HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Hiba Ninja - dobrodružné putování Ninji (free hra)

Hiba Ninja - dobrodružné putování Ninji Hiba Ninja - dobrodružné putování Ninji Hiba Ninja - dobrodružné putování Ninji Hiba Ninja - dobrodružné putování Ninji

Hlavním problémem, který se bohužel táhne celou hrou, jako příslovečná červená nit přes celou hru, je samotný způsob Ninjova pohybu. Klasické hopsací plošinky jsou od sebe až neobvykle vzdáleny, nebo jsou plné, což je ještě horší, samá smrtící nástraha. Je tedy jediná možnost, nejdříve se pořádně rozběhnout a teprve potom s rozvahou skočit. Další obtížnou specialitou je překonávání kolmých stěn, kdy je nutné se jako artista odrážet ze stěny na protější stěnu, což však ani zdaleka není ještě všechno. Často se s Ninjou musíte doslova prosoukat soutěskami tak, že se rozběhnete a sklouznutím po kolenou se prosmýknout úzkou štěrbinou. Ve hře nejsou hlavní překážkou živí nepřátelé, ale nástrahy v podobě vystřelujících šípů, či vysouvajících se ostrých hrotů. Váš hrdina má jenom jeden život, poté se vrací zpět na předchozí uložení.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 83812 KB

Výrobce: Games Academy  Web

Zobrazení celkem: 2344

Zobrazení tento měsíc: 1922

Hodnocení oblíbenosti (792x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Takový statečný Ninja tudíž musí být velice odvážný a také pohyblivý. S těmito vlastnostmi se tedy budete muset „prokousat“ a přitom si poradit s celou řadou velice nebezpečných nástrah, abyste ho dostali co možná v nejkratším čase, až do samotného cíle, což je váš jediný, zato však velice důležitý úkol, o nic jiného skutečně ve hře již nejde. Jedna chybička, jedny špatně přeskočené hroty, nedoskočení na protější plošinku a vámi ovládaný Ninja „zhebne“. Jedná se tedy o „hopsačku“ s Ninjou v hlavní roli, ovládejte tudíž jeho pohyb přes nespočetné překážky a snažte se ho dovést do cíle. Jak si to tak poběžíte cestou necestou, musíte přeskakovat množství výsuvných ostrých hrotů, propadlišť a propastí, hopsat mezi stěnami a pohybovat se přes úzké prostory. Výhodou je, že běh neprobíhá zcela automaticky, takže si můžete veškeré způsoby skoků dobře promyslet. Nevýhodou je ovšem to, že jedna chyba vás vrací k poslednímu automatickému uložení. Tyto jsou ve velké většině rozmístěny velice, ale i tak některé lokace a úseky vám dají pořádně zabrat. Není zřejmě překvapením, že výskyt obtížných lokací se zvyšuje s postupem ve hře, těšit se můžete i na velice nepříjemná překvapení v podobě pastí a pastiček. Jediná cesta k plnému vítězství je dána vaší rychlostí, přesném skákaní a v notné dávce trpělivosti.

Jedná se tedy o klasickou dvourozměrnou plošinovku, která nic neobvyklého nenabízí a hraje se na již dobře známých standardech. Nečekejte tudíž vůbec nic převratného, žádného velikého překvapení se nedočkáte, ale i tak se rozhodně dobře pobavíte. Čeká na vás spousta skákání, vyhýbání se překážkám a nepředvídaným nástrahám a pastím, zkrátka vše, na co jste ze všech druhů plošinovek již celou dobu zvyklí. Freeware „Hiba Ninja“ tedy ve skutečnosti pouze kompletuje všechny možné a známe prvky do jediného celku, avšak skutečně s citem a velice rozumně, což z ní v komplexu činí natolik příjemnou záležitostí, potom hru nelze poplivat. Navíc nebudete připraveni ani o typické schopnosti hlavního hrdiny, mezi něž patří velice efektivní skoky po strmých zdech, rychlé skluzy, jimiž se prosmýknete pod bariérou a samozřejmě předlouhé skoky přes nastražené pasti a pastičky. Pokud se v těchto věcech doslova „vyžíváte!, potom je hra pro vás jakoby „ušitá přesně na míru“. Ovšem, zalíbí se i všem příznivcům tradičních plošinovek, mám na mysli samotnou hratelností, tak i líbivým grafickým kabátkem, to ovšem předvídat nemohu.

Hra „Hiba Ninja“ od vás však vyžaduje maximální soustředěnost na ovládání, což trochu komplikuje fakt, že některé překážky se objevují až na poslední chvíli, takže mnohdy se můžete cítit jako zaskočeni. Potíže s pohybem se vám hra ale snaží vynahradit svým dokonalým technickým provedením, navíc i po grafické stránce je hra velice pohledná. Pohyb je doprovázený řadou hezkých animací, které však ne tak docela kopírují vaše ovládání, takže výsledek vyhlíží tak, jako kdybyste s Ninjou soustavně prováděli podivné prostocviky. „Hiba Ninja“ je tudíž ve své podstatě vskutku „pouze“ klasická plošinovka, která se však zcela soustředí na hlavní herní postavu, což ovšem není vůbec na škodu, za vyzkoušení rozhodně stojí. Navíc můžete hrát i opakovaně a snažit se soustavně zkracovat čas, za který s Ninjou doběhnete až do kýženého cíle.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)