HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

You Have to Win the Game - musíte vyhrát (free hra)

You Have to Win the Game - musíte vyhrátYou Have to Win the Game - musíte vyhrátYou Have to Win the Game - musíte vyhrátYou Have to Win the Game - musíte vyhrát

Jedná se o skvělou retro skákačku a to technicky a graficky zpracovanou z dob tak před dvaceti až třiceti lety, kdy počítače a s nimi i první počítačové hry, konečně spatřily světlo světa i u nás. Pod tímto označením „retro“ hra se samozřejmě může ukrývat celá řada herních titulů, které se mnoha herními prvky tedy zařazují do doby dávných osmdesátých let minulého století. Vraťte se tudíž zpět do starých časů a vyzkoušejte si hru, která přes zmíněné starobylé ztvárnění, vskutku za zahrání přesto stojí. Divná archaická hra, podivné zpracování, tak by se dala stručně charakterizovat tato vydařená hopsačka, jejíž herní plocha je ohraničena rámečkem počítačového monitoru a samotná herní plocha pak představuje obrazovku monitoru samotnou. Hra sice postrádá jakýkoliv příběh, přesto vás určitě zaujme a také pobaví.

Statut: freeware

Typ: arkády

Velikost: 2877 KB

Výrobce: Pirate Hearts   Web

Zobrazení celkem: 1938

Zobrazení tento měsíc: 1565

Hodnocení oblíbenosti (642x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Jak již samotný název hry, pokud jej přeložíme do naší mateřštiny, což by znělo jako „Tuto hru musíte vyhrát“ napovídá, vaším úkolem je tudíž vyhrát tuto hru, což znamená projít všemi nabídnutými lokacemi a dojít, či doskákat až na její samotný konec. Skutečně nevím, jak to s názvem hry sám autor myslel, jestli dohrát hru do konce je jeho příkaz, nebo měl na mysli tu skutečnost, že ve hře se „neumírá“ a tudíž přestože se nejedná o hru snadnou a lehkou, tak projít až do jejího konce zase tak moc obtížné není, ovšem chce to mnohdy hodně trpělivosti a dobré nervy. Hra má jeden velice zajímavý atribut, pokud totiž „zemřete, nezačínáte znovu, ale hra se sama načte od posledního, automaticky uloženého místa, přičemž v pravém dolním rohu hrací plochy jste v procentech informování, jak daleko jste už ve hře pokročili, což je zajímavé a pro nedočkavé a netrpělivé hráče dokonce i velice příjemné a povzbudivé.

Přesto, že se neustále někam šplhá, slézá, vylézá, skáče a prochází, tvoří sousedící obrazovky vcelku uzavřený systém, v němž se neustále pohybujte vpřed, přičemž záchytnými body, o kterých se zmiňuji výše, jsou potom ve hře malinké zvonečky. Hlavním herním hrdinou je potom zcela anonymní postavička a také samotné herní prostředí se nenechalo inspirovat nějakým konkrétním místem, komiksem, tudíž i toto je zcela nevyzpytatelné a neidentifikovatelné. Je tedy zcela evidentní, že z této hry žádný známý hrdiny do podvědomí hráčů nevzejde, na rozdíl od dnešních současných freeware her, kdy se nám do paměti nesmrtelně zapsali hrdinové, jako je Mario, nebo ježeček Sonic. Samotné prostředí je však kupodivu poměrně bohaté na počet herních prvků, setkáte se ve hře s žebříky, pohybujícími se i statickými plošinkami, ohrožovat vás budou i ostré břity a bodce, takže z těchto prvků bylo vytvořeno herní prostředí, v němž není nouze o až pekelně těžké herní úseky.

Dostáváte se tudíž do nebezpečných zákoutí všemožných jeskyní a podzemních chodeb, které musíte pečlivě prozkoumávat a sbírat pytle se zlaťáky, jinak se vám další lokace nezpřístupní a budete se muset znovu a znovu vracet do lokací, kterými jste již jednou prošli a pytle se zlatem které jste minuli, znovu dohledávat. Vzhledem k tomu, že herních úrovní je skutečně až dost a projít celý podivný podzemní svět vám nějaký ten čas zabere, může být tato skutečnost pro nesoustředěné hráče dokonce až frustrující, ale jak se u nás říká, „trpělivost přináší růže“, v našem případě tudíž konečný úspěch. Grafické zpracování je tedy skutečně zcela netradiční, pozorujeme totiž trojrozměrnou televizi, na níž běží samotná hra, což je opravdu zcela originální a navíc i přitažlivý nápad, který překvapí i mnohé zkušené hráče. Co tedy říci závěrem? „You Have to Win the Game“ je bezesporu hodně parádní retro hrou, která rozhodně potěší nejednoho milovníka archaických horaček, kterou by bylo škoda nechat bez povšimnutí.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)