HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Necro Gaia – velký vesmírný chaos (free hra)

Necro Gaia – velký vesmírný chaos Necro Gaia – velký vesmírný chaos Necro Gaia – velký vesmírný chaos Necro Gaia – velký vesmírný chaos

Je tomu už více než dvacet let, co byly velice oblíbené hrací automaty. Některým se ale říkalo „plechoví zloději“, ty ovšem na mysli nemám. Pokud jste však některé z nich nakrmili příslušnou mincí, mohli jste si zahrát i nějakou hezkou hru, i když takových hracích automatů se zmíněnými hrami nebylo. Proč vám to tady takto zeširoka vykládám? Dnešní hra vám totiž zejména svým grafickým zpracováním tyto hry dozajista připomene. Nabízí vám totiž naprosto přesně totéž, jako hry z herních automatů, tedy až přímo hektickou hratelnost, zastaralou „pixelovou“ grafiku, minimální ozvučení, zato laťka obtížnosti byla autory hry nastavena až nežádoucně vysoko. Akční hra, podobná těm před dvaceti lety, se tedy vrací na scénu. Možná záměrem autorů bylo mimo jiné taktéž připomenout si dávno zašlou slávu všech hracích automatů.

Statut: freeware

Typ: akční

Velikost: 6698 KB

Výrobce: LazyBrainGames   Web

Zobrazení celkem: 1946

Zobrazení tento měsíc: 1572

Hodnocení oblíbenosti (557x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

O co tedy vlastně v této hře vůbec jde? Jistě je vám velice dobře známé, že naše Země obíhá kolem Slunce a kolem Země potom obíhá jeho věčný souputník Měsíc. Planete, která se vyskytuje v této hře, tolik podobná na první letmý pohled naší Modré planetě, však Zemí není. Navíc ještě k tomu docela porušila výše zmíněné vztahy Země, Slunce a Měsíc a vytyčila si zcela jinou trasu. Sluce této planety se totiž vydala na dobrodružnou a velice nebezpečnou cestu a vaši nenapadlo nic lepšího, než se vydat na tuto strastiplnou cestu s ním. Vaše společná cesta tudíž vede nekonečným Vesmírem, v němž se ovšem pohybují další roztodivné a rozličné planety, spolu s obrovskými diamanty. Bránit se proti těmto nepřátelům, tedy jiným planetám, se můžete pouze tak, že na oběžnou dráhu vaší planety budete dle uvážení, přesouvat planety, které máte k dispozici vy ve spodní části hrací plochy. Každá planete ze zmíněné nabídky má však jiné vlastnosti, s čímž je nutno ale předem počítat a brát to v úvahu.

Některé planety, které na oběžnou dráhu vaší planety přidáte, umějí vysílat jakési, vše zničující rakety, jiné pouze střílejí obyčejné střelivo, jiné disponují laserovými zbraněmi. Také se najde taková, jejíž přiřazení na oběžnou dráhu vaší planety, vytvoří vše zničující tlakovou vlnu. Nejde však jenom o útočící planety, mezi nimi je i jedna, která dokáže i obnovovat odolnost vaší planety, tedy lapidárně řečeno, obnovovat její „zdraví“. Vše má ovšem jeden, zato však veliký, háček, ne-li přímo hák. Za používání všech těchto mnou zmíněných planet, ztrácíte manu, jejíž ukazatel najdete vpravo dole na liště od vámi používaných planet, pokud mana klesne na minimum, vaši planetu pak nečeká nic jiného, než totální zkáza. Naštěstí i tato vaše mana má svůj doplňující zdroj, kterým jsou již zmíněné diamanty, které je tedy nutné sbírat a nenechat tak množství many klesnout na kritickou velikost. Veškerou vaší herní náplní a zároveň i jedinou povinností, je tedy přetahování pěti různých obranných planet na oběžnou dráhu vaší planety a sbírání diamantů, jakož i úlomků vámi zničených planet. Sem tam se vám vpravo dole nabije ukazatel jakési nevyzpytatelné energie, kterou musíte včas pravým tlačítkem vypustit a která zničí všechno, co je právě v tento okamžik v dosahu, bohužel včetně vašich obranných planet.

Jak je tomu ale u podobných tragických her již zvykem, velice brzo začne jít do tuhého, herní obtížnost počne narůstat se čtvercem času až do velice nepříjemných rozměrů, takže brzy pochopíte, proč jsem do hry přidala do jejího názvu slovíčko „chaos“, prostě vznikne zmatek nad zmatek, což vám určitě docela zamotá hlavou, takže pozor, zbrklost se nevyplácí a bezhlavost rovněž ne. Jen tak pro informaci vám ještě prozradím, že se jedná o autora, který se s touto hrou zúčastnil světoznámé a autory freeware velice oblíbené soutěže, pořádané v pravidelných cyklech serverem „Ludum Dare“, bohužel se mi nepodařilo zjistit, na kolikátém místě se umístila, rozhodně však neskončila na chvostu pořadí a už vůbec ne se nestala „propadákem“. Pokud jste tedy příznivci originálních, netypických a chaotických her, pak je tato dnešní hra pro vás „ušitá“ přímo na míru a rozhodně vás, i když ne nadlouho, pobaví a zaujme.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)