HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Hit Block - zablokovaná kulička (free hra)

Hit Block - zablokovaná kuličkaHit Block - zablokovaná kuličkaHit Block - zablokovaná kuličkaHit Block - zablokovaná kulička

Jedná se o logickou, velice zajímavou a chytlavou hru, která určitě mnohým z vás připomene už velice dobře známé hry na téma „Arkanoid“. Ve hře totiž budete opět ovládat kuličku, tentokrát však na úplně jiném principu, i když i zde bude kulička likvidovat různobarevné kostičky. Na první letmý pohled může hra skutečně vyhlížet jako již dávno zprofanovaný „Arkanoid“, neboť má k němu skutečně velice blízko. Opět zde totiž hraje hlavní roli kulička, ale jenom ji neusměrňujete pálkou, ale rovnou kurzorovými klávesami, které si lze dle vlastních požadavků přestavět tak, aby vám hraní co nejlépe vyhovovalo. Hrací pole tvoří barevné kostky, a jak už asi víte, vaším úkolem je všechny zlikvidovat, avšak příslušnou barevnou kostku může zničit jen kulička stejné barvy, autoři však vložili do hry zvláštní kostky, které barvu kuličky přepínají.

Statut: freeware

Typ: logické

Velikost: 1562 KB

Výrobce: Georg Rottensteiner  Web

Zobrazení celkem: 2773

Zobrazení tento měsíc: 2205

Hodnocení oblíbenosti (806x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Zmíněných zvláštních kostek, označených bílou hvězdičkou, je ve hře ale mnohem víc a jejich různorodost rozhoduje o tom, zda je hra tohoto typu zábavná, nebo nikoliv. Autoři na nich nešetřili, takže zde mimo vražedné kostky s lebkou najdete taktéž kostky posouvací a nerozbitné, jednosměrné, průchozí pro určitou barvu, kostky ve funkci klíčů, dokonce i a zámků a mnohé další. Samotná různorodost zmíněných kostek by ovšem byla zcela k ničemu, kdyby byly nahodile poskládány, nebo ještě hůře, některé totiž vůbec nelze zbořit, protože přístup k nim je na první pohled zcela zablokován. Zpracování všech lokací ve hře je však až neuvěřitelně vydařený. K dispozici jich máte téměř stovku, členěné podle obtížnosti, k dispozici jsou i předělávky levelů. Autoři kromě toho navíc vyhlásili soutěž o nejatraktivněji zpracovanou novou lokaci, takže pokud si najdete jejich domovské stránky, můžete si stáhnout další variace.

Lokace v jednotlivých obtížnostech bohužel nemůžete libovolně procházet, nebo přeskakovat a musíte je postupně odemykat tak, že odehrajete úspěšně předcházející kol. V každém kole je stanoven počet bonusových bodů, který postupně ubývá, jinak ovšem časově splnění úkolů každého kola omezeno není. Hratelnost je skutečně přímo skvělá, což zajišťuje nejen veliká spousta levelů, ale i jejich různorodost. Garantuji vám, že v žádném případě nenaleznete dvě stejná kola, navíc v každém musíte vymyslet zcela jiný postup, což znamená buďto odhalit nějakou záludnost v podobě sledu bouraných kostek, správné načasování, nebo kromobyčejné zručnosti v ovládání kuličky při velice častých změnách směru jejího automatického. Hra „HitBlock“ tedy patří mezi vůbec nejlepší volně šiřitelné klony klasické arkády z dnes již zastaralých osmibitových počítačů. Její německý autor se zcela jednoznačně a viditelně soustředil na dva atributy, moderní audiovizuální zpracování a jen na tak hned nevídaný počet levelů. Nutno ovšem uznat, že se mu to povedlo naprosto dokonale, hra je bezpochyby jedním z nejlépe vypadajících jí podobných klonů, zároveň pak potěší a zaujme i velice dlouhou herní dobou.

K dispozici vám jsou sledy lehkých, středních, ale i těžkých úrovní, či originální sada pětadvaceti levelů z původního „Crillionu“. Vaším úkolem je pokaždé zlikvidovat všechny barevné kostky vlastní kuličkou, která se zcela automaticky pohybuje nahoru a dolů, avšak lze měnit pouze její horizontální směr. Předpokladem k dovršení vašeho úspěchu je narážení do stejně barevných kostek, přesné a taktické přebarvování kuličky, vyhýbání se kostkám s lebkou a využívání specialit všech teleportů, bran, výbušnin, nebo také jiných, pohyblivých kostek. Hra vám nabízí výtečnou zábavu na dlouhou dobu, přičemž stačí stáhnout jen poměrně velice malý instalační soubor. V pozdějších fázích hry však doslova „narazíte“ na skutečně obtížné levely, přičemž jejich dohrání již si vyžaduje skutečně spoustu dovedností a zkušeností, o trpělivosti už raději se nezmiňuji. Pakliže si na to ale troufnete, potom vám ze srdce přeji příjemnou a ničím a nikým nerušenou zábavu, neboť se skutečně jedná o nejlepší z „Crillion“ klonů.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)