HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Mystery of Mortlake Mansion - dům záhad (free hra)

Mystery of Mortlake Mansion - dům záhad Mystery of Mortlake Mansion - dům záhad Mystery of Mortlake Mansion - dům záhad Mystery of Mortlake Mansion - dům záhad

Představte si, že obdržíte dopis od vám neznámého odesílatele z minulosti, ve kterém se vám oznamuje, že vám hrozí smrt v tajemném domě. S mnohými by to seklo o zem, vy však máte pro strach uděláno, takže tuto výzvu bez velikého rozmýšlení přijmete. Zvědavost, snad lépe řečeno zvídavost, je lidskou neřestí, která však je matkou všech vynálezů a technického pokroku, bez této lidské vlastnosti bychom ještě dnes čili v jeskyních a svítili loučemi. Druhá, už negativní stránka této lidské vlastnosti, spočívá v tom, že mnohým z vás přináší netušené problémy. Toto je případ hlavního protagonisty dnešní hry, vždyť by mu docela stačilo, dopis spálit a měl by vystaráno. Toto řešení ho ale ani ve snu nenapadlo, místo toho se vydal na pokraj města do tohoto domu, vloupal se dovnitř a začal s jeho důkladným prozkoumáváním.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 171093 KB

Výrobce: GameTop  Web

Zobrazení celkem: 3934

Zobrazení tento měsíc: 2985

Hodnocení oblíbenosti (772x):

0%   25%   50%   75%   100%  
65%

Hledáte skutečně nějaké strašidelné hry? Potom jste se tudíž právě nyní ocitli na tom nejsprávnějším místě. Starý dům totiž žije vlastním tajemným životem, prozkoumejte tedy tento dům a jeho místnosti, neboť jen tak odhalte děsivá tajemství, která hrozivě provázejí toto místo. Seznamte se s lidsky hovořícím havranem a taktéž s duchem, což jsou rovněž tajemní zajatci tohoto prastarého domu. V této strašidelné hře jste se postavili proti zákeřnému pánovi domu, vaším úkolem je tedy zlomit strašlivá kouzla a osvobodit zajatce, jen tak se stanete novým pánem a vlastníkem tohoto starého, nádherného domu. Dlouhé hodiny dobré a poctivé zábavy i dobrodružství, včetně nových objevů, už čekají v této hře jen na vás. Tato tímto způsobem smíšená hra si rozhodně najde místo u příznivců adventur, tak i u těch hráčů, kteří rádi řeší hádanky a rébusy. Nutno ovšem zdůraznit, že laťka obtížnosti samotných hádanek je nastavena skutečně na rozumnou míru, anglická slovíčka v názvech předmětů v nápovědě, jsou slovy běžnými a ne speciálními, takže hra je vhodná i pro ty naše nejmenší hráče, kteří si plně vystačí se slovní zásobou školního anglického jazyka.

Jakmile se však ocitnete uvnitř domu, dveře zaklapnou na západku a jste v pasti, hororový příběh tedy zcela netradičně začíná. Zbývá tedy jenom si povzdechnout a nechat probíhat osud probíhat za okolností, které se vám již vymknuly z rukou, cesta zpět totiž nevede. Hra „Mystery of Mortlake Mansion“ je tedy kombinací adventury a hledání ztracených předmětů a dá se říci, že je to tak napůl, tedy „fifty, fifty.“ I když sice z poněkud větší části se budete věnovat sledování příběhu samotného, včetně stálého hledání kudy dál a řešením rébusů a hádanek, věnovat se musíte i hledáním různých předmětů a různorodých starožitných amuletů. Vaše úkoly jsou však vždy naprosto zřejmé, navíc velice dobře splývají se samotným herním příběhem, vůbec totiž nepůsobí rušivě. Jistě uvítáte i možnost nápovědy, ovšem bohužel i ta je v anglickém jazyce, takže úplní neznalci tohoto jazyka budou nuceni zřejmě improvizovat.

Herní princip je tedy prostý a jednoduchý, rozhodně byste neměli mít s hraním žádné potíže. Pokud chcete ale vyhrát, pak lze hru posuzovat jako poměrně obtížnou, i když na druhé straně její hratelnost a ovladatelnost jsou vynikající. Hra je po stránce grafické skutečným herním skvostem, což ovšem u těchto světoznámých autorů není výjimkou, ale již ustáleným pravidlem. Ozvučení hry je rovněž na vysoké úrovni, hru lze bez nadsázky označit jako herní „hit“, který vás polapí a hned tak nepustí. Přesvědčovat vás o tom, že pro tyto autory je preciznost a vytříbenost jejich her tým naprostou samozřejmostí, by bylo skutečně jen tím příslovečným nošením dříví do lesa“, neboť tato skutečnost je pro všechny těmito autory vytvořené hry, skutečně základním poznávacím atributem. Celá hra se odehrává v nádherné graficky zpracované grafice, které rozhodně nechybí ani překrásné barevné efekty. Dalším významným faktorem hry je potom poměrně slušná obtížnost, dobrá hratelnost a přehršel dobré a dlouhé zábavy.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)