HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

SubAtomic – rozporuplná adventura (free hra)

SubAtomic – rozporuplná adventura  SubAtomic – rozporuplná adventura  SubAtomic – rozporuplná adventura  SubAtomic – rozporuplná adventura

Po soutěžích vývojářů a tvůrců freeware v rámci „Ludem Dare“ se objevují stále nové podobné soutěže, což mělo za následek výrobu freeware ve zkrácené době v tak zvaných rychlo soutěžích. Všechny takové hry byly opět vytvořeny ve velice krátkém časové období, nemusím snad zdůrazňovat, že se to mnohdy, ne-li vesměs, podepsalo především na jejich kvalitě. Je to téměř k nevíře, ale právě ve zmíněné soutěži „Ludem Dare“ bylo ani na za půl roku, vytvořeno více než tisíc her, přičemž ale vůbec nechci tvrdit, že právě tato dnešní adventura by patřila k těm nejlepším a nejvydařenějším. Hra totiž vykazuje mnohem více nedostatků, nežli kladů, hra je sice zábavná svým přirozeným vtipem a na adventuru až vynikající hratelností, je však doslova odfláknutá“ po technické stránce nemluvě o velmi nechutné „pixelové“ grafice.

Statut: freeware

Typ: adventury

Velikost: 2536 KB

Výrobce: Murray Lewis, David Blake   Web

Zobrazení celkem: 2127

Zobrazení tento měsíc: 1701

Hodnocení oblíbenosti (617x):

0%   25%   50%   75%   100%  
65%

Jaký je tedy příběh, který předchází tuto rozporuplnou adventuru? Nejste zrovna tím nejšťastnějším hlavním hrdinou této hry. Čeká vás totiž víkendový rodinný výlet s věčně mrzutou a se vším nespokojenou manželkou, otravujícím a zlobivým potomkem, takže jistě sami uznáte, že horší to už ani být nemůže. Jediné, co hráče skutečně potěší a rozptýlí, je fakt, že hned po spuštění hry na vás čekají hodně vtipné rozhovory a hlášky, což je bohužel to jediné, co lze na hře pochválit. Naneštěstí ale všechny konverzace a dialogy jsou vedeny v anglickém jazyce, takže neznalci tohoto germánského jazyka, budou ošizeni i o toto rozptýlení a budou nechápavě koukat na to, co se to vůbec na hrací ploše děje. Samotná náplň ve hře však není nijak složitá, sice budete hrát za několik postav, ale sbírání předmětů se téměř nekoná, spíše se musíte dostávat ve správném sledu na správná místa, nebo určit správnou odpověď na položenou otázku.

Bohužel ale, hra je poměrně krátká a její příběh až marristický, ono potkat na cizí planetě Alberta Einsteina, no to skutečně může vymyslet jen poděs, čímž se zároveň tímto autorovi hry omlouvám. Na druhé straně stvořit freeware hr a ještě k tomu adventuru za pouhých dvacet čtyři hodin, není úkol jednoduchý, někdy mám dojem, že se autoři při tvorbě podobných her udržovali při silách a tvůrčí inspiraci posilňováni nějakým tím drinkem a to dosti vydatně, no sahat do svědomí jim rozhodně nehodlám, pokud tomu tak není, opět se za svoji domněnku omlouvám. Ať už se na tuto hru podíváte z jakéhokoliv pohledu, především sami zjistíte, že její technické zpracování rozhodně není předpokládanou devízou této nekonvenční hry. O grafice se nehodlám dále rozšiřovat, odsoudila jsem ji zcela jednoznačně a na svém stanovisku trvá, navíc, což je rovněž až absurdní, ve hře nezazní byť jen jediný zvuk, absence doprovodné hudby je rovněž hře na škodu, což autora samozřejmě taktéž nešlechtí.

Skutečně nevkusné a dnes již zcela zastaralé grafické zpracování, může mnohé hráče po spuštění hry od jejího hraní zcela odradit a navíc, pokud se týká animace jednotlivých postaviček, tedy jejich rozpohybování, je zcela nepřirozené a navíc působí doslova až směšně. Hru znehodnocuje i její velice malé rozlišení, zkrátka a dobře, záporů je v této hře až tolik, že je vtipné hlášky nevynahradí, to mohl autor hry již zpracovat jako tak zvanou „textovku“. Skoro to vypadá tak, že grafika a vše s ní související, byla pro autora hry jen přítěží a choval se k ní, jako k nepotřebnému balastu, a to je skutečně škoda. Už mnohokrát jsem tvrdila, že „rychlíky“ nejsou tím pravým ořechovým a bohužel i tato dnešní hra, která takovým „rychlokvašákem“ je, mne v tomto mém přesvědčení jenom znovu utvrdila.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)