HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Knockdown – postavte tvrz, pak zaútočte (free hra)

Knockdown – postavte tvrz, pak zaútočte Knockdown – postavte tvrz, pak zaútočte Knockdown – postavte tvrz, pak zaútočte Knockdown – postavte tvrz, pak zaútočte

Skutečně velice originálním, napínavým a chytlavým způsobem zpracovaná dnešní hra, nazvaná jejími výrobci vskutku příznačným názvem „Knockdown“, rozhodně zaujme všechny příznivce logických her. Jedná se o chytrou a zábavnou hru, v níž střídavě budujete svoji vlastní tvrz, abyste po jejím postavení do předem stanovené výšky a do co nejstabilnějšího stavu, vzápětí zaútočili na soupeřovu tvrz a zlikvidovali ji dříve, než tento bezezbytku zničí vaši pracně vybudovanou tvrz. Lapidárně řečeno, vždy v první části budujete, ve druhé ničíte a likvidujete, což ovšem předpokládá, že si vše předem řádně promyslíte. Pokud prohrajete, budete si muset prohraný level znovu zopakovat, jestliže však vyhrajete, zapište se v mezihře do hry svým jménem a poté můžete začít zkoušet vlastní štěstí v následujícím, vždy již obtížnějším, levelu.

Statut: freeware

Typ: logické

Velikost: 2590 KB

Výrobce: Centauri Production  Web

Zobrazení celkem: 2352

Zobrazení tento měsíc: 1953

Hodnocení oblíbenosti (753x):

0%   25%   50%   75%   100%  
61%

Škoda je ale toho, že hra nemá příběh, více však může vadit absence jakýchkoliv zvuků, postrádat můžete doprovodnou hudbu a nabídnutých celkových dvacet levelů rovněž není žádní veliká sláva. Jinak velice zábavná a dobře promyšlená hra, tudíž rozhodně není zábavou na dlouhou dobu, pokud totiž přijdete hře na kloub a vychytáte potřebné „fígly“, lze hru odehrát z a několik desítek minut, rozhodně ne déle, než za jednu hodinu. Může se ale stát, že s postupem do vyšších kol propadnete do stereotypu, ale tím se nenechejte odradit, neboť hra skutečně za plné dohrání stojí. Ostatně, odehrané vyhrané levely již zůstávají ve hře trvale zpřístupněny, takže pokud si chcete oddechnout, po vypnutí hry a při jejím novém spuštění, můžete začít hrát již od posledního vyhraného levelu.

Hra je dobře hratelná, obtížnost hry je vskutku velmi nepatrná, lze říci, že zcela zanedbatelná, šlechtí ji originální zábavnost a naprostá nenáročnost. Samotná hra tudíž, jak jsem již zmínila výše, sestává ze dvou fází. V první části hry si vždy ve velice jednoduchém a dobře srozumitelném herním editoru, vy budujete svoji vlastní tvrz z nabídnutých různých částic, ve druhé fázi hry se snažíte nepříteli tu jeho tvrz zlikvidovat dříve, než se mu podaří zbortit tu vámi vybudovanou. O průběhu souboje jsou vám podávány průběžně informace, takže stále víte, kolik částic soupeřovy tvrze ještě musíte smést z podstavce. Jedná se tedy o skutečně velice přehledný a jednoduchý herní koncept, který určitě dokážou zvládnout i naprostí začátečníci, dokonce i malé děti, kterým taktéž mohu tuto hru vřele doporučit. Malý problém se může ale nacházet již v první, tedy stavitelské části. Vždy máte k dispozici pro postavení vaší tvrze pouze předem pevně stanovený počet kvádrů, nebo i kolmých, či vodorovných trámků, z kterých je třeba postavit co nejstabilnější tvrz do předepsané výšky, poté vám hra nabídne přejít do druhé, tedy soubojové části hry.

V druhé, tedy destruktivní části hry pak teprve potom přichází ta pravá zábava. Pomocí různých typů střel je nutno nepřátelskou tvrz doslova smést z podstavce a to do poslední částice. Celý vlastní souboj se totiž odehrává na dvou, na tryskových motorech se vznášejících ostrůvcích, přičemž vítězem se stává ten z vás, kterému se jako prvnímu podaří všechny kousky nepřátelské tvrz i smést z ostrůvku dolů. Někdy to může být skutečně až velice snadné, může se vám to mnohdy podařit jediným přesným výstřelem, zpravidla se však bude jednat o dobrodružný a napínavý souboj, jehož vítěze je skutečně hodně těžké předvídat. Ve střelbě se tedy střídáte s nepřítelem, vaši střelbu ovládáte vy, soupeřovu naopak sám váš počítač, nepodceňujte ho však, je to soupeř chytrý a velice nebezpečný. Účinnost a průbojnost vaší střelby je potom ovlivňována přesností nastavení jejího směru a razance, přičemž mimo obyčejných balvanů můžete metat též mnohem těžší a tedy i razantnější postavičky, dojde i na tříštivou super bombu, jejíž střepiny se po výbuch rozletí do všech stran a nadělají na soupeřově tvrzi pěknou paseku.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)