HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Europa Concept - na podivné planetě (free hra)

Europa Concept - na podivné planetě Europa Concept - na podivné planetě Europa Concept - na podivné planetě Europa Concept - na podivné planetě

Když napsal Jules Verne jeden ze svých vědecko-fantastických románů „Cesta ze Země na Měsíc“, nebo jeho pokračování „Okolo Měsíce“ v letech 1865 – 1870, jistě vůbec netušil, že se jeho touha po prozkoumávání Vesmíru jednou splní. I když se v těchto jeho románech dopustil mnoha technických chyb, které mu mnohem později byly vytýkány, přesto je nutné i dnes, tedy s odstupem doby, před jeho fantazií smeknout. Dobytí Měsíce se pro lidstvo stalo již minulostí a dnes se již uvažuje o to, jak například osídlit Mars, což ovšem za dnešních technických podmínek lidstva, je stále ještě jen utopií. Tato skutečnost však nezabránila autorům dnešní hry umístit její děj na vzdálenou planetu, kterou nazvali „Europa“. Stanou se tedy autoři této freeware proroky, jakým byl ve své době Jules Verne? Tehdy se jemu také vůbec nevěřilo.

Statut: freeware

Typ: akční

Velikost: 117384 KB

Výrobce: Quick Fingres  Web

Zobrazení celkem: 4374

Zobrazení tento měsíc: 3193

Hodnocení oblíbenosti (958x):

0%   25%   50%   75%   100%  
66%

Ve vědecko-fantastických románech Julese Vernea všechny lety na Měsíc skončily vždy šťastně, klidný bezproblémový start a šťastný návrat zpět na matičku Zemi. Z praxe ale víme, že dobývání kosmu lidstvem sebou přinášelo i řadu neúspěchů, a to i oběti na lidských životech, ne vždy všechno probíhalo tak docela hladce a bez problémů. Autoři této dnešní hry pak byli z tohoto pohledu mnohem prozaičtější, tedy pesimističtější. Vycházeli zřejmě z presumpce, že především velkolepé kosmické plány často končí katastrofou. Jako jediný z vícečlenné posádky pozemské vesmírné lodi jste po přistání na planetě Europa, která je jedním z Jupiterových měsíců, totiž přežili a ocitáte se tak v tomto nehostinném prostředí jako „sám voják v poli“. Navíc jste ještě ke všemu přišli o veškeré vaše vybavení a podpůrnou techniku, což vám opravdu velké šance na přežití nedává.

Určitě jste si na první pohled všimli, že planeta Europa nevyhlíží zase tak špatně, i když zrovna tato planeta nebyla původně vaším cílem, neboť při prvním pokusu o dlouhý meziplanetární let se něco nepříjemně zvrtlo. No co naděláte, jste prostě tam, kam jste nechtěli, ale musíte se s tím smířit a hlavně za každou cenu přežít, vždyť sami dobře víte, že naděje a víra jsou základními atributy úspěchu. Samotná hra je potom po technické stránce naprosto dokonalá, co vás hned zaujme, je velice věrohodným způsobem její grafické zpracování, není náročná, ani přehnaně obtížná, šťastnou ruku měli autoři i při výběru doprovodné hudby. Hra je prezentována jako akční střílečka, ale jde v ní především o jakýsi pečlivý průzkum, i když na střílení, sice až po nějaké delší době, přece jen rovněž dojde.

Co je ale nejdůležitější, je skutečnost, že vaším úkolem je prozkoumávat povrch planety, hledat nové lokace a bádat po vašich možnostech, takže se vydejte do pátrání a začněte s prohledáváním trosek vaší ztroskotané kosmické lodi, tak naleznete větší množství důležitých a užitečných předmětů, bez kterých byste se nadále neobešli. Mezi nimi naleznete hromady železného harampádí, ale hlavně potraviny a tolik k životu potřebný kyslík, samozřejmě i nezbytnou vodu, důležité pro vaše přežití bude nalézt i elektronické deníky, skýtající vám po jejich přečtení řadu pro vaše přežití potřebných informací. Později získáte i pušku, a pokud opravíte i pomocného robotka, získáte dalšího schopného pomocníka, který sám dokáže vyrábět munici, pohonné hmoty, vyrobí vám i čtyřkolku, takže vaše mobilita se podstatně navýší. V podstatě tedy jde ve hře jen o průzkum této Jupiterovy planety, žádný další příběh se nekoná, což je ovšem veliká škoda, zdá se, že autoři „nedotáhli“ hru do konce.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)