HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Epic Invenor - impozantní vynálezce (free hra)

Epic Invenor - impozantní vynálezceEpic Invenor - impozantní vynálezceEpic Invenor - impozantní vynálezceEpic Invenor - impozantní vynálezce

Znalci freeware a zkušení hráči mi jistě potvrdí, že dnešní freeware hra, s dramatickým názvem „Epic Inventor“, je bezesporu jakýmsi klonem rovněž dobře známé hry „Terrarie“. Přes tuto skutečnost se jeví „Epic Invenor“ jako hra přitažlivá a jejími autory skutečně promyšlená do posledního detailu. Jedná se o zábavnou hru s charakteristickými prvky RPG, navíc hráči nabízí poměrně vysoko vyváženou porci hratelnosti pro jednoho a dokonce i pro více hráčů, kteří požadují freeware hru, která se jim hned tak honem neomrzí. Hrací vět je velice rozsáhlý a svými možnostmi i rozsahem určitě potěší každého správného dobrodruha. Autoři do hry zabudovali i rozmanité nepřátele, takže neustále narážíte na jiné a nové protivníky, takže se střetnete popřípadě s hady, pásovci, prasátky, ptáky, též s krvelačnými monstry.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 63923 KB

Výrobce: Pixel Prone   Web

Zobrazení celkem: 2250

Zobrazení tento měsíc: 1885

Hodnocení oblíbenosti (670x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

V „Epic Inventoru“ setedy budete pohybovat po dvourozměrné krajině, likvidovat bestie a příšery, získávat nové zkušenosti a dovednosti, přecházet pak i do nových lokací. Musíte vyhledávat suroviny pro výrobu různých užitečných předmětů, které potom skutečně vyrábíte a mezi sebou kombinujete. Vše je tedy založeno především na průzkumu nových krajin a rozlehlých oblastí, už ne na možnostech prokopat se kamkoliv odkudkoliv Samotný fakt, že všechny podzemní chodby a tunely jsou přednastaveny, neboť nelze prokopávat vlastní, hru rozhodně ve srovnání s jejími předchozími klony, notně ochuzuje, proto tedy veškeré prostředí vypadá a funguje stejně. Sem tam se dá natrefit na náhodně generované nepřítele, ale to je jen malé zpestření. Terén je přednastaven a není možné ho vaší vlastní činností nijak výrazně změnit. Stejně tak suroviny se nezískávají tak, že používáte jednotlivé nástroje na prostředí, ale jenom tak, že držíte klávesu pro sběr a postava poté sama věc sebere. Místo aktivního sběru surovin tak jen přijdete k hromádce kamení, zmáčknete a držíte klávesu pro sběr a měřič vám odpočítává, jak dlouho sběr potrvá. Je to sice poměrně statické, ale zároveň docela zajímavé řešení.

Proti této hře může mít určitá část hráčů dokonce výhrady, neboť některé prvky jsou doslova „postaveny na hlavu“, domnívám se tedy, že se nad nimi autoři hry dostatečně nezamysleli. Na druhé straně nutno autorům přiznat, že jiné prvky a atributy jsou přímo skvělé a rozhodně hráče přímo nadchnou. Zde jako příklad mohu uvést zasazení do hry velice čiperného robotka. Na začátku si zvolte jméno vaší postavy i název robotka, kterého potom můžete kdykoliv v případě potřeby přivolat na scénu kliknutím na klávesu „R“, přičemž i jeho vlastnosti a dovednosti lze s postupem času neustále vylepšovat, navíc ho lze využít i jako dopravní prostředek. Můžete se tak potom pohybovat v lokacích podstatně rychleji a svým nepřátelům tak rychle „zdrhnout“. Kromě toho dokáže robotek skákat do podstatně větší výšky, než vy jako hlavní hrdina hry, abyste po čase sami zjistili, že tento železný prcek dokáže dokonce i poletovat.

Posledně popisovaná vlastnost robotka, tedy jeho umění létat, není však v žádném případě pouze samoúčelná, neboť jen takto se dostanete do některých podzemních chodeb a jeskyněk, jen ho musíte vždy napřed přivolat. Ale autoři hry pamatovali i na vaši postavičku, časem získáte i boty, které vás po odrazu vynesou až třikrát výš, nežli byste vyskočili bez nich, dokonce si vylepšíte vaší postavu připnutím padáku. Hra je tedy přímo fascinující, až úchvatné RPG-čko, s prvky „real-time“ strategie, viděné z bočního pohledu, hrát lze jak singl, tak i multiplayer. „Epic Inventor“ navíc vyniká vskutku přímo skvělou retro grafikou, ve které se autorům podařilo dokonale ztvárnit postavičku vašeho pomocníka robotka, ale i všech okolo pobíhající zvířátek a jiných postaviček. Některé z nich jsou velice nebezpečné, takže se jich preventivně raději zbavte klackem, který máte rovněž k dispozici. Pokud tudíž máte v oblibě herní žánr RPG, pak byste si tuto hru neměli rozhodně nechat ujít.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)