HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Parita – hrajme si česky a hezky (free hra)

Parita – hrajme si česky a hezkyParita – hrajme si česky a hezkyParita – hrajme si česky a hezkyParita – hrajme si česky a hezky

Slovenský autor Vladimír Pribylinec nepatří rozhodně k těm autorům, kteří po dokončení hry ji odhodí a pustí z hlavy, aby se bezhlavě a střemhlav pustili do nové další hry, ale o svém předcházejícím výtvoru uvažuje a přemýšlí, jak a čím ho nadále vylepšit. Důkazem tohoto mého tvrzení je i tato jeho vylepšená hra, která určitě vášnivým šachistům udělá radost a při níž se rozhodně i dobře pobaví. Ne nadarmo se šachům přezívá také „královská hra“, ale ne proto, že ústřední postavou hry je figurka krále, ale proto, že hra je hodna králů. Je všeobecně dobře známo, že tomu není tak dlouho, co se šachy hrávaly pouze na dřevěné, plátěné, nebo lepenkové destičce, s dřevěnými a později i s umělohmotnými figurkami. Ty doby jsou už dávno pryč, dnes se stolní hry hrávají na počítačích, a nejen Šachy, ale též karetní a kombinované.

Statut: freeware

Typ: simulátory

Velikost: 466 KB

Výrobce: Vladimír Pribylinec   Web

Zobrazení celkem: 2615

Zobrazení tento měsíc: 1981

Hodnocení oblíbenosti (645x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

První šachovou hru, autorem nazvanou „ExcelChess“, již máme na našich stránkách několik měsíců a musím konstatovat, že o ní naši čtenáři projevili na poměry Herního Světa neobvyklý zájem. Autor však se zdaleka s tímto výtvorem nespokojil a tak jsme vám za krátký čas mohli nabídnout jeho vylepšenou verzi, kterou nazval „PassionChess“, i o tuto hru projevili šachových her chtiví hráči opravdový a nefalšovaný zájem. Zřejmě šachové hry přitahují milovníky šachů jako příslovečné světlo noční můry, zvláště pak, když jsou dokonalé a bezchybně zpracované. Autorovi však ani toto nestačilo a tak nám sdělil, že má vypracovánu další verzi, kterou vám opět na základě jeho přání nabízíme, ostatně autor zpracoval i novou verzi této hry „PassionChess“, kterou jsme vám rovněž na našich stránkách nabídli.

Autor je zřejmě a očividně velikým a zapáleným příznivcem her Šachy a Dámy, takže tyto hry stále vylepšuje a zdokonaluje, výsledkem jeho tvůrčí inspirace je tedy již čtvrtá jeho hra s názvem „Parita“, přičemž tentokráte se jedná o kombinovanou hru Šachy a karetní hry, připomínající mi tak trochu známou karetní hru z Windows „Solitaire“, nebo „Freecell“. O co tedy ve hře jde? Nechejme tedy hru popsat samotnému jejímu tvůrci, Vladimírovi Pribylincovi, neboť kdo jiný, než on sám, vám principy nejlépe vysvětlí. Cituji:

„Počet karet: 44 - 10, J, Q, K, A dvakrát v každé hodnotě v 4 sériích (srdce, piky, káry, kříže) plus 4 Joker. Na samém začátku hry každý hráč dostane 2 žolíky a 20 karet, které nechá po své levé ruce vedle hrací plochy tak, aby bylo vidět jejich hodnotu. Kladení karty na hrací plochu vždy rozlišujeme svoji dolní stranu A a soupeřovu horní stranu B.

1. Vykládání - libovolnou kartu (kromě žolíka) ze svého listu položíme na stranu A nebo B. Provedení tahu: kliknutím vybereme kartu, kterou chceme vyložit, a pak klikneme na stůl hráče na volné místo pod poslední sekvencí. 2. Přikládání - vedle volné karty (není mezi dvěma kartami) na hrací ploše položíme kartu stejné série sousedící podle kompletní sekvence: 10-J-Q-K-A. Přikládát můžeme zprava nebo zleva, ale všechny sekvence musí být orientovány stejným směrem.Jednu hodnotu v ní může zastoupit Joker. Za přikládání na soupeřovu stranu získava hráč 1 bod, jeho soupeř žádny bod. Provedení tahu: kliknutím vybereme kartu, kterou chceme přiložit, a pak klikneme na sekvenci, ke které má být karta přiložena (v případě přikládání Jokera je třeba kliknout buďto na začátek či konec sekvence podle toho, kterou kartu má Joker zastoupit).

3.Párování - k volné kartě položíme kartu stejné série a hodnoty (žolíka možno párovat jenom žolíkem). Součástí párování na straně A je následné odebrání volné karty stejné hodnoty (při párování žolíků karty, kterou zastupují) do svého listu ze strany B a naopak. Tah je ukončen po odebrání volné karty - bez splnění této podmínky párovat nelze. Provedení tahu: kliknutím vybereme kartu, se kterou chceme párování provést, poté kliknutím vybereme sekvenci, ve které se nachází párovaná karta. Nakonec kliknutím vybereme na opačné straně stolu sekvenci, ze které má být karta odebrána. Z kompletní sekvence se karty nemohou odebírat, krajní karty ale můžeme párovat. Rovněž nelze odebírat kartu ze sekvence, ve které by zůstal jenom Joker. Kompletní sekvence má hodnotu 5 bodů, přičemž každý pár v ní znamená přesun bodu hráči, kterému patří opačná strana.

Pravidla a Dodatek: Ve verzi se šachovými symboly kompletní sekvence vypadá P-J-S-V-D (pěšec, jezdec, střelec, věž, dáma) a Joker je nahrazen králem. Vyhrává hráč, který dosáhne 11 nebo 12 bodů. Jiný způsob ukončení hry je ten, že některý hráč nemá v listu žádné karty, potom tehdy vyhrává hráč, který má více bodů, při jejich rovnosti končí hra remízou".
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)