HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Sphere – kouzelná kulička (free hra)

Sphere – kouzelná kulička Sphere – kouzelná kulička Sphere – kouzelná kulička Sphere – kouzelná kulička

Tato hra se může pyšnit vskutku velice originálním nápadem, kdy jde ve skutečnosti o velmi zábavné hrátky s kuličkou, která ctí fyzikální zákony, tak jak je znáte ze všedního života. Určitě je hodně zajímavé si sami porovnat, kolik různých variant na logickou hru, lze zpracovat a v tomto případě navíc s nevšedním námětem. Jistě jste hráli již více her, v nichž jste museli zápasit s přesouváním pomocí změny času, bourat kostičky a otevírat portály, abyste postoupili ve hře vždy o něco dále. Tady je ovšem postupovým klíčem na první pohled docela obyčejná kulička, která zastupuje všechny jiné, mnou zmíněné postupové klíče z jiných her. Hrát budete z tak zvaného pohledu „first-person“, tedy „z pohledu první osoby“ a věřte mi, že se bude jednat skutečně o skvělou, neotřelou, a dovoluji si tvrdit, i o neobyčejně chytlavou zábavu.

Statut: freeware

Typ: logické

Velikost: 144248 KB

Výrobce: Team Sphere  Web

Zobrazení celkem: 2657

Zobrazení tento měsíc: 2111

Hodnocení oblíbenosti (718x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Hra „Sphere“ je skutečně zpracována tou nejmodernější technikou, tedy v Enginu nazývaném Unity“, který po několikeré unifikaci a modernizaci, včetně nových aktualizací, slouží všem autorům k vytváření 3D freeware, tedy trojrozměrných plných her, což je ovšem i na této hře na první pohled zřejmé. Technické zpracování hry je tudíž skutečně na potřebné výši, což se týká i její grafiky, která je sice pro oko jednoduchá, pro někoho snad i poněkud strohá, ale co je nejdůležitější, svůj účel plní v plném rozsahu a je vemlouvavá a líbivá. Jak jsem již zmínila výše, k dispozici budete mít předmět, svým tvarem hodně připomínající jakousi podivnou, skotačivou kuličku, která má až neuvěřitelné schopnosti a vlastnosti. Kulička je totiž jakoby nabita nějakou záhadnou silou a získává postupně spousty velice podivné vlastnosti. Je totiž schopná se nejenom odrážet a skákat, přičemž následně, jakmile vyznačí svým pohybem ve vzduchu dráhu, můžete pomocí druhého tlačítka vaší počítačové myši, touto naznačenou dráhou jakoby proletět.

Lze tedy tímto způsobem přesně okopírovat dráhu letu vystřelené kuličky a překonávat tak nejen propasti a plošinky, ale dokonce i přeskakovat zdi a stěny. Dráha jednou takto vámi označená se dá používat i vícekrát, a to na jiných místech, takže lehce dochází k překonání i na první pohled velice rozsáhlých a dlouhých propastí. Stačí pouze ponechat kuličku několikrát přeskákat z jednoho konce každé chodby na druhý, naznačit popsaným způsobem dráhu, kterou chcete, aby kulička absolvovala, a poté kuličku rozpohybovat, přeskočit přes propast a nechat se zlehounka přenést na druhou stranu do bezpečí. Při této manipulaci s kuličkou totiž platí fyzikální zákony stejně tak, jak je můžete uplatňovat ve skutečném životě, pokud jste tedy dávali pozor ve škole při výuce fyziky, neměl by to pro vás být ani ten nejmenší problém své znalosti i zkušenost z fyziky uplatnit ani v této hře.

Když už se vám ale byť jen nechtěně stane, že se netrefíte na post, kam jste se chtěli dostat a spadnete dolů do nějaké té tmavé díry, hra naštěstí disponuje body, které jsou skutečně umístěny v kratších vzdálenostech, takže se po takovém nechtěném „držkopádu“ ihned objevíte na začátku propasti, do které jste nechtíc „zahučeli“ a můžete tak opakovat do omrzení pokus o přenesení se přes propast, dokud se vám to skutečně nepodaří. Toto vše, co vám tady popisuji, a navíc i s velkým vkusem zvolená, velice příjemná hudba na piáno, dodává hře obdivuhodnou herní atmosféru, ve které není vůbec žádný problém s frustrací a prostor pro stres. Snad je jenom tak trochu na škodu, že hra je až dosti nepříjemně krátká, jen jí stačíte přijít tak říkajíc „na chuť“, a s nelibostí zjistíte, že jste na konci.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)