HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Obsolescence - katastrofický scénář Země (free hra)

Obsolescence - katastrofický scénář ZeměObsolescence - katastrofický scénář ZeměObsolescence - katastrofický scénář ZeměObsolescence - katastrofický scénář Země

Jistě sami dobře víte, že v poslední době se na nás z informačních zdrojů a ze sdělovacích prostředků doslova hrnou negativní a výstražné zprávy o stavu naší domovské planety, tedy Země. Dostávají se k nám tak děsivé informace o globálním oteplování země, o nedostatku surovin k výrobě energie, byť nejsou všechny informace ověřené a vědecky zdůvodněné, bezesporu mnohým z nás mohou nahánět děsivou hrůzu. Naše technika je sice už na vysokém stupni pokroku, stále však se nabízí otázka, co bude lidstvo dělat, až vyčerpá veškeré zdroje energie, nacházející se na Zemi? Tak daleko jsme se ještě nedostali, abychom mohli čerpat energetické zdroje na nejbližších planetách, přesunout se na jiné, tak daleko ještě naše technika nepokročila. V této hře to však možné je, fantazie autorů freeware dokáže vše.

Statut: freeware

Typ: akční

Velikost: 11203 KB

Výrobce: Quickfingers  Web

Zobrazení celkem: 2198

Zobrazení tento měsíc: 1661

Hodnocení oblíbenosti (560x):

0%   25%   50%   75%   100%  
61%

Jistě jste již hráli množství her, zabývajících se ekologií, budováním a zdravou výživou, o ochraně životního prostředí ani nemluvím. Dnešní katastrofická hra, tedy její autoři, pojali toto diskutabilní tématiku a její možné následky zcela z opačného pohledu. Hra vám nabízí skutečnou katastrofickou vizi budoucího osudu naší Modré planety a musíme si jenom přát, že lidstvo už konečně jednou přijde k rozumu a k těmto následkům ve skutečnosti nedojde. Hned po spuštění hry sami okamžitě zjistíte, že lidstvo je na tom skutečně velice mizerně a hrozí tak bezprostřední zánik celé lidské populace a s ní samozřejmě i všeho živého, tedy veškerého života na Zemi. Jde tedy o jakousi urychlenou simulaci, jejíž výhled se ale skutečně bohužel nedá v současné epoše lidstva tak docela vyloučit, neboť lidstvo opravdu záhy vyčerpá energetické zdroje a jedinou nadějí na přežití je kolonizace jiných vesmírných planet. V této situaci se právě tedy nacházíte, a tak je herním principem právě ono hledání dalších planet, vhodných k pokračování života.

Cesta do vzdálených světů v současné době je skutečnou utopií a ani v budoucnu to nebude jen tak jednoduché, no popravdě tak docela jednoduché to nebudete mít ani v této dnešní hře. Tak jako tak bude vždy bezpodmínečně nutné vždy nejdříve vyslat na vyhlédnutou planetu průzkumnou sondu, takže jek ve hře na to? Hrací plochu tvoří jakoby mapa povrchu dané planety a vaši orientaci vám zde usnadňuje kulatý kompas, který je rozdělený po pěti úhlových stupních. Vámi určeným směrem tedy vyšlete průzkumnou sondu a musíte vyčkat na její odpověď. Tou nejhorší variantou samozřejmě pak bude, že se vůbec žádné odpovědi nedočkáte. O hodně lepší variantou jsou pak sondou získané informace, kolik stupňů činí odchylka od správné dráhy k vybrané planetě. Ani tehdy však ještě ani zdaleka nemáte vyhráno, protože tento údaj vám neupřesní údaj, zda se planeta nachází vpravo či vlevo, teprve s dalším úspěšným pokusem získáte potřebnou definitivní jistotu. Smůlou ovšem je, že hra vám tolik potřebného času nenabídne a vy tedy stihnete vystřelit v jednom kole jenom čtyři až pět sond, na které vám stačí omezená energie.

Berte však na vědomí, že tato hra vznikla v rámci autorské rychlo soutěže během několika desítek hodin, což se ovšem na její kvalitě po všech stránkách velice silně podepsalo. Je na ní velice zřetelně vidět, že byla „ušita horkou jehlou“, což je její veliká slabina. Zcela absentuje možnost dosažené výsledky vašich průzkumů, úspěchů, či nezdarů, srovnávat, nebo analyzovat, chtělo by to do hry vložit nějako faktograficky vypovídající tabulku, což ovšem autoři neudělali, což může hráče od hraní odradit, v horším případě pak i zcela znechutit. K frustraci pak vás může dovést už samotná, vskutku depresivní grafická atmosféra, která vám chuti do dalšího hraní, rovněž nepřidá, takže se může velice snadno stát, že se vám další hraní brzy omrzí a to je opravdu veliká škoda. Grafické zpracování hry je i přes svoji skoupost a jednoduchost působivé, stejně jednoduché je i ovládání hry. Jedinou informací o průběhu hry je zábavný způsob odečtu roků, které jste už zvládli na planetě přežít.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)