HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Yumi - statečný lučištník (free hra)

Yumi - statečný lučištníkYumi - statečný lučištníkYumi - statečný lučištníkYumi - statečný lučištník

Jedná se o velice zajímavou a vydařenou hru a to hnedle z několika hledisek. Především hlavní hrdinou je smělý a statečný lučištník, který se ocitá jako onen příslovečný „sám voják v poli“ ve velice těžké situaci, kdy musí ubránit svůj hrad před soustavně se na něj valícími spoustami ozbrojených nepřátel, kteří mu samozřejmě usilují o jeho život. Mnohem pozoruhodnější je však skutečnost, že hra má stahovací objem skutečně jen 58 KB, což je opravdu k nevíře a to tehdy, když zjistíte i vy sami, že je dokonce ozvučena. Recenzovala jsem už stovky, ne-li tisíce freeware a online, ale s něčím takovým jsem se skutečně doposud nesetkala. Bude tedy jen na vás, zda tento statečný nebojsa přežije, nebo podlehne nespočetné přesile. Braňte tedy váš imaginární hrad, určitě za to stojí, zahrajete si hru, o jaké se vám dosud jen snilo.

Statut: freeware

Typ: akční

Velikost: 50 KB

Výrobce: TAKAS  Web

Zobrazení celkem: 2496

Zobrazení tento měsíc: 1880

Hodnocení oblíbenosti (587x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Pokud tedy zde hovořím o to, že budete hrát hru, o jaké se vám doposud ani nesnilo, mám na mysli právě ten její až neuvěřitelně malý objem stahování, vytvořit totiž freeware hru o velikosti pouhých 58 KB a ještě ji ozvučit, to je skutečně hodně obdivuhodné a pozoruhodné, však se raději přesvědčte sami. Navíc i grafické zpracování je přinejmenším nadprůměrné, takže před autorem této vydařené hříčky, smekám svůj pomyslný klobouk. Předností hry je i její velice jednoduché ovládání, vystačíte si totiž pouze s vaší počítačovou myší, jejím pohybem do stran a střelbou pomocí jejího levého tlačítka. Musím opětně konstatovat, že Japonci skutečně „umí“, jejich pracovitost a záliba v miniaturách se podepsal právě i na této freeware. Pokud to nevíte, tak „Yumi“ je japonský výraz pro lučištníky a tady se vám jeden takový sám podbízí.

V této hře je přítomen pouze jediný hrdina s toulcem šípů na zádech, a to právě ten, kterého ovládáte vy. Má ale naneštěstí poměrně omezené možnosti pohybu, v jeho silách je jen pohyb doleva a doprava, domnívám se ale, že je tato jeho vlastnost spíše kladem než záporem. Při obrovském množství bojovníků, které se na něj doslova valí, by byla jakákoliv další nutná manipulace s tímto hrdinou jenom přítěží. Po určitém, předem stanoveném počtu zabitých nepřátel se dostáváte do další ho levelu. Praktický dopad zvýšení čísla u slovíčka „level“ je zcela předvídatelný, hrne se na vás větší počet bojovníků a tito stále častěji střílí. Za celou hru se setkáte sice se třemi rozdílnými typy nepřátelských bojovníků, kterými jsou rytíři, metači seker a obyčejní pěšáci, zejména od druhého levelu jste téměř bez ustání doslova v dešti létajících seker a nožů, což vyžaduje notnou dávku soustředění a pozornosti.

Hra s názvem „Yumi“, to je především aforismem pro známé rčení i u nás, mám na mysli úsloví „spousta muziky, za málo peněz“. Lapidárně a výstižně řečeno, výborná hratelnost se dokonale kloubí s naprostým minimem kilobajtů. Hra vám nabízí téměř návykový a chytlavý souboj za účelem obrany vlastního hradu, tři druhy různorodých nepřátel a celkem pět levelů. Co víc si můžete mít ve hře o velikosti padesáti osmi kilobajtů? Navíc, jak jsem již zmínila, hra je i ozvučena, sice ve hře uslyšíte pouze dva opakující se zvuky, ale i to je vzhledem k její velikosti až dost. Tak co říci nakonec? Hra za zahrání skutečně stojí, jen při hraní myslete i na to, co jsem vám ve stručnosti o této vskutku nevšední a jen tak honem nevídané hře tady sdělila.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)