HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Soundless Mountain 2 – osudný dopis (free hra)

Soundless Mountain 2 – osudný dopis     Soundless Mountain 2 – osudný dopis     Soundless Mountain 2 – osudný dopis     Soundless Mountain 2 – osudný dopis

Představte si, že ráno vstanete a pod dveřmi vašeho bytu naleznete dopis. Zvednete ho, otevřete a začnete číst, načež zůstanete jako zasaženi bleskem a nestačíte se divit. Dopis je totiž napsán vaší bývalou manželkou, jejíž rukopis bezpečně poznáte, má to však jeden háček, ne-li přímo veliký hák, vaše žena totiž již před třemi léty zemřela. V dopise je také napsáno, že vás vyzývá ke schůzce na vašem oblíbeném místečku. Je to divné, ale je to skutečně tak, vaše společně oblíbené místečko se přece nachází přímo ve městě, ve kterém žijete, tedy v Soundless Mountain 2. Je tedy skutečně možné, že vaše nebohá žena by na vás mohla čekat právě zde? Právě tak nějak začíná podivný příběh dnešní adventury se skutečně až hororovou zápletkou. Po spuštění hry se tedy ocitnete v prostředí přímo napjaté atmosféry.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 18523 KB

Výrobce: Tigsource   Web

Zobrazení celkem: 2022

Zobrazení tento měsíc: 1590

Hodnocení oblíbenosti (632x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Čeká na vás dlouhá pouť hustými, potemnělými lesy, procházet budete i loukami a mnohými, až děsivými lokacemi jako Jake, tedy muž zesnulé manželky Kate. S těmito hlavními hrdiny se s vervou pouštíte do rozluštění záhady podivného, tajemného dopisu. Na této vskutku svízelné cestě se potkáte i s různými mátohami a přízraky, takže jako v každé RPG adventuře, atmosféry prostředí s dalším vaším krokem vpřed, soustavně a doslova houstne. K dispozici máte dokonce i mapu, ale musím podotknout, že vám mnoho platná nebude, je rozsáhlá, nepřehledná a navíc téměř nesrozumitelná. Herní ovládání je rovněž zbytečně složité a nepraktické, na adventuru hodně nezvyklé, rozhodně budete postrádat ovládání pomocí myši. Počítačem vygenerován hudba je naopak velice příjemná, i když místy zní jako monotónní, která však přesto velice dobře podkresluje napjatou herní atmosféru.

Grafické a technické zpracování, však nikoho příliš nenadchne, což je škoda. Přes tyto výhrady vám ale musím říci, že hra se stala vítězem „Soutěže demakeů na blogu TIGsource, Soundless Mountain II“, na variaci velmi známé hry „Silent Hill 2“. Vzhled „Soundless Mountain II“ tak přesto odpovídá konceptu soutěže Bootleg Demakes vypsané, jak jsem se již výše zmínila, autorům blogu TIGsource ze srpna loňského roku. Ovládání vám tady raději popíši, nebývá to sice zvykem, ale jelikož je skutečně netypické, raději tak učiním. Hlavního hrdinu tedy ovládáte klávesami Z + Ok pro užití, prozkoumání a útok, klávesa X + Backspace pro aktivaci zbraní, klávesou M pak otevíráte již zmíněnou mapu, mezerníkem otevíráte velice podivným způsobem uložený inventář. Kurzorová klávesa “dolů“ + klávesa Z vyvolá kopanec při chůzi, při použití zbraně stejnými klávesami vyvoláváte rychlý útok. Podobných kombinací lze ve hře ale používat mnohem více, ne všechny ale vždycky, však na to přijdete po chvíli hraní určitě i sami.

Hra skutečně hodně trpí mnoha nepříjemnými kiksy, neřku-li přímo neomluvitelnými nedostatky. Řada prvků i příběh hry, jako by byly přímo zkopírovány z již mnou zmíněné úspěšné hry „Silent Hill 2“, autorům na cti nepřidá. Zdá se, že celou hru autoři nejen z velké části neúspěšně zkopírovali, ale ani ji nedomysleli. Co říci na to, že dlouhé chvíle kráčíte vpřed nějakým podivným prostředím, držíte klávesu pro pochod vpřed, a ono se nic, ale skutečně vůbec nic neděje. Ani samotný styl vzájemných soubojů, nelze považovat za vydařený, po dlouhém čekání na vás doslova „vyhuknou“ spousty nepřátel a tady, jak už jsem zmínila výše, vám skutečně velice citelně bude vadit absence ovládání postavy pomocí myši. Celá hra mi tedy připadala nejen z podstatné části jako překopírovaná, ale navíc nedomyšlená, jaksi neohrabaná nebojím se říci, že i odfláknutá., i když porotci ze soutěžního blogu TIGsource ji ohodnotili velice kladně a vysoce.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)