HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Wolfram – akce špióna v hradu fašounů (free hra)

Wolfram – akce špióna v hradu fašounů   Wolfram – akce špióna v hradu fašounů   Wolfram – akce špióna v hradu fašounů   Wolfram – akce špióna v hradu fašounů

Wolfram je skutečně zcela vydařená předělávka dnes už legendární hry „Wolfenstein 3D“, která vznikla již v roce 1992. Pokud se vám tehdy, tedy v první polovině minulého století dostala tato hra do rukou, zcela určitě si opět rádi vzpomenete na tu doslova parádní herní atmosféru. O co se v této hře tedy jednalo? Léta Páně 1943 vrcholí druhá světová válka, a zatím, co Spojenci zastavili expanzi hladové Třetí říše napříč Evropou, nacistické srdce uprostřed Starého kontinentu bije stále stejně čistě. K čemu je to ale dobré, když si Hitler nežádá nic menšího, než celosvětovou samovládu. Žádná situace nebude mít ve hře jediné řešení, pokud se hrdina Blazkowicz ocitne pod palbou nepřátelského kulometného hnízda, bude jej buďto moci vzít ztečí, či vylézt na střechu a vpadnout nepříteli do týla, či skočit do kanalizace, a kulometu se vyhnouti.

Statut: freeware

Typ: akční

Velikost: 155866 KB

Výrobce: Chain Studios   Web

Zobrazení celkem: 4250

Zobrazení tento měsíc: 3098

Hodnocení oblíbenosti (765x):

0%   25%   50%   75%   100%  
61%

Hra Wolfram se tudíž a musím konstatovat, že více než úspěšně, pokusila zachovat maximum z původního velkolepého díla „Wolfenstein 3D“, a přitom ho převlékla do zcela nového grafického kabátku, který běží na enginu Volatile 3D. Vývojáři z ruského studia vyladili i postavy protivníků, zbraně, zvuky a mnoho dalšího ve prospěch celého tohoto dílka. Z tohoto důvodu si tedy po odehrání této skvělé akční hry dovolím tvrdit, že tato hra „Wolfram“ obnáší všechno důležité z ponuré atmosféry původní hry a že vás určitě podchytí a jen tak honem nepustí. Skutečně téměř věrná předělávka legendární střílečky vás tudíž znovu zavede do nacisty okupovaného hradu Wolfenstein. Hlavní hrdina hry, je opět váš známý tajný agent William B. J. Blazkowicz, který se snaží v útrobách nacistického hradu Wolfenstein odhalit plány šíleného vědce na sestrojení armády zcela neporazitelných vojáků.

Hra již v době vzniku byla velmi provokativní a vzbuzovala naprosto protichůdné emoce. Kromě jejich příznivců, kteří ji vychválili až do nebes, naskytlo se dost těch, kteří ji doslova poplivali a pohaněli. Těm druhým prý připadala jako propagační leták fašizmu, zejména pak stěny, polepené plakáty s nacistickou tématikou, plakáty s podobiznou Hitlera, a mnoho dalších symbolů fašizmu, jako například hákové kříže a mnoho jiných. Vše došlo tak daleko, že celá záležitost se stala předmětem soudního řízení, a v samotném Německu byla zcela zakázána a musela být dokonce stažena z trhu. Hra je postavena na několik jednoduchých základních atributů, které však vytvořily dokonalou atmosféru tohoto herního titulu. Nelineární spletice chodeb, nik a výklenků, k tomu navíc spousty dveří, za nimiž se skrývá vždycky nějaké to nepříjemné překvapení, to vše vás čeká téměř na každém kroku a nutí vás postupovat vpřed obezřetně a s prstem na spoušti vaší zbraně.

To vše je potom proloženo hledáním tajných skrýší za zdmi a obrazy, kde budete, pokud je naleznete, odměnění nejen spoustami klenotů a zlata, ale co je neméně důležité, i novými, mnohem razantnějšími zbraněmi. Wolfram rozhodně nedělá ostudu své předloze, přestože v přímém porovnání s Wolfenstein: Enemy Teritory, který jako oficiální pokračování, byl rovněž uvolněn jako freeware, mu ale rozhodně nemůže po stránce technického a grafického zpracování ani zdaleka konkurovat. Wolfram se tedy velice úspěšně být věrný své předloze do maximální míry, načítací obrazovky obsahují původní screenshoty, také jsou zde i když zčásti předělány, prakticky všechny zbraně, vojáci, psi, ráz chodeb, včetně obrazů a plakátů na stěnách. Zcela nových prvků je zde bohužel minimum, zato však stávající věrně zapadají do celého herního konceptu. Po grafické stránce je hra na poměry freewarových stříleček hodně nadprůměrná, snad jen vytvořený model vojáků při pádu příliš věrohodně nevyhlíží a často po smrti zůstanou ležet ve zcela nepřirozené poloze. Na druhou stranu je ale jejich pohyb věrný a realistický, umí například střílet vkleče a dokonce i vleže. Umělá inteligence nepřátel je až neuvěřitelně realistická, nepřátelští vojáci vás dokážou sledovat do druhé místnosti a jsou navíc i velice nebezpeční.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)