HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Hexus – ve Starém Egyptě (free hra)

Hexus – ve Starém Egyptě Hexus – ve Starém Egyptě Hexus – ve Starém Egyptě Hexus – ve Starém Egyptě

Pokud se nudíte a chcete nějakým, velice příjemným způsobem takříkajíc „zabít čas“, pak jste se tady ocitli na tom nejsprávnějším místě. Navíc si v této skutečně vydařené logické hře, velice dobře procvičíte vlastní mozkové závity a to přece rovněž není tak docela k zahození. Vaším úkolem ve hře je tvořit seskupení různě tvarovaných a různobarevných symbolů a to v takovém počtu a barvách, jak vám to určuje předloha, vytvoření jiných seskupení se vám nezapočítávají. Seskupujte tedy barevné drahokamy do skupin a odstraňujte z hrací plochy mince, vzniklé z vámi odstraněných skupin, to vše pomocí vaší počítačové myši. Čeká na vás hra s nádhernou grafikou, vynikajícím nápadem a technicky výtečně zpracovaná, dobře hratelná a zábavná, navíc budete mít k dispozici též několik různorodých herních módů.

Statut: freeware

Typ: akční

Velikost: 113183 KB

Výrobce: GameTop  Web

Zobrazení celkem: 2913

Zobrazení tento měsíc: 2346

Hodnocení oblíbenosti (882x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Děj hry „Hexus“ je tedy časově zařazen do doby, kdy na tom byl Starověký Egypt velice špatně. Po nájezdech barbarských kmenů byl zabit egyptský král a Říše čeká na svoji novou vládkyni. I přes silnou dějovou zápletku však nejde o adventuru, ale zajímavou logickou hříčku, v mezihrách potom o kombinaci budovatelské strategie a adventury. Herní základy potom spočívají ve spojování symbolů, ve skutečnosti se ale od této arkádové klasiky dost odlišuje. Jednak je nutné vytvářet skupiny ze šesti až více symbolů, ale především zde není tak silná vazba na hrací pole. Toto totiž není zpočátku zaplněno symboly a i na samém počátku téměř všech levelů, doslova zeje prázdnotou a začíná se zaplňovat až jako reakce na postup hráčů samotných.

Hra „Hexus“ tedy má zcela profesionálně zpracovanou grafiku, ke které se skutečně nemůže přiměřovat žádná z podobných her. Hře vévodí velice dokonale zpracované herní pozadí, důkladně a detailně prokreslené, lahodící hráčskému oku, díky čemuž dobře rozlišujete i samotné aktivní předměty v hracím poli. Pochvalu si zaslouží především animace, ať už jde o samotný pohyb kuliček nebo doprovodné efekty při jejich totálním ničení, barevné výbuchy působí sice věrohodně, ale také až neskutečně. Hra je tudíž typickým chytlavým dílkem, které vás skutečně pohltí a jen tak honem nepustí. Jednotlivé levely se od sebe odlišují uspořádáním bludiště, kterým kuličkový had putuje, takže herní stereotyp vám rozhodně hrozit nebude.

V úvodu jsem se zmínila, že hra „Hexus“ je hrou logickou, dalo by se však říci, že je i jakousi podivnou, i když skutečně dobře vymyšlenou směsicí arkády a strategie. Mezi koly se totiž můžete věnovat budování staroegyptské říše, tedy stavět budovy, silnice, získávat zisky z odvodů daní a to ani zdaleka ještě není vše. Poněkud prapodivný, až takřka „přitažený za vlasy“ je však cíl, proč to všechno máte vůbec dělat. Zdobení egyptské královny různými šperky a bohatým rozšiřování její garderoby, to rozhodně není to „pravé ořechové“ pro široké řady hráčů, navíc můžete stavby budov zcela zmechanizovat. Přesto nelze strategickou část vnímat jen jako nějakou naivní vložku, navíc se vám místy při stavbě města objeví i nějaké ty drobné logické úkoly a hádanky, které rozhodně zpestřují hratelnost a přijdou hráčům vhod. Přes všechny tyto zpestřující atributy je to stále jen pouhý doplněk a základním herním úkolem je logická hra s tvořením barevných seskupení.


 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)