HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Kulivočko - klučina, zachraňující svět (free hra)

Kulivočko - klučina, zachraňující svět  Kulivočko - klučina, zachraňující svět  Kulivočko - klučina, zachraňující svět  Kulivočko - klučina, zachraňující svět

V příběhu této české vydařené adventury, budete sledovat osudy malého chlapce s legračním, avšak nesmírně přiléhavým názvem, Kulivočko. Tento odvážný hrdina, který opouští budovu sirotčince, aby poznal jeho vlastní původ, a odhalil minulost svých předků, je pevně odhodlán celé věci přijít na kloub. V doprovodu ducha svého mrtvého dědečka se tudíž vydává za dobrodružstvím, aby především nalezl a zachránil starodávný artefakt, který jeho dědeček kdysi ukryl. Na své výpravě za artefaktem potkává draky obry, trpaslíky a skřítky, přičemž se ale dostává do velikých svízelí. Brzy mu začíná být jasné, že jeho kroky zamíří jinam, než si to sám představoval, a zjistí, že není jediný, kdo po artefaktu pátrá a chce se ho zmocnit. Jedná se o zábavnou hru, plnou logických úkolů, zabalenou do luxusního, grafického kabátku.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 248808 KB

Výrobce: Fat Funky  Web

Zobrazení celkem: 4659

Zobrazení tento měsíc: 3912

Hodnocení oblíbenosti (934x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Původně měl být Kulivočko podle plánů autorů hry standardně velice dlouhou hrou, avšak nakonec z těchto monstrózních plánů sešlo a autoři této hry se raději „drželi“ více při zemi. Konečná verze hry byla nakonec rozdělena na šest samostatných, ale kratších epizod, které začaly vycházet postupně tři měsíce po sobě. Samotný způsob zpracování, tedy jeho model, je na české poměry bezesporu zcela originálním počinem. Autoři hry původně hru chtěli prodávat přes některé slevové servery, kde byly k dispozici za poloviční cenu, nakonec se však spokojili s „málem“ a hru uvolnili jako freeware, což byla ovšem příležitost pro náš server Herní Svět, nabídnout ji vám k zahrání. Nutno předem říci, že i když se jedná o pohádkový příběh, určitě si na hře smlsnou i dospělí a zkušení hráči, neboť se jedná skutečně o dílo velkolepé, i když zase ne nikterak dlouhé, za zahrání rozhodně stojí. Ostatně, dobrých adventur není nikdy dost a ty české a navíc vydařené, abychom hledali jako jehlu v kupce sena.

Ona to vlastně vůbec není celá hra, ale její první epizoda. Čeští autoři hry, tedy „Studio Fat Funky“, totiž prozatím uvolnilo první epizodu zmíněné série volně ke stažení, takže pohádkový svět české vynikající, profesionálním způsobem nádherně zpracované adventury, respektive její první epizody, ve stylu „point and click“ „Kulivočko“, vám tedy zde nabízíme ke stažení, potažmo ovšem především k zahrání a pobavení, zcela zdarma. Předkládáme vám zde tudíž přímo skvělý tip na herní večer s vaší partnerkou, nebo zcela chytlavou zábavu pro vás a vaše děti. Je tedy velice příznačné, že nejen pro nadšence a milovníky příběhů „Harry Pottera“, nebo „Pána prstenů“, se i zde je pro vás připravena cesta velkých hrdinů v graficky nádherně zpracovaném pohádkovém světě, v němž se utkáte se s čaroději, draky, trpaslíky a dalšími bájnými postavičkami, a k tomu ještě poznáte první členy vaší družiny, která se nebojácně postaví po boku vedle vás na cestě za záchranou pohádkové říše. Nikdo však netuší, odkud očekávané zlo přijde, kromě kouzelného dědečka, který se vrací do světa po smrti, a snažně vás prosí o pomoc.

Kulivočko je kromě pojmenování titulu hry, ovšem také jméno jeho hlavního hrdiny. Tento mladý chlapec se nejprve s pomocí tajemného Kouzelného dědečka dostane ze sirotčince, kde strávil celý svůj dosavadní život, aby se posléze vydal na strastiplnou cestu za záchranou celého pohádkového království a zda se mu to vůbec podaří, to není napsáno „ve hvězdách“, ale záleží to na vašem smyslu pro správné logické uvažování. Kulivočko je tedy po herní stránce klasickým zástupcem žánru „point and cklick adventur“, takže byste především neměli zanedbávat pozorný průzkum všech lokací, neboť nikdy nevíte, kde narazíte na předmět, který se vám zrovna bude hodit a jehož získání je nutné pro další úspěšný postup ve hře. Herní obtížnost je na obstojné úrovni, což znamená, že se nemusíte obávat žádných zdlouhavých „zákysů“ delších záseků, na druhou stranu ale budete muset mnohdy také přemýšlet, co, kde, jak a proč, musíte něco udělat. Mezi nejsilnější stránku tohoto herního počinu patří bezesporu jeho audiovizuální zpracování. Rušně kreslené lokace jsou plné i těch nejmenších detailů, a společně s příjemným hudebním doprovodem, pak navozují nádhernou pohádkovou atmosféru, která vás dokáže spolehlivě uchvátit a zaujmout až do samotného konce.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)