teleportu, tedy portálu, který si vytvoříte pomocí speciální zbraně. Tato možnost vám tedy celou situaci ulehčuje, a pokud se naučíte vytvářet portály ve správný čas a na správných místech, bude pro vás hra snadná a určitě si budete chtít navýšit obtížnost. Mimochodem, ty pro vás autor hry nachystal tři, přičemž vám doporučuji začít tou nejlehčí. Základní herní princip tudíž zůstal stejný, v každé z uzavřených úrovní musíte posbírat všechny zlaté penízky, za což získáváte body k dobru, přičemž vás nesmějí polapit pronásledující vás nepřátelé, přišli byste tak o jeden zpočátku vám přidělených životů a po jejich vyčerpání byste definitivně končili.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)