HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Once a Bird - kdysi byla ptákem (free hra)

Once a Bird - kdysi byla ptákem Once a Bird - kdysi byla ptákem Once a Bird - kdysi byla ptákem Once a Bird - kdysi byla ptákem

Pokud patříte mezi ty hráče, kteří v oblasti freeware vyhledávají jen ty velice nápadité, originální a nevydařenější hry, potom vám tady jednu takovou, splňující mnou výše vyjmenovaná kritéria, nabízíme. Jejími autory je sice ne příliš známý autorský tým, tvořící své hry pod názvem „Once Bird“, tato logická hra se zmíněným autorům však dokonale vydařila. V této hře se pustíte do procházení jednotlivými levely, přičemž pohybovat se budete pomocí koule na vystřelovacím řetězu. Vaším hlavním úkolem a dá se říci, že jediným, zato však nesmírně důležitým, bude vždy zlikvidovat všechny barevné kostečky. Naštěstí to zase tak moc obtížné není, neboť postačí, když se jich jen letmo dotknete, ale jak sami zjistíte, ale zase tak zcela jednoduché to tedy není. Hra Bennu vás navíc potěší též výtečným, audiovizuálním zpracováním.

Statut: freeware

Typ: logické

Velikost: 81309 KB

Výrobce: Once a Bird  Web

Zobrazení celkem: 2301

Zobrazení tento měsíc: 1994

Hodnocení oblíbenosti (685x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Starověký Egypt u, to je rozhodně oblast v lidských dějinách, to je vzpomínka na Faraóny, opředená i tajemstvími o vzniku a účelu egyptských pyramid. I tvůrce freeware toto nesmrtelné téma, plné záhad a tajemství, přitahuje autory freeware her, neboť na něj bylo zpracováno již mnoho víceméně vydařených her, z nichž mnohé naleznete i na našem webu. Jednou z nich je tudíž i tato dnešní, skutečně nápaditá a neotřelá freeware hra, kterou vám dnes nabízíme ke stažení, potažmo ale k zahrání. Ve hře vše začíná skutečně velice podivně, tedy výjevem ze starověkého Egypta, což je příběh o mytickém egyptském ptákovi jménem Benny, který byl zabitý kouzlem zlým egyptským bohem Sethem. Naštěstí pro ubohého ptáka Bennyho ale z něj přežije jeho hlava, kterou hodná bohyně Isis přemění poněkud úsměvným způsobem do ocelové koule s řetězem. Bennyho, tedy vlastně vaším úkolem, je tedy nyní dát své tělo do kupy a zabránit bohu Sethovi ve svržení boha Slunce Ra.

Ujměte se tedy malé, ale čilé koule, která dokáže vystřelovat řetěz s hákem, a pomocí něj bořte různobarevné kostky. Sice to budete muset tak trošičku natrénovat, neboť kulička, respektive jí vystřelovaný hák, někdy tak trochu „jančí“, nicméně jde to a zase tak kromobyčejně nesnadné to skutečně není. Kulička, jak již ode mne víte, je totiž převtělená hlava pták Benyho, s využitím kurzorových kláves tedy stačí nasměrovat zaměřovač vystřelovacího řetězu a následně v souladu s fyzikálními zákony, ji rozhoupat a jelikož na ní platí gravitace, trefovat se s ní do různobarevných kostek a tak tyto bořit, tedy likvidovat. Pro tuto činnost zde však platí jedno velmi podstatné, a velice důležité pravidlo, lapidárně vysvětleno, k likvidaci žlutých kostiček je nutné nejdříve kouli smočit ve žlutých plamenech, červených kostek pak v červených plamenech, tedy vždy „obarvit“ kouli v takové barvě ohně, kteroužto barvu kostky hodláte právě zlikvidovat.

„Bennu“ tedy přináší všem hráčům skutečně velice působivou variaci na tradiční logickou arkádu, obohacenou hrátkami, vycházejícími ze skutečných, tedy platných fyzikálních zákonů, čímž velice kladně a působivě obohacuje tento oblíbený herní žánr, dá se říci, že jej natáčí zcela jiným směrem, zkrátka a dobře jej inovuje. Hledáte-li tedy vskutku neotřelou a chytrou zábavu na několik desítek minut, potom tato hra je pro vás doslova, jako „ušitá na míru“. Ztvárnění všech levelů, přestože zpočátku se může jevit jako příliš jednoduché, se s postupem ve hře do vyšších levelů přenáší stále výše až dále do božských výšin, což je velice působiví a efektní. „Bennu“ je tudíž až neuvěřitelně zábavným mixem logického myšlení při dodržení arkádové hratelnosti, ani laťka obtížnosti není nastavena nikterak vysoko. Protože vás navíc rozhodně i zaujme také velice kvalitním a originálním audio vizuálním zpracováním, nezbývá mi nic jiného, než autory hry za hru pochválit a vám, hráčům, ji vřele doporučit.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)