HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Shifter – muž mnoha tváří (free hra)

Shifter – muž mnoha tváříShifter – muž mnoha tváříShifter – muž mnoha tváříShifter – muž mnoha tváří

Dnešní adventura má velice zajímavý námět, jedná se o svižné a navíc o velice inteligentně zpracované dílko, i když by se jí dalo vytknout až příliš statické ztvárnění, které však svůj účel do puntíku plní. Navíc je až příliš krátká, ale tato skutečnost ji vůbec neubírá na kvalitě, neboť hlavní hrdina vyniká tím, že dokáže v případě potřeby přeměňovat svůj vlastní vzhled, což jsme tady skutečně ještě neměli. Představ, že se někdo takto může přeměňovat a měnit svoji vlastní podobu, by byla ve skutečnosti hodně děsivá, ale v této adventuře působí velice zábavně. Nápad to ale není tak zcela nový, takové postavy, i když neskutečné, se totiž objevují v různých mýtech a pověstech, v Německu byl nazýván „Doppelgängerem“, ve Skandinávii sdílel mnoha názvů, nejznámějších a nejčastěji používaným názvem pro něj byl „Vardøger”.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 16459 KB

Výrobce: Jennifer Klement  Web

Zobrazení celkem: 2419

Zobrazení tento měsíc: 1958

Hodnocení oblíbenosti (864x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Známou takovou postavou, i když rovněž pouze mytickou, byl potom ve Finsku poděs „Etiäinen“, v jiných mytologiích, zejména v římských a řeckých, pak představoval tuto postavu se zmíněnými vlastnostmi polobůh, nazývaný krátce „K“, v dnešní vám předkládané adventuře je to tedy „Shifter“. Teď, když jsme si vysvětlili v krátkosti pozadí vlastního příběhu této inteligentní adventury, vraťme se tudíž k obsahu dnešní krátké adventury s hlavním hrdinou jménem „Shifter“, který tedy, jako výše uvedení podobní národní hrdinové, dokážou v případě naléhavé potřeby, tedy nemohou-li se někam ve vlastní podobě dostat, změnit svoji podobu, oklamat své okolí a projít i tam, kam by se jinak bez použití násilí nikdy nedostali.

„Shifter“ nakonec není v této hře vůbec žádná nestvůra, je to jen člověk s poněkud zvláštní a výjimečnou schopností a vlastností, který však ani zdaleka nechce nikomu ubližovat, tak tedy hlavního hrdiny nadále vnímejte. Je to ve skutečnosti vcelku nenápadný chlapík, který se potřebuje dostat ven z neskutečného, mystického, středověkého města, což ovšem není vůbec tak jednoduché, jak by se mohlo jevit na první pohled. Venku totiž zuří válečná vřava a nekompromisní stráže tak proto nikoho ven nepouštějí, ledaže by dotyčný byl povolán do služby. Váš hlavní hrdina hry je ale odhodlán pro svoji vlastní svobodu udělat cokoliv. Tedy abych to uvedla na správnou míru, vlastně jste to vy samotní, jste to vy, kdo musíte udělat i zdánlivě nemožné. Navíc je téměř až neuvěřitelné, že lze vytvořit dobrou adventura jen v tak málo lokacích.

Celá hra se ve své zmíněné, velice jednoduché podstatě, totiž odehrává pouze ve dvou lokacích, mezi kterýmiž je nutné se přepínat, a to navíc na den, nebo na noc. Na tomto skutečně fantastickém jevišti se potom nachází několik různých postav, se kterými musíte rozmlouvat a ve které mluvit a ve které se musíte v případě nutnosti změnit, což ale není tak docela jednoduché. K tomu, aby „Shifter“ na sebe převzal něčí podobu, musí dotyčnou osobu zcela zevrubně prozkoumat a poznat a hráč tak při přeměně vždy musí odpovědět na několik, naštětí ne moc složitých otázek, a tak získat potřebné znalosti a vědomosti o „zpovídané“ postavě, neboť nikdo vám však o sobě dobrovolně neřekne nic přímo, mnohem často ani svoje vlastní jméno, musíte to tudíž z každého doslova „vydolovat“. Je tedy vaším úkolem sugestivně a cílevědomě „vyzpovídat“ různé postavy, aby vám o sobě, nebo o jiných postavách něco prozradily, vy pak si získané poznatky utřídili a spojili je do informačního celku. Teprve poté, co tyto takto získané informace si v hlavě uspořádáte, můžete se změnit a takto postupovat stále dále, abyste se dopracovali ke kýženému opuštění města, v němž jste uvízli.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)